Zaloguj się lub zarejestruj. 29 Kwiecień 2024, godz.10:23

Autor Wątek: aproksymacja linii i pozniejsza optymalizacja  (Przeczytany 3706 razy)

polk

  • Gość
aproksymacja linii i pozniejsza optymalizacja
« dnia: 13 Październik 2009, godz.12:09 »
Witam,
jestem nowym  uzytkownikiem forum wiec sorki jak taki watek juz sie pojawil ale nie moglem nic na temat aproksymacji  znalezc. posiadam pewne dwie linie( czerwone ) , ktore powstaly mi z przeprowadzonych wczesniej pomiarow (pionowych i poziomych). Moje pytanie: czy w rhino mozna przeprowadzic aproksymacje tych dwoch lini? No i po przeprowadzonym zabiegu aproksymacji dokonac jej optymalizacji, oczywiscie trzeba zachowac jak najbardziej dokladny ksztalt do linii pomiarowych?

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: aproksymacja linii i pozniejsza optymalizacja
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Październik 2009, godz.14:53 »
a co masz na myśli mówiąc o aproksymacji linii? chcesz im wyciągnąć średnią czy przebudować je by były gładkimi krzywymi któregoś stopnia ???

poza tym pokazałeś te linie z takiego kąta, że nawet nie wiadomo jak one wyglądają...

polk

  • Gość
Odp: aproksymacja linii i pozniejsza optymalizacja
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Październik 2009, godz.15:04 »
chce te 2 linie usrednic w jedna

polk

  • Gość
Odp: aproksymacja linii i pozniejsza optymalizacja
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Październik 2009, godz.15:10 »
i jeszcze widok front ;D

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: aproksymacja linii i pozniejsza optymalizacja
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Październik 2009, godz.15:51 »
opcja uśrednienia krzywych jest prawie na wierzchu w liście krzywych: _MeanCurve

polk

  • Gość
Odp: aproksymacja linii i pozniejsza optymalizacja
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Październik 2009, godz.20:52 »
oooo wlasnie o to mi chodzilo  ;D. wielkie dzieki kruk. widze ze ludzie na forum sa bardzo pomocni i szybko daja odpowiedz. faktycznie opcja jest na wierzchu  >:( no ale coz   . jeszcze raz dzieki za odpowiedz