Zaloguj się lub zarejestruj. 29 Kwiecień 2024, godz.01:22

Autor Wątek: Marudzenie na rhino, czyli miejsce Rhino w świecie i takie tam...  (Przeczytany 99484 razy)

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Marudzenie na rhino, czyli miejsce Rhino w świecie i takie tam...
« Odpowiedź #60 dnia: 15 Lipiec 2009, godz.20:16 »
jedno Wam powiem - wątek staje sie coraz ciekawszy....  ;D

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Marudzenie na rhino, czyli miejsce Rhino w świecie i takie tam...
« Odpowiedź #61 dnia: 15 Lipiec 2009, godz.21:39 »
powoli będę odpowiadał kazdemu w stylu - moje trzy grosze

pomyslownik - dzięki za bardzo fajny i mądry post. Jednak zapomniałeś dodać, że na uczelni miedzy Rhino a Solidworks nie ma różnicy - poza ścisłym porównywaniem.
Niestety w świecie realnym danej firmy, czy freelancera dzieli je kilkadziesięciąt tysięcy złotych różnicy........
A to naprawdę dobry argument....

przy pełnej wersji Solidworks 3dsmax jest w sumie tani, a Rhino jest w sumie prawie za darmo...

A student, czy wykładowca ma dodatkowo prawo kupić komercyjne Rhino za 4 razy mniej kasy, czyli w ogóle totalny obłęd..

to tak w ramach uzupełnienia... 8)
« Ostatnia zmiana: 15 Lipiec 2009, godz.22:59 wysłana przez Odyniec »

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Marudzenie na rhino, czyli miejsce Rhino w świecie i takie tam...
« Odpowiedź #62 dnia: 15 Lipiec 2009, godz.21:45 »
ale pamietajmy zeby nie przyrownywac Rhino i np Solid'a do Maxa... Pracuje w Rhino i w Maxie i to sa 2 inne (zupelnie innne) swiaty. porownywac mozeby tylko do CADowskich softow. Bo co z tego ze max tanszy od solida jak mi go nie zastapi. Czuje ze watek bedzie sie ciagnal jeszcze dluugo ;)

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Marudzenie na rhino, czyli miejsce Rhino w świecie i takie tam...
« Odpowiedź #63 dnia: 15 Lipiec 2009, godz.22:03 »
Chodziło mi o to, że na uczelni nie zastanawiasz się nad cenami oprogramowania, softy tam SĄ i już - i tylko porównujesz możliwości...
Tym większy szacun dla Rhino, że przez chwilę przynajmniej wytrzymuje tam konkurencję z Catią (ciekawe ile uczelni ma legalną Catię), czy Solidworks, czy pro E, czy Unigraphics
A później podajesz studentowi cenę Rhino kontra inne softy - i reakcja głównie to niekontrolowany wybuch śmiechu....
A jak się dowiaduje dany student o ofercie komercyjnego  EDU - reakcja zaczyna przypominać obłęd ze szczęścia ...   8)
booo... normalnie się okazuje, że nawet Polaka stać,,,,,
a to dziwne w dziedzinie softu do projektowania....
bardzo dziwne......, więc z pewnością ... podejrzane...  :) ;) :D :D :D :D


« Ostatnia zmiana: 15 Lipiec 2009, godz.22:22 wysłana przez Odyniec »

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Marudzenie na rhino, czyli miejsce Rhino w świecie i takie tam...
« Odpowiedź #64 dnia: 15 Lipiec 2009, godz.22:09 »
oj tak "komercyjne EDU" to potezny uklon do samej podlogi a nawet bardziej :) To trzeba tutaj napisac bo kupic Rhino za "symbolicznego" tysiaka to naprawde SZACUNEK dla producenta i jest to swego rodzaju promocja! No to mamy kolejna zalete :)

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Marudzenie na rhino, czyli miejsce Rhino w świecie i takie tam...
« Odpowiedź #65 dnia: 15 Lipiec 2009, godz.23:27 »
to nie promocja tylko inwestycja z kilkuletnim okresem oczekiwania.
bardzo dobre rozwiązanie patrząc na kilka lat naprzód z punktu widzenia producenta. tylko przez te kilka lat do momentu gdy ci dzisiejsi studenci pozakładają firmy i będą mogli pozwolić sobie na zatrudnianie pracowników.

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Marudzenie na rhino, czyli miejsce Rhino w świecie i takie tam...
« Odpowiedź #66 dnia: 15 Lipiec 2009, godz.23:57 »
???
przecież o to chodzi, że śmigasz na wykłady w dzień a wieczorami robisz projekty, które sprzedajesz rano idąc na uczelnie do firm komercyjnych.... (a najlepiej zakładasz własną firmę - tak działa większość  EDU-rhinowców, bo faktury trzeba wystawiać przecież...)

kruku - jakie oczekiwanie.. kto czeka - przegrywa w tej branży...

Chyba, że (jak zwykle) źle coś zrozumiałem....

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Marudzenie na rhino, czyli miejsce Rhino w świecie i takie tam...
« Odpowiedź #67 dnia: 16 Lipiec 2009, godz.10:46 »
no tak.. nie ma czekania... sa ludzie ktorzy czekaja na sukces i sa tez tacy ktorzy nie czekaja a dzialaja by ten sukces osiagnac :)

Offline skalanya

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja na forum: +19/-0
    • Skalany Architects
Odp: Marudzenie na rhino, czyli miejsce Rhino w świecie i takie tam...
« Odpowiedź #68 dnia: 16 Lipiec 2009, godz.11:07 »
Witam :)
Widzę, że bardzo dużo ludzi na tym forum osoby związane z kierunkami mechanicznymi i przemysłowymi.

A jak według was ma się Rhinoceros w branży architektonicznej w Polsce i na świecie czy warto inwestować w niego w tym kierunku (nie chodzi mi tutaj o pieniądze bo jest bezkonkurencyjny ale o funkcjonalność) i czy jesteście w stanie poprzeć to twierdzenie jakimis wykonanymi na rhino projektami architektonicznymi.
Pytanie to padło bo właśnie jestem na takim etapie jak próba założenia malutkiej firmy w kierunku architektury i musze to wszystko dokładnie rozważyć.

http://www.sztuka-architektury.pl/index.php?ID_PAGE=16556 bo to mi się akurat spodobało :) no ale takie raczej bardziej proste polskie formy :)

Pozdrawiam Andrzej
« Ostatnia zmiana: 16 Lipiec 2009, godz.11:18 wysłana przez skalanya »

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Marudzenie na rhino, czyli miejsce Rhino w świecie i takie tam...
« Odpowiedź #69 dnia: 16 Lipiec 2009, godz.12:37 »
Zalezy jakiej wielkosci i zlozonosci ta rachitektura bedzie :) Wiesz.. w necie mozna zobaczyc jak niektorzy w Windosowskim paincie robia cuda ktorych niektorzy w PS'ie nie osiagna :)  Ale musisz napewno sie okreslic czy to bedzie jakis mega duzy projekt arch czy cos malego.

Offline skalanya

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja na forum: +19/-0
    • Skalany Architects
Odp: Marudzenie na rhino, czyli miejsce Rhino w świecie i takie tam...
« Odpowiedź #70 dnia: 16 Lipiec 2009, godz.13:30 »
No np domki jednorodzinne taka kubatura na początek pewnie coś większego się nie trafi. Spotkał się ktoś z jakimiś nakładkami dla architektów, bo ja narazie znalazłem tylko "archcut". Program mi sie podoba bo dobrze wspólpracuje z autocadem i revitem wiec na sam początek to mysle ze kombinacja autocad (5 757,99 zł)+ rhino+vray (8 174,00 zł z VAT czy jest jakas tansza opcja dla studenta ale posiadającego firme -znaczy takie sa plany)no i pozniej jeśli firma by się rozwinęła to dokupić revita (30 098,56 zł) i przejść na większą kubaturę. Czyli na samo oprogramowanie trzeba by było wydac jakos z 15tys na sam początek ;/ ała hihi
« Ostatnia zmiana: 16 Lipiec 2009, godz.13:39 wysłana przez skalanya »

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Marudzenie na rhino, czyli miejsce Rhino w świecie i takie tam...
« Odpowiedź #71 dnia: 16 Lipiec 2009, godz.16:13 »
jeśli chcesz robić projekty 3D w Rhino a później przenosić to do autocada by robić plany płaskie to nie powinno być dużego problemu (poza przeklętymi splajnami).
jeśli idzi o aktualne wykorzystanie Rhino w branży architektonicznej to z mojej obserwacji wygląda to marnie. architekci nawet nie wiedzą o jego istnieniu. dla nich jest ArchiCAD, AutoCAD i jakiś prosty silnik renderujący do Archicada (słyszałem o Artlantisie, ale to co widziałem spod ręki osoby mało doświadczonej mnie nie przekonało w najmniejszym stopniu).

właściwie z tej okazji powstał ten temat  ;D

Offline skalanya

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja na forum: +19/-0
    • Skalany Architects
Odp: Marudzenie na rhino, czyli miejsce Rhino w świecie i takie tam...
« Odpowiedź #72 dnia: 16 Lipiec 2009, godz.18:30 »
Tak jak piszesz Kruk-u w branży architektonicznej brakuje mi takiego programu jak Rhino, który pozwala na tworzenie dowolnych kształtów ale ale za mało ma tych dodatków dla architektury ;/ Moze go rozbudują w tym kierunku skoro powstają takie nakładki jak archcut to znaczy ze coś sie dzieje w tej dziedzinie:)
« Ostatnia zmiana: 16 Lipiec 2009, godz.18:59 wysłana przez skalanya »

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Marudzenie na rhino, czyli miejsce Rhino w świecie i takie tam...
« Odpowiedź #73 dnia: 16 Lipiec 2009, godz.19:56 »
ja poproszę o nakładkę do rhino która pozwala automatycznie ustawiać glazure ze zdefiniowanych kafli i dekorów, do tego coś w czym można definiować nawet najbardziej wypaśne dekory ze szklanymi czy metalicznymi wstawkami. przy okazji pare udogodnień typu definiowanie wzorów czy punktów początkowych. jeszcze jakąś niezbyt rozbudowaną bazę lamp z łatwą obsługą światła i kilkoma uniwersalnymi ustawieniami do renderów dla tych kilku silników renderujących które są dla rhino (tak by nawet ktoś mało sprytny sobie poradził). na koniec mechanizm do tworzenia rysunków wykonawczych i zestawień.

gdyby ktoś zmajstrował takie cudeńko pod rhino i obudował to podobnie do RhinoGolda w wygodny interfejs, mógłby trzepać masakryczną kasę. porównując ilość producentów biżuterii i projektantów wnętrz jest zdecydowana przewaga tych drugich i dla wielu coś takiego byłoby spełnieniem marzeń. później sami by dokupowali jakieś bardziej rozwinięte silniki renderujące od Tukana który jest zaimplementowany w R4.

biznes jak złoto. ale złoto ładniej wygląda :P  więc nikt nie będzie sobie głowy zawracał robieniem takich kompleksowych nakładek. ;)
(jeśli ktoś skorzysta z mojego pomysłu i zacznie coś takiego tworzyć to zastrzegam sobie wpis w programie, że byłem inspiratorem :D . i służę poradą czego by tam trzeba było trzeba ;) )
« Ostatnia zmiana: 16 Lipiec 2009, godz.19:58 wysłana przez kruk »

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Marudzenie na rhino, czyli miejsce Rhino w świecie i takie tam...
« Odpowiedź #74 dnia: 16 Lipiec 2009, godz.20:09 »
kruku, dawno zmajstrował i póki co za friko...
Panneling Tools + CurveArrayPlus2 +Archcut+Grasshopper i masz WSZYSTKO, nawet to, czego jeszcze nie wymyśliłeś jako swoje wymagania....

Czyli co, nie wiem, oczekujesz kreatorów automatycznych do swojego businessu, czy jak? ;D
« Ostatnia zmiana: 16 Lipiec 2009, godz.20:19 wysłana przez Odyniec »