Zaloguj się lub zarejestruj. 29 Kwiecień 2024, godz.00:05

Autor Wątek: Początki nauki vray for rhino i modelowania  (Przeczytany 22553 razy)

plum

  • Gość
Początki nauki vray for rhino i modelowania
« dnia: 06 Lipiec 2009, godz.15:09 »
Dla zabawy i obyciem z rhino oraz vray wyszło mi coś takiego:
(jeszcze do końca nie mogę się połapać w odpowiednim dostosowaniu sceny do ładnych odbić na lakierze)



Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Początki nauki vray for rhino i modelowania
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Lipiec 2009, godz.10:05 »
myśle, że temat należałoby przenieść do działu v-raya.... to do adminów :P

odnośnie głośników to idzie ci na razie lepiej niż mnie ;)  ostatnio sie troche zawziąłem i postanowiłem spróbować czegoś z głębszej wody niż ptaszydło zwane flamingiem. takie rzeczy jak tekstura czy faktura jeszcze jakoś wychodzą, ale same ustawienia renderingu to dla mnie kosmos :-[  mam kosmiczne czasy liczenia renderu mimo kompa na quadzie...

ma ktoś jakiś tutorial czy inszy samouczek tyczący sie nauki operowania podstawowymi ustawieniami programu? (najlepiej po polskiemu i łopatologicznie ;) )

pozdrawiam
k.

plum

  • Gość
Odp: Początki nauki vray for rhino i modelowania
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Lipiec 2009, godz.10:26 »
Mały update.
Zastanawiałem się właśnie, gdzie wrzucić ten temat, ale uznałem, że tutaj będzie bardziej pasował, bo z czasem będę dokładał nowe wymodelowane i wyrenderowane rzeczy.

Co do ustawień Vray to na początku przeleciałem oryginalny manual oraz metodą prób i błędów storzyłem sobie scenę z kulą i sześcianem, w której próbowałem różnych ustawień co do materiałów jak i samego vray'a. Jak do tej pory najmniej ciekawie wychodzi mi HDRI.

botak

  • Gość
Odp: Początki nauki vray for rhino i modelowania
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Lipiec 2009, godz.11:32 »
Co do renderu, to jest ok, można się doczepić do samego kadrowania itp, ale generalnie jest ok, i myślę, że o tym wiesz.
co do modelu, to można by go jeszcze podpracować. Dołożyć delikatne stopki, leciuteńko zfazować krawędzie itp.

plum

  • Gość
Odp: Początki nauki vray for rhino i modelowania
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Lipiec 2009, godz.21:54 »
Zmian ciąg dalszy. Zrobiłem standy i zmieniłem boki (wcześniejsze do końca mi się nie podobały) oraz dodałem fazowania. Podrasowałem też trochę materiały.

Następne co zamierzam zrobić to stolik audio i może jeszcze jakieś dodatki.

Kolejny update i zmiana standu na bardziej gustowny oraz korekta boków.


//
Update:
Dodałem głośnik wysokotonowy (trochę się namęczyłem z ustawieniami materiałów, żeby dostać zbliżone ziarno w plastiku do pierwowzoru -> http://www.seas.no/index.php?option=com_content&task=view&id=87&Itemid=111) render szybki na low detail.
Teraz już zaczynam modelowanie głośnika niskośredniotonowego: Seas CA18RNX. Na tych głośnikach chce stworzyć swoje kolumienki DIY. Nie skromnie się pochwalę, że na razie zrobiłem sobie takie: http://diyaudio.pl/viewtopic.php?t=12927 .

//Update:
Gniazda głośnikowe:

//Update:
Modeluję już głośnik Seas CA18RNX na tyle ile potrafię, aby był zbliżony do oryginału. Wszystko szło gładko do puki nie zacząłem robić ramion łączących magnes z koszem głośnika. Ze wględu na brak pomysłów od czego zacząć leciałem od Sweep1 później Sweep2 :) na koniec wyszło, że zrobiłem z takim efektem jak widać powierzchnią z siatki krzywych.

« Ostatnia zmiana: 14 Lipiec 2009, godz.19:55 wysłana przez plum »

plum

  • Gość
Odp: Początki nauki vray for rhino i modelowania
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Lipiec 2009, godz.19:58 »
Znalazłem dzisiaj chwilę czasu i zrobiłem prosty stolik:

plum

  • Gość
Odp: Początki nauki vray for rhino i modelowania
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Lipiec 2009, godz.22:38 »
Gniazda głośnikowe na szlifowanym alu:

plum

  • Gość
Odp: Początki nauki vray for rhino i modelowania
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Lipiec 2009, godz.20:30 »
Dodałem głośnik wysokotonowy (trochę się namęczyłem z ustawieniami materiałów, żeby dostać zbliżone ziarno w plastiku do pierwowzoru -> http://www.seas.no/index.php?option=com_content&task=view&id=87&Itemid=111) render szybki na low detail.
Teraz już zaczynam modelowanie głośnika niskośredniotonowego: Seas CA18RNX. Na tych głośnikach chce stworzyć swoje kolumienki DIY. Nie skromnie się pochwalę, że na razie zrobiłem sobie takie: http://diyaudio.pl/viewtopic.php?t=12927 .


plum

  • Gość
Odp: Początki nauki vray for rhino i modelowania
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Lipiec 2009, godz.19:46 »
Widzę słabe zainteresowanie moją pracą, ale ja nie ugięcie wrzucam kolejny screen. Pokazuję już etap modelowania głośnika, próbuje jak najwierniej odwzorcować oryginał. Wszystko poszło gładko, ale chyba ze 100 razy podchodziłem żeby zrobić ramie łączące mages z koszem głośnika, niekształtne to strasznie i nie wygodne było dla mnie do za modelowania, ale z jakimś tam skutkiem się udało, do końca zadowolony nie jestem. Seas CA18RNX:


botak

  • Gość
Odp: Początki nauki vray for rhino i modelowania
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Lipiec 2009, godz.21:46 »
No fakt z tym ramieniem to Ci nie do końca jeszcze wyszło.
Chyba za szybko chcesz to skonczyc i może dlatego  :D

Siatka krzywych jest w tym wypadku dobrym rozwiązaniem, tylko musisz mieć dobre krzywe.
W takich skomplikowanych sytuacjach dobrze jest to zrobic jak najprosciej.
Bo jest wielce prawdopodobne, że tak to zostało stworzone.

W sumie jak na razie to jest bardzo fajnie.
Tak trzymaj

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Początki nauki vray for rhino i modelowania
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Lipiec 2009, godz.22:51 »
test

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Początki nauki vray for rhino i modelowania
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Lipiec 2009, godz.22:53 »
Nie widzę nowych odpowiedzi w tym wątku, widzę je tylko w "ostatnio wysłanych"

botak

  • Gość
Odp: Początki nauki vray for rhino i modelowania
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Lipiec 2009, godz.23:11 »
Faktycznie!
Bardzo ciekawe :)

plum

  • Gość
Odp: Początki nauki vray for rhino i modelowania
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Lipiec 2009, godz.23:16 »
Nie daje mi spokoju to ramię, więc robię jeszcze raz :).
Dobrze się do tego zabieram. Tym razem już wychodzi mi chyba trochę ładniej. Później  żeby uzyskać takie to pofałdowanie na którym będzie się opierać ramię chcę edytować punkty powstałej płaszczyzny  i wyciągnąć je w dół na odpowiednią odległość (czyli tak jakby zrobić extrude dla tej dolnej lini która na screenie jest na niebiesko podświetlona, tyle że extrude mi pewnie da jakieś dziwne szlaczki więc pociągnę za punkty) a później _Trim tą krzywą. Dobrze do tego podchodzę, czy może są jakieś przyjemniejsze metody ?

plum

  • Gość
Odp: Początki nauki vray for rhino i modelowania
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Lipiec 2009, godz.23:18 »
Też właśnie już wcześniej to zauważyłem, gdy chciałem napisać nowy post po swoim poście wcześniejszym, żeby nie było tyle obrazków w jednym to niby się wysyłało po czym ni się nie stało. Dlatego zacząłem edytować ostatni swój post i dokładać nowe obrazki. Może dlatego coś w bazie danych się pomotało.