Zaloguj się lub zarejestruj. 27 Kwiecień 2024, godz.12:57

Autor Wątek: czy jest coś takiego?  (Przeczytany 3417 razy)

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
czy jest coś takiego?
« dnia: 03 Sierpień 2010, godz.22:57 »
... co pozwala blokować hasłem plik 3dm by był naprawdę tylko do otwarcia i pooglądania bez możliwości jakiegokolwiek zapisu, eksportu czy przekopiowania zawartości ???

to pytanie przyszło mi na myśl patrząc na kwadraciki renderu w pracy więc może być naiwne albo głupie  ;D
ale uważam, że coś takiego mogłoby być dobrym pluginem  ;)

pomyslownik

  • Gość
Odp: czy jest coś takiego?
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Sierpień 2010, godz.23:43 »
Hej! robiąc pdf3d pełną wersją simlaba możesz zapewne zabezpieczyć tego pdf'a, samego pliku jeszcze nie widziałem, ew. wiadomo archiwum zip/rar z hasłem, darmowe softy do podglądania typu e - drawings tez oczywiscie nie pozwalają na edycję, ale pomysł ciekawy...:)

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: czy jest coś takiego?
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Sierpień 2010, godz.00:26 »
archiwum z hasłem to słaby pomysł bo to o czym myślałem, to możliwość obejrzenia modelu poobracania go ale to wszystko - takie lizanie cukierka nie przez szybę a wręcz przez gruby papierek 8)
natomiast pdf 3d to chyba na razie adobowy wynalazek bez darmowych drukarek oferowanych przez konkurencję :(
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpień 2010, godz.00:28 wysłana przez kruk »

pomyslownik

  • Gość
Odp: czy jest coś takiego?
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Sierpień 2010, godz.12:06 »
tak w niektórych przypadkach, a właściwie klientach było by to ok. Ale pytanie - dla czego plik 3D chcesz blokować, skoro można by dawać wizualizacje nawet do obracania w 3d ale zero edycji.

No bo jak ktoś się posługuje programami CAD to ma i przeglądarki, a jak nie ma softu 3D to po co mu zablokowany plik 3D ?

Ale może nie widzę trzeciego wymiaru w tek kwestii :)