Zaloguj się lub zarejestruj. 27 Kwiecień 2024, godz.10:40

Autor Wątek: Jacht do turystki i regat  (Przeczytany 3853 razy)

Offline vv3k4i

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja na forum: +25/-0
Jacht do turystki i regat
« dnia: 17 Lipiec 2010, godz.23:04 »
Postanowiłem podzielić się owocami mojej pracy, w załącznikach rendery 10-cio metrowego jachtu.


----
Rendery musiałem dodawać na 3 razy i za każdym razem jakiś błąd wyskakiwał, to z mojej strony błędy??
« Ostatnia zmiana: 17 Lipiec 2010, godz.23:16 wysłana przez vv3k4i »

pomyslownik

  • Gość
Odp: Jacht do turystki i regat
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Lipiec 2010, godz.09:33 »
No i pięknie - ładny czyściutki model, dla smaku wrzuć jakiś detal ciekaw jestem jak dogłębnie zrobiłeś model :)
PS. nigdy nie robiłem wody - otwartej, co najwyżej płyny w opakowaniach - czy fale muszą być tak regularne, a może zwoduj go na gładkiej wodzie lekko się marszczącej?, sama woda  mi się podoba - czym robiłeś render - v ray, rhino czy co ?

Offline vv3k4i

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja na forum: +25/-0
Odp: Jacht do turystki i regat
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Lipiec 2010, godz.15:39 »
Te błędy, o których wspominałem wcześniej były prawdopodobnie spowodowane zbyt dużą rozdzielczością załączników, ostatecznie dodałem w rozdzielczości 800x600. W temacie renderów, to były one robione w rhino+vray, czas renderowania jachtu na wodzie to około 5-6 godzin w rozdzielczości ponad 4/3 tysiące px. Przez noc spróbuję jakieś szczegóły wyrenderować i może jakoś nad ranem wrzucę.
Pomysłownik, woda rzeczywiście jest dosyć powtarzalna, to już jest kwestia tego, że za małą teksturę wrzuciłem jako displacement. Sama tekstura wody jest z resztą pomysłu Robertosa.
Same rendery z resztą też z małą pomocą Robertosa, musiałem zmniejszyć jakość siatki, żeby moje 2 gb ramu to ugryzły, wcześniej nie była mi taka operacja potrzebne więc początkowo nawet nie wiedziałem jak to zrobić.

pomyslownik

  • Gość
Odp: Jacht do turystki i regat
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Lipiec 2010, godz.01:57 »
Ha!, w każdym razie wygląda naprawdę ładnie, no a renderek 4/3 tys px to juz konkretna robota dla kompa.

Serdecznie pozdrawiam!

Offline vv3k4i

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja na forum: +25/-0
Odp: Jacht do turystki i regat
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Lipiec 2010, godz.20:28 »
Nie miałem czasu robić renderów, ale jeśli chcesz zobaczyć więcej szczegółów to dołączam już gotowy render. Ogólnie nie starałem się wdawać w detale, co z resztą można zobaczć, zwłaszcza, jak ktoś się zna na żeglarstwie :)

Offline pergamin

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja na forum: +9/-0
Odp: Jacht do turystki i regat
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Lipiec 2010, godz.12:00 »
fajne :-)