Zaloguj się lub zarejestruj. 29 Kwiecień 2024, godz.08:33

Autor Wątek: POMOCY ! Tuleja z gwintem 1.2  (Przeczytany 2891 razy)

optyk

  • Gość
POMOCY ! Tuleja z gwintem 1.2
« dnia: 30 Lipiec 2010, godz.15:35 »
Witam, Panowie potrzebuję zrobić tulejkę, która będzie miała w środku gwint o średnicy 1.2 w którą będzie można wkręcić śrubkę.  coś podobnego co na zdjeciu :



Zupełnie nie wiem jak podejść do tematu - czy można na necie " zakupić jakiś podobny temat " czy jakaś inna propozycja ?

Czekam niecierpliwie na pomysły ! Uśmiech

Offline sea__

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 613
  • Reputacja na forum: +132/-0
  • gg 444625
Odp: POMOCY ! Tuleja z gwintem 1.2
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Lipiec 2010, godz.19:08 »
A potrzebujesz to jako obiekt 3D czy raczej  jako obiekt realny?. Jak 3d to możesz wykorzystać tutoriala z gwintem (tylko  lekko zmodyfikować) jak realny to proponuje w w grubszym pręcie wywiercić otwór. Potem nagwintować  i następnie stoczyć do odpowiedniego rozmiaru.  :D

Offline Bbuli

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja na forum: +23/-0
Odp: POMOCY ! Tuleja z gwintem 1.2
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Lipiec 2010, godz.20:10 »
   Gwintowniki 1,2 są w mym posiadaniu.Kwestia jaki materiał masz zamiar zastosować.No i ta rzecz,która leży w Twej dłoni-jak dokładnie to wygląda?Mogę pomóc.Rozrysuj dokładnie.Wyfrezuje się i nagwintuje...

optyk

  • Gość
Odp: POMOCY ! Tuleja z gwintem 1.2
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Lipiec 2010, godz.22:51 »
Przepraszam na wstępie gwint ma być 1.4 a nie 1.2 - źle zmierzyłem.

Tuleja jest bardzo bało i zamknięta także gwintowniki tak średnio pasuje zwłaszcza że owe tulejki mają wychodzić z innego elementu.... a pozatym gwintowniki mam także z góry dziękuje:)

Potrzebuje zrobić model w 3d potem chciałbym to wydrukować jak wszystko będzie Gi to chciałbym to odlać ze serbra. ( dla powstrzymania kolejnych komentarzy serbro wytrzymuje robiłem testy w realu).

Dlatego zależy mi na okładności i na modelu 3d który będzie mial wierną kopię w realu.
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec 2010, godz.22:53 wysłana przez optyk »

pomyslownik

  • Gość
Odp: POMOCY ! Tuleja z gwintem 1.2
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Sierpień 2010, godz.23:13 »
tak jak radzi Sea - rhino, tutek o gwincie i jedziesz! :)