Zaloguj się lub zarejestruj. 11 Maj 2024, godz.10:19

Autor Wątek: Wymiary prostego rysunku  (Przeczytany 3304 razy)

Offline sterowiec

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja na forum: +4/-0
Wymiary prostego rysunku
« dnia: 25 Październik 2009, godz.18:45 »
Cześć. Mam taki problem rysuję w Rhino bardzo prosty obiekt 2D z Linii na podstawie poniższego rysunku, zaczynam od prawego boku, następnie robię górny rysując Linię Pod Kątem potem go odbijam i pozostaje tylko uzupełnić o brakującą linię. Teraz biorę narzędzia pomiarowe, długość 3 pierwszych linii i kątów między nimi jest zgodna z rysunkiem, niestety ta ostatnia się nie zgadza. I tu pytanie, czy rysunek jest zły (jakby ktoś mógł to narysować) czy Rhino sobie nie radzi, czy ja coś robię źle?


Offline Bbuli

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja na forum: +23/-0
Odp: Wymiary prostego rysunku
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Październik 2009, godz.19:51 »
 Dokładnie tak jak napisał Marek.Do tego podstawowa sprawa-lewy i prawy bok są do siebie pod kątem 1 stopnia i próba wymiarowania podjęta przez Ciebie nie ma szans.

Offline sterowiec

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja na forum: +4/-0
Odp: Wymiary prostego rysunku
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Październik 2009, godz.20:20 »
Nie zrozumieliśmy się, to co zamieściłem to plan, rysunek drukowany, który chcę odtworzyć w Rhino, orientuję się w wymiarach tego rysunku. Tylko, że po przerysowaniu w Rhino się nie zgadza lewy bok, jest chyba 15 mm krótszy. I mam wątpliwości, czy ten rysunek, który zamieściłem jest prawidłowy i odtwarzalny w postaci elektronicznej. Jakby ktoś był tak dobry to niech spróbuje go narysować w Rhino wg tego planu co zamieściłem.
« Ostatnia zmiana: 25 Październik 2009, godz.20:29 wysłana przez sterowiec »

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Wymiary prostego rysunku
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Październik 2009, godz.20:40 »
uwzględniłeś to, że linie pionowe nie są do siebie równoległe?
i uproszczenia w wymiarach?

Offline sterowiec

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja na forum: +4/-0
Odp: Wymiary prostego rysunku
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Październik 2009, godz.20:57 »
Dzięki, właśnie o to mi chodziło. Jednak w rysunku jest błąd! I rysunek jest nieodtwarzalny! A tyle się namęczyłem  ;D