Zaloguj się lub zarejestruj. 16 Maj 2024, godz.20:43

Autor Wątek: obiekt widmo  (Przeczytany 3027 razy)

rhinopiryna

  • Gość
obiekt widmo
« dnia: 31 Lipiec 2009, godz.21:53 »
Witam

Używam Rhino bardzo krótko ale ostatnio dosyć intensywnie, ostatnio podczas modelowania zauważyłem dziwny obiekt - coś jakby pozostałość po odcinaniu od siebie powierzchni itd, i za cholere nie mogę tego usunąć... jest to przypisane do warstwy i kiedy ją gaszę obiekt również znika przenoszenie elementów do innej warstwy nic nie daje - obiekt idzie z nimi, ale metodą prób (gasząc po kolei elementy) doszedłem że element nie jest częścią żadnego z moich prawidłowych elementów, ciekawe jest że widoczny podczas obracania modelu ale tylko pod niektórymi kątami, i nie byłoby żadnego problemu gdyby nie fakt że obiekt jest widoczny na renderingu :(( Poniżej zamieszczam print screena z owego elementu . Może ktoś będzie wiedział o co chodzi.

pozdrawiam

Arek

botak

  • Gość
Odp: obiekt widmo
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sierpień 2009, godz.17:29 »
Czasami tak się dzieje podczas odcinania powierzchni...

Rozumiem, że nie możesz go w żaden sposób zaznaczyć.
Zobacz co będzie jak zapiszesz całość z opcją "Save geometry only" ?
A! sprawdz co zaznaczy Ci program po użyci komendy "Select Bad Object"

Najlepiej to obiekt do którego przypisane jest to coś eksportować do stp'a i zaimportować ponownie, bardzo często przy błędnych siatkach obiekt udaje się tak naprawić.

rhinopiryna

  • Gość
Odp: obiekt widmo
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Sierpień 2009, godz.21:42 »
wielkie dzięki Botak!
nie używałem jeszcze funkcji Select bad object a widzę że warto bo oprócz elementu który był przyczyną pojawienia się tego czegoś znalazłem jeszcze dwa co do których Rhino też ma zastrzeżenia...
jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

botak

  • Gość
Odp: obiekt widmo
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Sierpień 2009, godz.21:08 »
nie ma za co :)

Z takimi błędnymi siatkami zawsze potem są problemy.
Albo się nie da uciąć albo przebudować albo się coś nie tak renderuje...