Zaloguj się lub zarejestruj. 27 Kwiecień 2024, godz.17:31

Autor Wątek: Pierwszy projekt 3D  (Przeczytany 6627 razy)

cudny90

  • Gość
Pierwszy projekt 3D
« dnia: 27 Lipiec 2009, godz.10:30 »
Witam wszystkich forumowiczów. Od kilku dni zacząłem się bawić grafiką 3D, znajomy polecił program Rhinoceros, więc poszukałem po internecie opisów, manuali, trochę znajomy pomógł i zabrałem się za pierwszy w życiu projekt 3D. Wcześniej zajmowałem się grafiką rastrową ( photoshop itp. )

Jako, że jestem zapalonym maniakiem sprzętu audio, głównie DIY, więc postanowiłem wykonać projekt moich kolumn.

Renderowałem w V-ray'u for Rhino.

Przedstawiam kilka renderów:




W tej chwili projektuję głośniki. Proszę o sugestie, porady, co by polepszyć, co zmienić :) Chętnie posłucham ( poczytam ;) ) Waszych rad.

A tak kolumny wyglądają w rzeczywistości: http://www.cudny.ovh.org/kolumny.html

Pozdrawiam


Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Pierwszy projekt 3D
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Lipiec 2009, godz.19:57 »
Co to za podstawki? Nie jestem znawcą ale to chyba powinno stać na szpilkach.
Chyba masz ostre krawędzie, a powinny być "wyfiletowane" ; )
Tekstura drewna mało ciekawa, więcej koloru i dodaj odrobinę refleksów z mały bumpem żeby uzyskać efekt lakieru.

A twoje głośniki na żywo bardzo mi się podobają. Ile wyniósł Cie koszt ich budowy jeśli to nie tejmnica.

cudny90

  • Gość
Odp: Pierwszy projekt 3D
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Lipiec 2009, godz.20:39 »
Te podstawki to tzw. cokoły. Pod nimi są kolce i kolumny stoją na kolcach, tylko akurat w tych ujęciach kolców nie widać :) Nie chciałem ich pokazywać, bo zamiast koloru złotego, wyszedł mi żółty ^^

Jak zrobić, żeby tekstura drewna była bardziej pomarańczowa, jak na zdjęciach? No i jak dać tego bumpa :) ?

Koszt budowy takich kolumn ( nie jest to jakaś wysoka, audiofilska półka ) to ok. 350-400zł

Pozdrawiam

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Pierwszy projekt 3D
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Lipiec 2009, godz.22:03 »
Może po prostu masz "mało pomarańczową" teksturę? a może oświetlenie wybiela kolor?

Można też zamiast zwykłej tekstury w zakładce Diffuse wybrać Blend i zmieszać teksturę z jakimś kolorem. Jest wiele opcji.

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Pierwszy projekt 3D
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Lipiec 2009, godz.23:54 »
ostatnio w poszukiwaniu "rgb" zapędziłem sie na wikipedie i całkiem dobrze trafiłem, bo jest tam całkiem dobrze rozbudowana paleta kolorów rozpisana w RGB. chyba kolor złoty też tam widziałem. jest to całkiem fajna ściągawka dla tych którzy nie znają na pamięć pantonów :D

a tak na marginesie - ostatnio wysyp mamy głośników :D

cudny90

  • Gość
Odp: Pierwszy projekt 3D
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Lipiec 2009, godz.07:17 »
kruk, taki złoty kolor umiem sobie znaleźć, i taki też nałożyłem, tylko, że złoto musi się świecić - i to mi nie wyszło ^^

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Pierwszy projekt 3D
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Lipiec 2009, godz.08:41 »
a to przepraszam, że uraziłem :)

cudny90

  • Gość
Odp: Pierwszy projekt 3D
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Lipiec 2009, godz.20:04 »
Mam już coś takiego: 



Teraz bawie się z tym bumpem .. :P