Zaloguj się lub zarejestruj. 08 Maj 2024, godz.09:26

Autor Wątek: Pasek zębaty, jak? frezarka CNC  (Przeczytany 5338 razy)

smouki

  • Gość
Pasek zębaty, jak? frezarka CNC
« dnia: 01 Sierpień 2010, godz.16:29 »
Witam (przybywam w pokoju, nie bijcie raczkującego), jestem Piotr zwany smouki od można powiedzieć paru dni walczę z rhino, a że to drapieżnik z natury to walka jest ciężka, mam nadzieję że pomożecie w oswojeniu jednorożca
Jak wymodelować pasek zębaty? umieszczony na na 3 kołach zębatych

nie wiem jak zrobić ząbki na tym pasku, potrzebuję wskazówek, bo zapamiętam jak sam do tego dojdę na razie do większości doszedłem sam, nie powiem ile mnie to nerwów kosztowało, a moja wściekłość wzrosła jak znalazłem to forum i dowiedziałem się co można zrobić w tym programie. Projektuję frezarkę cnc i potrzebne mi są te paski. Z góry dzięki za cierpliwość do mnie


Offline vv3k4i

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja na forum: +25/-0
Odp: Pasek zębaty, jak? frezarka CNC
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sierpień 2010, godz.17:46 »
Stwórz szkic jednego ząbka, i użyj polecenia "szyk wzdłuż krzywej". później po prostu pokryj wszystko powierzchniami. Krzywą ścieżki umieść najlepiej w miejscu, gdzie zaczynać się będzie i kończyć szkic zębatki.

Offline Bbuli

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja na forum: +23/-0
Odp: Pasek zębaty, jak? frezarka CNC
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Sierpień 2010, godz.18:11 »
  No tak jak pisze przedmówca-zarys lub gotowy ząb sadowisz na krzywej biegnącej przez rolki-wybierasz polecenie-przesuń-przekształć-szyk prostokątny-szyk wzdłuż ktrzywej-w oknie wpisujesz ilość ząbków(elementów do powielenia)aż uzyskasz oczekiwany efekt.Aby ładnie wyglądało wzdłuż krzywej prowadzisz najpierw prostokąt by pasek był gładki.Ząbki zsumujesz sumą bólu...

smouki

  • Gość
Odp: Pasek zębaty, jak? frezarka CNC
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Sierpień 2010, godz.20:32 »
nie wychodzi mi, inne odległości są na łukach pasku, a inne na prostych, na żebach się ładnie zgrywa, a przy wyjściu na prostą zmienia odległość i wszystko źłe

Offline skalanya

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja na forum: +19/-0
    • Skalany Architects
Odp: Pasek zębaty, jak? frezarka CNC
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Sierpień 2010, godz.09:24 »