Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Kwiecień 2024, godz.09:38

Autor Wątek: jak utworzyc powierzchnie o strukturze pogietej kartki papieru?  (Przeczytany 3023 razy)

zyeb

  • Gość
jak utworzyc powierzchnie o strukturze pogietej kartki papieru?
« dnia: 03 Sierpień 2010, godz.12:27 »
Witam, robie projekt wielkiego budynku na konkurs architektoniczny i  sciany elewacyjne maja miec strukture pogietej kartki papieru. Czy ktos ma moze pomysl jak to zrobic? Na razie przychodzi mi do  glowy  tylko reczne posklejanie roznie poprzesuwanych powierzchni  trojkatnych i nadanie im delikatnych zaokraglen na laczeniach ale  ten proces  jest potwornie  zmudny, a dobrze by bylo gdyby te powierzchnie byly jakimis polipowierzchniami a nie tylko mapa displacementowa w renderingu bo mozliwe ze bede mosial  wydrukowac w 3d  pozniej ten model. Skryptu niestety nie znam. Ale w sumie mam paneling tools, moze w nim byloby najszybciej przesowajac  wierzcholki? jakies pomysly?
z gory wielkie dzieki

pomyslownik

  • Gość
Odp: jak utworzyc powierzchnie o strukturze pogietej kartki papieru?
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Sierpień 2010, godz.15:55 »
Hej!
jest metoda na nazwijmy to trwały displacement czyli to się bodajże nazywa higliht from bitmap. - w skrócie masz powierzchnie np. surface ściany, masz fajną mapę np. pogiętej kartki papieru, wybierasz to narzędzie i jedziesz wg. wskazówek. - Można całkiem fajne rzeczy zrobić, potem najwyżej dopracować krawędzie - najprościej zrobić nieco większy displacement od tego co chcesz, potem wyciągnąć jakiś obrys krawędzi na zasadzie extrude i trim, w efekcie masz ładnie pogiętą ściankę o prostokątnych brzegach.
Nie jest to metoda w pełni profesjonalna ale na szybko mogę polecić, a co do innych to sam musiałbym usiąść do rhino w teraz jestem po za kompem z softem.
 PSMoze to ci sei jakos przyda http://wiki.mcneel.com/labs/devsrf

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: jak utworzyc powierzchnie o strukturze pogietej kartki papieru?
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Sierpień 2010, godz.07:50 »
Jeśli nie chcesz męczyć się ręcznie - spróbuj Paneling Tools, ale tak naprawdę jedynie Grasshopper może tu pomóc.

zyeb

  • Gość
Odp: jak utworzyc powierzchnie o strukturze pogietej kartki papieru?
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Sierpień 2010, godz.18:11 »
tak myslalem, chyba bede zmuszony zrobic  to toolsami ale chetnie poznalbym metode wykonania tego w grasshopperze a nie za dobrze go znam. moze komus sie  wyjatkowo nudzi i chcialby zrobic tutek jak giac powierzchnie jak kartke papieru w grasshopperze? :D :D