Zaloguj się lub zarejestruj. 27 Kwiecień 2024, godz.10:34

Autor Wątek: RhinoParametrics  (Przeczytany 3866 razy)

Offline skalanya

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja na forum: +19/-0
    • Skalany Architects
RhinoParametrics
« dnia: 18 Styczeń 2010, godz.21:38 »
O pojawiło się coś na temat parametryczności w rhino :) chyba że znowu coś przegapiłem jeśli tak to usuńcie ten wątek:) Wiecie coś może więcej na ten temat jak on ma zamiar się rozwijać? Może w architekturce się przyda :)

http://www.rhinoparametrics.com/index.php
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń 2010, godz.21:42 wysłana przez skalanya »

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: RhinoParametrics
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Styczeń 2010, godz.23:09 »
Novosybirsk, czyli Rosjanie, Finowie i Francuzi właśnie ostatnio - niemal jednocześnie oferują(nooo oferować zamierzają) podobne produkty.
skalanya dokopał/a się do propozycji francuskiej.
Niestety programiści nic póki co nowego nie odkrywają swoimi pluginami (to co działa, działa tylko na prostych kształtach i relacjach - 10 min w Grasshopperze i tez by działało bez plugina), ale "wszyscy" czekamy na cud pełnej parametrycznosci w rhino za pomocą "magicznego" dodatku.
Podsumowując swoje zdanie - bez rewelacji póki co, ale jest to z pewnością krok w dobrym kierunku, nie do końca w kierunku Rhino, ale z pewnością krok.
« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń 2010, godz.23:26 wysłana przez Odyniec »

darekdc

  • Gość
Odp: RhinoParametrics
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Kwiecień 2010, godz.09:20 »
witam

testuje RhinoParametrics i jestem mocno rozczarowany głównie w kontekście ceny tego dodatku.
jestem inżynierem i zajmuje się projektowaniem z dużym naciskiem na wymiarowanie, zgodność z założeniami mechanicznymi itp.

rhino jest świetnym narzędziem bardzo ciekawym (cena/możliwości- rewelacja) ale brak parametryczności użytkownikom programów CAD przysparza wiele trudności i siwych włosów :'(

RhinoParametrics jak dla mnie to dobry kierunek ale obawiam się że przy tak dużym niedopracowaniu i ograniczeniach w użytkowaniu i przy cenie 500euro trudno będzie o sukces...

mam nadzieję że się mylę :)
piszcie więc swoje opinie...