Zaloguj się lub zarejestruj. 27 Kwiecień 2024, godz.09:35

Autor Wątek: Trimaran TNT 34  (Przeczytany 7765 razy)

Offline sypek07

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja na forum: +9/-0
Trimaran TNT 34
« dnia: 03 Sierpień 2010, godz.18:41 »
Witam wszystkich

Chce przedstawić swój pierwszy większy model jaki wykonałem w Rhino, trochę z tym zwlekałem bo jest tutaj dużo lepszych prac.
Jest to projekt Pana J.Kostańskiego ze stoczni Bond Yachts.
Rendery wykonywałem we Flamingo 2 i niektóre w PhotoView 360 dostępny w Solidworksie.

Pozdrawiam

Offline vv3k4i

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja na forum: +25/-0
Odp: Trimaran TNT 34
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Sierpień 2010, godz.00:50 »
Render jest dosyć hmm surowy :) Od czegoś trzeba zacząć, małymi krokami do przodu.

Pokaż jak wygląda ze złożonymi pływakami.

W kwestii samego projektu, powiem Ci (jako projektant) zastanów się nad konsultacją tego projektu z kimś, kto ma doświadczenie w projektowaniu. Co najmniej kilka elementów budzi mój duży niepokój, jak choćby duże ograniczenie wychylenia sterów.
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpień 2010, godz.00:56 wysłana przez vv3k4i »

Offline sypek07

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja na forum: +9/-0
Odp: Trimaran TNT 34
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Sierpień 2010, godz.07:38 »
Witam

Dziękuje za uwagi zawsze się przydadzą.

Tylko co to znaczy że render jest surowy? Chyba poza nauką programu i projektowania jachtów muszę się nauczyć słownictwa użytkowników Rhino :)

Co do konsultacji z projektantem to może potrzebujesz asystenta? :) chętnie się nauczę od kogoś doświadczonego.

A wersję składaną może wykonam trochę później aktualnie mam brak czasu :(

Pozdrawiam   

pomyslownik

  • Gość
Odp: Trimaran TNT 34
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Sierpień 2010, godz.11:38 »
Hej!

surowy to taki eufemizm...:) Ale nie przejmuj się jak na soft w którym to robiłeś to efekt ok, ale oczywiście masę rzeczy można dopracować Jesli chodzi o rendery to jest dążenie do hiperrealizmu, mimo ze ma to służyć jedynie  wirtualnej wizualizacji projektu. I tak np. Twój projekt mógłby b. interesująco wyglądać np. w renderze tzw. nonphotorealistic np. w penguin'e - czyli rendery są jak rysunki. Co do modelu o szkutnictwo tylko się otarłem ale na pierwszy rzut oka mam pytanie jak siatki miedzy pływakami a kadłubem są przymocowane ?

I do przodu - Rhino to świetny soft jak złapałeś bakcyla to nie popuścisz. trzymam kciuki za wodowanie :)

Offline sypek07

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja na forum: +9/-0
Odp: Trimaran TNT 34
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Sierpień 2010, godz.12:03 »
Ten projekt potraktowałem jako naukę Rhino. Tak jak można zauważyć dużo szczegółów z wyposażenia brakuje bądź są w bardzo uproszczonej formie. Siatka będzie łączona linką do ramion pływaków.

Co do rhino to uczyłem się na kursie u Odyńca i później zacząłem się trochę uczyć sam. Później zacząłem prace w Solidzie i jestem podzielony między tymi dwoma programami Rhino to niska cena i swoboda modelowania a solid to parametryczność i duża cena.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 05 Sierpień 2010, godz.11:30 wysłana przez sypek07 »

pomyslownik

  • Gość
Odp: Trimaran TNT 34
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Sierpień 2010, godz.23:15 »
:) bez porównania, masz rację, no i tak naprawdę to  ocena do jakich zawodowych zastosowań może Ci się przydać Rhino , albo jak traktujesz programy CAD w ogólności. Jak na pierwsze prace to bardzo bardzo ok. :)

Offline sea__

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 613
  • Reputacja na forum: +132/-0
  • gg 444625
Odp: Trimaran TNT 34
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Sierpień 2010, godz.10:36 »
Oglądam sobie ten trimaran i tak sobie marze żeby czyms takim popływać  ;D..,jeżeli chodzi o rendery to dwa ostatnie najbardziej mnie się podobają. Można prosić o siateczkę?+

Offline sypek07

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja na forum: +9/-0
Odp: Trimaran TNT 34
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Sierpień 2010, godz.15:49 »
O to siateczki

Przyznaje się bez bicia, że nie jest ona najlepszej jakości. No ale to dopiero nauka :)

Pozdrawiam

Ps. Sea__ jeśli chcesz popływać to taki trimaran kosztuje około 200 tys. euro. (Chyba że coś pokręciłem) Jeszcze nikt nie ma tej jednostki więc możesz być pierwszy.