Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Kwiecień 2024, godz.00:08

Autor Wątek: Blokowanie przed edycją punktów kontrolnych  (Przeczytany 3289 razy)

Margareth

  • Gość
Blokowanie przed edycją punktów kontrolnych
« dnia: 24 Czerwiec 2010, godz.00:05 »
Witam,

Modeluje sobie pofalowaną powierzchnię, ale musi ona przebiegać w pewnych miejscach przez ściśle określone punkty. Pozostała część to już czysta estetyka i fantazja. Problem pojawia się, gdy po stworzeniu prowadnicy/profilu przez FitToPoints chcę poszaleć między tymi punktami, krzywa stale odsuwa się od nich, a co gorsza prowadnice i profile przestają się stykać. Moje pytanie brzmi więc, jak zablokować te punty krzywej lub jej najbliższe punkty kontrolne?? Błagam o pomoc bo jestem bliska zniesienia jaja :'(

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Blokowanie przed edycją punktów kontrolnych
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Czerwiec 2010, godz.16:14 »
niestety nie spotkałem się z taką opcją w rhino. być może ktoś wpadł na pomysł takiego pluginu, ale dodatków nie znam więc też cierpię z tego powodu...

Margareth

  • Gość
Odp: Blokowanie przed edycją punktów kontrolnych
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Czerwiec 2010, godz.00:49 »
Jeśli autorzy 5 Nosorożca zastanawiają się 'co by tu jeszcze' to polecam ich uwadze ten wątek. Jak na razie radzę sobie jakoś używając ShowEditPoints i InsertKnot - jest znacznie lepiej. Nie rozumie tylko dlaczego nie zawsze działa funkcja RemoveKnot, zaznaczam wciskam Enter i nic, wszystko jest, jak było.