Zaloguj się lub zarejestruj. 29 Kwiecień 2024, godz.06:49

Autor Wątek: Trawa 3D  (Przeczytany 3025 razy)

ledman

  • Gość
Trawa 3D
« dnia: 27 Październik 2009, godz.13:30 »
Cześć,
Przeglądając sieć natrafiłem na tutek do maxa 3d,
http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=61269&highlight=groundwiz.
Może potrafiłby ktoś z użytkowników zrobić coś takiego w rhino? Nie jestem dobry z rhino a zrobienie tego wymagałoby pewnie znajomość dodatkowych wtyczek . Taki tutek napewno przydałby sie wielu użytkownikom rhino zajmujących się grafika.

pozdrawiam

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Trawa 3D
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Październik 2009, godz.14:34 »
widzisz.. rhino pod tym wzgledem jest ze sie wyraze "ułomny". nie mowie ze sie nie da ale max jest na tyle rozwiniety pod pewnymi wzgledami ze osobie ktora na nim pracowala trudno bedzie pod Rhino zrobic to tak sprawnie... Wierz mi pracuje duuuuzo na 3D Maxie i trawa sie tam troche zajmowalem.

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Trawa 3D
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Październik 2009, godz.17:25 »
Przejrzyj może forum, któryś z chłopaków pokazywał kiedyś swoją 'zieleninę' i zdaje się, że całkiem ciekawie to wyglądało...
Nie jestem pewien, czy czasem nie w tym temacie, ale że średnio mam czas i chęci przeglądać 19 stron, to już Tobie to zostawię

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Trawa 3D
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Październik 2009, godz.18:16 »
W Rhino trawa typu full 3d to prawdziwa katorga.
Najprościej będzie kombinować z displacementem w vrayu.

Można próbować ale trzeba mieć dobry patent, sporo czasu i mocny komputer. Kiedyś miałem chwilę czasu i wyszło takie coś jak w załączniku. Nie polecam iść tą drogą.
(ps. sam nie robiłem tego od podstaw tylko pokombinowałem z tym co znalazłem w necie i wyrenderowałem po swojemu, szukajcie a znajdziecie)