Zaloguj się lub zarejestruj. 09 Maj 2024, godz.03:13

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10
51
Podstawy dla początkujących / Odp: Skąd można pobrać wersję próbną Rhinoceros 5 ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kwiatkowa dnia 19 Sierpień 2018, godz.15:49 »
dzieki za instrukcje
52
Galeria prac ukończonych / Odp: Eksperymenty Rhino i Vray 1.5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kalina525 dnia 17 Sierpień 2018, godz.22:49 »
Podobaja mi się te prace.
53
Rhinoceros w praktyce / Obrys prostokątny po skrajnych punktach nieregularnej figury
« Ostatnia wiadomość wysłana przez clavish dnia 15 Sierpień 2018, godz.08:22 »
Witam, wydaje mi się że kiedyś widziałem w Rhino funkcję, dzięki której mogę szybko i łatwo sprawdzić maksymalne zewnętrzne wymiary nieregularnej płaskiej fighury. Rhiono robił prostokątny obrys (jak na foto - tu zrobiłem ręcznie). Nie mogę tego znaleźć - Co to takiego było?
54
Modelowanie 3D / Odp: problem z wyświetlaniem płaszczyzny po extrudowaniu krzywej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DmVip dnia 10 Sierpień 2018, godz.20:34 »
Zdaje mi się że to rhino sam z siebie zniekształca obiekty aby zaoszczędzić na wydajności, na renderach powinno być wszystko OK.
55
Modelowanie 3D / Odp: problem z wyświetlaniem płaszczyzny po extrudowaniu krzywej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Porzeczka dnia 10 Sierpień 2018, godz.10:10 »
Jak napisano, gładko i dokladnie w opcjach powinno wystarczyc
56
Wolne Dyskusje / Odp: Gracie w coś?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wiowiola dnia 07 Sierpień 2018, godz.13:38 »
FAR CRY 5 ;)
57
Sprzęt komputerowy do grafiki i projektowania / Odp: Tablet graficzny monitor XP-Pen Artist 15.6 do digital paintingu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wiowiola dnia 07 Sierpień 2018, godz.13:35 »
jeśli chodzi o tablety to polecam wacomy. Dobry sprzęt do digital paintingu :) na początek najlepszy moim zdaniem jest Wacom One
58
Sprzęt komputerowy do grafiki i projektowania / Tablet graficzny monitor XP-Pen Artist 15.6 do digital paintingu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xingzhu dnia 07 Sierpień 2018, godz.06:31 »
Witam

Ja mam staruszka OSU tablet graficzny Star G640 . Jest to model firmy XP-Pen , tyle że sprzedawany w różnych krajach pod różnymi markami z dostosowaną do danego rynku ceną.

Obecnie poważnie rozważam zakup XP-Pen Artist 15.6 - tablet z ekranem, który będzie przeznaczony do digital paintingu. tablet graficzny to absolutny mus dla każdego kto myśli o rysowaniu, edycji obrazów, a i zwykłe korzystanie z komputera potrafi ułatwić.

Chociaż z drugiej strony w mojej branży nie potrzebuję kątów, gumki i różnej siły nacisku (krzywe Beziera etc.) więc zwykły tablet z Windowsem plus tani rysik mi wystarczy. Nie mniej, jakbym szukał kosztów do firmy, to jest on brany pod uwagę. Tym bardziej, że ma rysik z programowalnymi przyciskami, co akurat byłoby pomocne.

mój monitor to ten produkt: https://www.xp-pen.com/goods/show/id/225.html .
15.6 cale przekątnej to chyba dosyć sporo (poprawcie mnie jeśli się mylę).

Czy ktoś używa tabletu do takich programów jak illutrator, premiere, 3dsmax, mudbox, zbrush, itp ? czy polecacie do takich programów omawiane tablety?
59
Wolne Dyskusje / Inwestycja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez edek44 dnia 31 Lipiec 2018, godz.14:30 »
Czy ktoś z was słyszał o inwestycji w:

Polecaj fundico znajomym.
otrzymasz 100 zł za polecenie znajomego, który zarejestruje się na www.fundico.eu;
znajomy otrzyma 100 zł za rejestrację;

Warunkiem otrzymania 100 zł (za polecenie) + 100 zł (dla poleconego) oraz 1% wartości pożyczek jest zainwestowanie przez znajomego min. 50 zł w aukcjach dostępnych na: www.fundico.eu/zainwestuj

60
Sprzęt komputerowy do grafiki i projektowania / MEGA Laptop i wolna praca RHINO
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Raff dnia 31 Lipiec 2018, godz.10:06 »
Witam wszystkich,

Mam problem z płyną praca Rhino na laptopie który wydawałby sie jest odpowiedni do tego typu zastosowań. Specyfikacja laptopa to:

Intel® Xeon® E3-1545M v5 (cztery rdzenie Xeon 2,90 GHz, 3,80 GHz Turbo, 8 MB, 45 W, układ graficzny Iris ProGraphics P580)
15.6` UltraSharp UHD IGZO(3840x2160) Wide View Anti-Glare LED-backlit with Premium Panel
64GB (4x16G) 2133MHz DDR4 Memory
512GB M.2 PCIe Solid State Drive, MPWS
256 SSD dysk
Nvidia Quadro M2000M w/4GB GDDR5
Windows 10 Professional

Problem jaki zauważyłem to przy otwieraniu np. dxfa jednego z zakładów produkcyjnych na którym pracuje, rhino bardzo wolno zwiększa ilość pamięci która potrzebuje do otwarcia  pliku, dosłownie po parędziesiąt mb a zapas pamięci jest duży. Po otwarciu rhino klatkuje, praca jest tragiczna po każdym ruchu trzeba czekać paredziesiąt sekund, itp

Użyłem purge, rozbiłem bloki, usunąłem wszystkie nieużywane warstwy itp, troszkę się polepszyło ale szału nie ma. Zaznaczanie open gl i przyspieszenia sprzętowego nie wiele pomaga. Pracuje wyłącznie w formie drutowej wyświetlania.

Teraz pracuje nad projektem magazynu, rysuje regały magazynowe, w projekcie ma być około 20 000 palet plus regały+ inne elementy wyposażenia. Im więcej obiektów tym rhino wolniej pracuje, pobór pamięci RAM to max 9gb z 64 dostępnych, procesor tez nie jest jakoś mocno obciążony. Obecnie wrysowane 6000 miejsc paletowych wszystko przekonwertowane na siatki, mimo wszystko rhino zwalnia.

Czy są jakies ustawienia które mogę jeszcze zmienić żeby przyśpieszyć rhino ?

Wszystkie porady miło widziane

Pozdrawiam
Rafał
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10