Zaloguj się lub zarejestruj. 27 Kwiecień 2024, godz.18:23

Autor Wątek: Fillet Surface - Zaokrąglenie powierzchni. Jak sobie z tym poradzić ?  (Przeczytany 4513 razy)

design

  • Gość
Witam Wszystkich forumowiczów.


Od pewnego czasu jestem szczęśliwym posiadaczem Rhino. Powoli bez pośpiechu poznaje program. Mam doświadczenie z programami 2d oraz SolidWorks a także kilkoma programami CAM a więc przyswajanie Rhino idzie dosyć łatwo. Niestety napotykam dziwny problem z którym nie mogę sobie poradzić. Zapewne jest to dla zaawansowanych błahostka a więc liczę na Waszą pomoc.

Kontur który wcześniej narysowałem w 2d wyciągnąłem na wysokość 45mm następnie postanowiłem zaokrąglić krawędź ale tu pojawia się problem. Zaokrąglenie wygląda OK ale przerywa się w pewnym miejscu generując "zawijas" Dzieje się tak dlatego że mniejsza powierzchnia  podczas zaokrąglania zostaje rozdzielona na 2 części. Tak więc mam jedną powierzchnię poziomą i dwie pionowe. Po zaokrągleniu obu powstają 2 zawijasy :) Próbowałem rozdzielone powierzchnie jakoś połączyć niestety bez rezultatu.

Czy ktoś może zna odpowiedz dlaczego tak się dzieje? Jest to dosyć irytujące i choć mogę sobie zapewne jakoś okrężną drogą poradzić to dobrze by było wiedzieć o co chodzi.

Chętnie dodam zdjęcie ale nie wiem jak to zrobić  :-\  Przycisk umieść obrazek nie odsyła mnie do katalogu tylko dodaje znaczniki HTML

dzięki;)

« Ostatnia zmiana: 13 Luty 2010, godz.02:19 wysłana przez design »

Offline sea__

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 613
  • Reputacja na forum: +132/-0
  • gg 444625
Odp: Fillet Surface - Zaokrąglenie powierzchni. Jak sobie z tym poradzić ?
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Luty 2010, godz.09:20 »
Podczas pisania postu poniżej są "Opcje dodatkowe" tam znajduje się wczytywanie plików  :D.Poprosimy o obrazek .

design

  • Gość
Odp: Fillet Surface - Zaokrąglenie powierzchni. Jak sobie z tym poradzić ?
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Luty 2010, godz.13:00 »
Wielkie dzięki za podpowiedź :)

Problem wygląda tak jak na obrazku poniżej:


botak

  • Gość
Odp: Fillet Surface - Zaokrąglenie powierzchni. Jak sobie z tym poradzić ?
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Luty 2010, godz.13:12 »
Było setki razy  >:(
Nie _FilletSrf tylko _FilletEdge


design

  • Gość
Odp: Fillet Surface - Zaokrąglenie powierzchni. Jak sobie z tym poradzić ?
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Luty 2010, godz.13:38 »
Kolego pewnie było ale wczoraj nie znalazłem szukając pod hasłem FilletSurface a gdybym wiedział o FilletEdge to bym tu pytania nie zadał. Dzięki działa perfekcyjnie!

kubik1

  • Gość
Odp: Fillet Surface - Zaokrąglenie powierzchni. Jak sobie z tym poradzić ?
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Luty 2010, godz.23:48 »
Witam, powróce do problemu filletowania, czy daje fillet surface czy edge mam problem z zaokrągleniem krawędzi  ??? Proszę o sugestie o co chodzi i czy da się je wogóle zaokrąglić na sześcianie jest ok a na tym kształcie na którym chcę to nic z tego.

Dzięki za info.

botak

  • Gość
Odp: Fillet Surface - Zaokrąglenie powierzchni. Jak sobie z tym poradzić ?
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Luty 2010, godz.10:24 »
Coś jest nie tak z modelem. Wrzuć model na forum (tak się załącza jak obrazki) to sprawdzę i odpowiem

kubik1

  • Gość
Odp: Fillet Surface - Zaokrąglenie powierzchni. Jak sobie z tym poradzić ?
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Luty 2010, godz.12:13 »
To część całości ale utknąłem na tym znaczy wiem że można to obejść odsuwając powierchnię z góry i dołu i sweepem ale ciekawy jestem co jest nie tak i czemu nie dziala fillet żeby na przyszłóść nie komplikować sobie życia no i nie popełniać błędów.