Zaloguj się lub zarejestruj. 29 Kwiecień 2024, godz.02:50

Autor Wątek: Tanki  (Przeczytany 5686 razy)

Offline brader74

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja na forum: +5/-0
Tanki
« dnia: 08 Styczeń 2010, godz.22:56 »
Mam kilka drobiazgów. Pierwszy z nich to Jap Tank typ-97 - generalnie mój pierwszy model w rhino. Nie będę pisał ile mnie krwi kosztował.Wykonany prosto wręcz łopatologicznie. Potem kilka Churchillów w różnych wersjach - poraz pierwszy zastosowałem gładkie krawędzie. Narazie nie planuję nakładać kamuflażu - bo nie umiem;-) może kiedyśsie przełamię i powalczę nad tematem. Teraz (znaczy od roku) staram się zwodować Błyskawicę - ale to juz inna bajka;-)

Offline sea__

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 613
  • Reputacja na forum: +132/-0
  • gg 444625
Odp: Tanki
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Styczeń 2010, godz.10:00 »
Ładnie wyglądają  :D +. Ile ważą pliki?

Offline marek

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja na forum: +149/-1
Odp: Tanki
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Styczeń 2010, godz.12:14 »
Jak żywe. ;) Bardzo szczegółowe nawet brader 74 skusił się wykonać zabezpieczenia śrub. Godne naśladowania. A w jaki sposób zapiąłeś gąsienice? Zawsze mam z tym kłopot. +

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Tanki
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Styczeń 2010, godz.12:39 »
Fajne, podobają mi się :) I jak mnie konserwy nie interesują, tak się właśnie dowiedziałem, że przyczepki nawet do nich dopinają :)

Offline brader74

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja na forum: +5/-0
Odp: Tanki
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Styczeń 2010, godz.14:43 »
Waga plików - przykładowo: Churchill VII Crocodille plik 117 MB , siatka 75 MB (możliwe, że ze wszystkimi śmieciami i ustawieniami: nie mam jak teraz tego sprawdzić).
Zapinanie gąsienić to klasyczna łopatologia: najpierw układam ogniwa na linii prostej potem na łukach (ułożenie za pomocą komendy wzdłuż jednej linii nie działa, bo to co dobrze zostanie ułożone na prostej na łuku zaczyna sie rozjeżdzać) i tak rozmieszczone składam do kupy. W przypadku gdy mam jeszcze gąsienice na rolkach podtrzymujących i one maja lekki zwis zaczynam naciągać żeczywistość, dlatego, że robiąc model trudno mi dopasować ustawienia naciągów do długości gąsienicy i dlatego w przypadku braku np. 5 - 10cm rozkładam to na połowę górnego odcinka, czasami na kołach napędowych i napinających. Różnice do 0,5 - 1 cm pomiędzy ogniwami są niewidoczne.
Przyczepka w tym modelu to chyba jedyny taki przypadek - tu był magazynkiem dla płynów miotacza płomieni.

Adrian(a-graph)

  • Gość
Odp: Tanki
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Styczeń 2010, godz.18:34 »
Piekne modele, nie ma sie do czego przyczepic.Czekamy na nastepne!Zapytam sie tylko o renderingi.Jakie ustawienia..rozumiem ze to V-ray przy GI?Ja ciagle walcze i nie moge stworzyc jeszcze tak plastycznych modeli gdzie byle wystajaca czesc jest widoczna...niestety niektore detale troche mi sie gubia po wygladzeniu...chetnie sie dowiem jakie masz ustawienia.
« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń 2010, godz.13:45 wysłana przez Adrian(a-graph) »

Offline brader74

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja na forum: +5/-0
Odp: Tanki
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Styczeń 2010, godz.12:18 »
Jak napisałem wcześniej jestem noga z texturowania i renderowania. Ponieważ komp na którym pracowałem w tej chwili nie istnieje więc nie jestem  w stanie podać ci dokładnych ustawień. Wklejam jednak link:
http://software.asgvis.com/index.php?option=com_content&view=article&id=24&Itemid=437
Tam znalazłem bazowe ustawienia od których zacząłem kombinować. Model oświetlony jest ponadto 2-3 światłami o różnym natężeniu (przeważnie 65% - 30% -5%) i dwie pierwsze z cieniami miękkimi. Światło leciutko wchodzi w żółć aby jak najbardziej upodobnić do światła realnego. Zauważyłem jedną żecz: aby kolor textury przy tym oświetleniu miał taki odcień jak na renderach musiałem wykonać bardzo ciemna texturę i dać silne światło, przy jasniejszych kolorach i słabszym świetle barwy mi nie wychodziły.