Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Kwiecień 2024, godz.21:55

Autor Wątek: GMTEX - projekt zegarka  (Przeczytany 5987 razy)

eye_lip

  • Gość
GMTEX - projekt zegarka
« dnia: 21 Sierpień 2009, godz.19:38 »
Witam,

Wrzucam projekt nad którym pracuję. Generalnie jest prawie skończony - pozostał mi do wymodelowania tył zegarka i ewentualnie jakieś detale. Niestety moja mierna znajomość programu i brak textur sprawiły, że zegarek wygląda jak wygląda - jak nauczę się kłaść tekstury i oświetlenie, to może to będze jakoś konkretnie wyglądać.







Offline Krzychu74

  • Moderator
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 347
  • Reputacja na forum: +89/-0
  • NAR = Niedzielny Amator Rhino
    • Mikromodele
Odp: GMTEX - projekt zegarka
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sierpień 2009, godz.23:06 »
Witam!
Mnie się podoba. :) Wzorowałeś się na konkretnym zegarku czy to tak "z głowy"?

Pozdrawiam.
WIP: s.s. "Californian" 1:400
Sie zrobi: m.s. "Costa Concordia"
Sie zrobiło: s.s "Ivernia", s.s "Lucania" (oba w 1:400), reszty  nie pamiętam. Tyle tego było...

www.mikromodele.cba.

eye_lip

  • Gość
Odp: GMTEX - projekt zegarka
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Sierpień 2009, godz.23:49 »
Kształt koperty jest zaczerpnięty z zegarków nurkowych z lat 60/70, np. doxa sub itp., ja akurat wymiarowałem z mojego seiko divera z tamtego okresu, np. wskazówki są dokladnie skopiowane z niego. Bezel sam wymyśliłem, koronkę też, niestety miałem problem z radełkowaniem, więc zrobiłem takie cienkie nacięcia jak widać. Indeksy są w duchu lat 70, z tym, że napakowałem dużo luminovy aby dobrze świeciły w ciemności, dziurki w kopercie są na szerokie teleskopy, takie jak w diverach seiko, bo stwierdziłem, że gwintowane piny które miałem w jednym z zegarków nie sprawdzają się dobrze przy częstej wymianie paska - generalnie projekt robiłem pod siebie, tak aby wszystko grało jeśliby zegarek miał fizycznie powstać.

Offline Krzychu74

  • Moderator
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 347
  • Reputacja na forum: +89/-0
  • NAR = Niedzielny Amator Rhino
    • Mikromodele
Odp: GMTEX - projekt zegarka
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Sierpień 2009, godz.01:28 »
Witam!
Dzięki za wyjaśnienia eye_lip!
Co do kantów, o których pisze marek to nie zawsze tak jest. Miałem podobny zegarek do tego co pokazuje Kolega i on miał ostre krawędzie. No, ale on był "zdiełano w CCCP", więc tam nie przejmowano się takimi drobiazgami jak zaorkąglone krawędzie. :D
Swoją drogą chodził skubany dłuuuugo.. a potem się zmęczył i połozył. ;)

Pozdrawiam.
WIP: s.s. "Californian" 1:400
Sie zrobi: m.s. "Costa Concordia"
Sie zrobiło: s.s "Ivernia", s.s "Lucania" (oba w 1:400), reszty  nie pamiętam. Tyle tego było...

www.mikromodele.cba.

eye_lip

  • Gość
Odp: GMTEX - projekt zegarka
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Październik 2009, godz.14:47 »
Zapomniałem wrzucić wersji z teksturami "znaleziony na dnie morza" :) :







To niebieskie na szkle to antyrefleks.


Offline sea__

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 613
  • Reputacja na forum: +132/-0
  • gg 444625
Odp: GMTEX - projekt zegarka
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Październik 2009, godz.18:33 »
hmmm Warto by poprawić tekstury i dodać pasek  ;D. Wygląda całkiem fajnie.

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: GMTEX - projekt zegarka
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Październik 2009, godz.19:53 »
eye - ja również nie moge uwierzyć, że zostawisz ten piękny zegarek zardzewiały..

eye_lip

  • Gość
Odp: GMTEX - projekt zegarka
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Październik 2009, godz.20:27 »
Zardzewiały też może być fajny.. tu np. Romain Jerome Titanic DNA do którego budowy użyto stali z kadłuba tytanica wydobytej z dna. Miałem przyjemność macać prototyp tego zegarka :D


Offline sea__

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 613
  • Reputacja na forum: +132/-0
  • gg 444625
Odp: GMTEX - projekt zegarka
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Październik 2009, godz.20:50 »
No teraz jak na mój gust wygląda stylowo +. ;D ;D ;D

eye_lip

  • Gość
Odp: GMTEX - projekt zegarka
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Październik 2009, godz.12:23 »
Oczywiście powyższy render jest z firmy RJ.

Offline Krzychu74

  • Moderator
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 347
  • Reputacja na forum: +89/-0
  • NAR = Niedzielny Amator Rhino
    • Mikromodele
Odp: GMTEX - projekt zegarka
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Październik 2009, godz.14:48 »
Witam!
Podoba mi sie Twój pomysł z "zardzewieniem" zegarka.
eye_lip napisał:
Romain Jerome Titanic DNA do którego budowy użyto stali z kadłuba tytanica wydobytej z dna.
Z początku myślałem, że to żart i chwyt marketingowy, ale dla pewności sprawdziłem i jest napisane, że podobno tak jest (ile w tym prawdy, a ile reklamy firmy?). Jako miłośnik Titanica jedno wiem, że tego zegarka (jeśli by mnie było stać oczywiście) nigdy bym nie kupił. To już jest przesada w "pompowaniu" kasy z legendy tego statku. Nie zapominajmy, że to jest grób ponad 1500 osób! Jakbyście się czuli gdyby oferowano wam marmurowe popielniczki zrobione z nagrobków, lub łańcuszki zrobione z przetopionych orzełków polskich oficerów z Katynia?
Oczywiście to nie jest, żadna uwaga pod adresem Kolegi eye_lip, wręcz przeciwnie, dziękuję Ci za pokazanie tego "produktu" bo o nim nie słyszałem. Mam nadzieję, ze nie doczekamy się zegarków z Groma, Bismarcka, Yamato, Wilhelma Gustloffa, Staubena, Goya i innych słynnych zatopionych statków i okrętów.
Przepraszam, że się tak rozpisałem, ale trochę się we mnie zagotowało.

Pozdrawiam.
WIP: s.s. "Californian" 1:400
Sie zrobi: m.s. "Costa Concordia"
Sie zrobiło: s.s "Ivernia", s.s "Lucania" (oba w 1:400), reszty  nie pamiętam. Tyle tego było...

www.mikromodele.cba.

eye_lip

  • Gość
Odp: GMTEX - projekt zegarka
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Październik 2009, godz.15:11 »
Akurat wydobyto ileś tam kg i z tego co pamiętam była to akcja dzięki której pieniądze poszły na cel charytatywny - nie pamiętam dokładnie, albo na jakieś badania nad titanikiem, albo na budowę portu - sorry, ale kompletnie wyleciało mi z głowy.

Offline Krzychu74

  • Moderator
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 347
  • Reputacja na forum: +89/-0
  • NAR = Niedzielny Amator Rhino
    • Mikromodele
Odp: GMTEX - projekt zegarka
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Październik 2009, godz.17:33 »
Witam!
No chyba, że na akcje charytatywne lub badawcze, to jeszcze od biedy można się zgodzić. Niemniej niesmak lekki pozostaje. W moim odczuciu to tak wygląda jakbym pociął grobowiec, zrobił z niego popielniczki i oglosił, że pieniądze z ich sprzedaży przeznaczam na cele społeczne. Trochę to tak jakoś nie teges...  ::)
Ok, wracajmy do zegarków. :)

Pozdrawiam.
WIP: s.s. "Californian" 1:400
Sie zrobi: m.s. "Costa Concordia"
Sie zrobiło: s.s "Ivernia", s.s "Lucania" (oba w 1:400), reszty  nie pamiętam. Tyle tego było...

www.mikromodele.cba.