Zaloguj się lub zarejestruj. 05 Maj 2024, godz.16:09

Autor Wątek: najogólniej mówiąc... - z lasu do Nurnberg'a (:-)  (Przeczytany 11007 razy)

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: najogólniej mówiąc... - z lasu do Nurnberg'a (:-)
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Październik 2007, godz.13:05 »
Oczywiście, moja poprzednia wypowiedź nie miała nic wspólnego z Nurnbergiem, traktujcie ją - jako ogólną.

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: najogólniej mówiąc... - z lasu do Nurnberg'a (:-)
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Październik 2007, godz.14:45 »
No przecież doczekałeś się modelu 3d, gdzie pewnie 1 mm na planach jest odzwierciedlony w rhino - mowa o jachtach rzecz jasna :P

Tyle w drodze ot.

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: najogólniej mówiąc... - z lasu do Nurnberg'a (:-)
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Październik 2007, godz.17:44 »
to prawda  :D , ale nie był on robiony od początku do końca na forum  :)

malyGlod

  • Gość
Odp: najogólniej mówiąc... - z lasu do Nurnberg'a (:-)
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Październik 2007, godz.08:39 »
No i się porobiło

Dla wszystkich zainteresowanych mam komunikat:

Nurnberg'a zrobię na tym forum jako model 3D - to będzie moja wprawka do nauki renderingu, którego jeszczenie nie umiem ( aż wstyd  :( ).

Jeśli chodzi o zrobienie kartonówki z tego pływadełka, to będę się wzorował na wycinance z Małego Modelarza. Tam jest wszystko uproszczone i tego będę się trzymał. Moim założeniem jest wymodelowanie kadłuba tak, by można go było rozwinąć bez problemu i dorobienie kilku prostych cześci, których nie ma w oryginalnym MM.

Kartonówka, a model 3D to dwa różne zadania i zdaję sobie z tego sprawę. Wziąłem się za ten temat by upiec dwie pieczenie na jednym ogniu - nauczyć się softu i zrobić sobie model, do którego mam wielki sentyment - wygrałem go kiedyś w moich pierwszych zawodach modelarskich.

To tyle  8)

Chcę także prosić wszystkich obserwujących ten wątek o uzbrojenie się w cierpliwość - obecnie mam w swoim domku potężny remont, wiec wolnego czasu niewiele pozostaje.Dodatkowy element odciągający mnie od komputera to idąca zima, a kocioł do C.O. dopiero w trakcie instalacji  :'(

W miarę powstawania elementow będę zamieszczał zrzuty screenów na forum - mam nadzieję, że niedługo czasu dla siebie będzie więcej.

Pozdrawiam  :D

P.S. Tak marku, wiem, mam nad czym dumać... a może wrzucę gdzieć kilka elementów 3D z mojej pracy dyplomowej??? Tam jest kilka nietypowych powierzchni...

Bardzo proszę o stosowanie w postach polskich liter. Post poprawiłem.
Krzychu74

« Ostatnia zmiana: 08 Październik 2007, godz.19:12 wysłana przez malyGlod »

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: najogólniej mówiąc... - z lasu do Nurnberg'a (:-)
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Październik 2007, godz.09:22 »
malyGold i jak idzie ?

malyGlod

  • Gość
Odp: najogólniej mówiąc... - z lasu do Nurnberg'a (:-)
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Październik 2007, godz.19:12 »
Wywołany do tablicy spieszę z wyjaśnieniami.


Wszystkim śledzącym ten wątek należą się przeprosiny w związku z brakiem postępów w pracach. Fakt, dałem ciekawy wątek i teraz milczę. Powodem tego jest nagła i nieoczekiwana decyzja o zmianie pokrycia dachowego w moim domku, gdzie rzecz sie dzieje.
Dachu tego jest sporo bo aż 250 m kw. i cała moja energia poza pracą zawodową idzie właśnie na remont.

Jak to w budownictwie niemieckim ( rok 1935) sprawa nie jest aż taka prosta i przyjemna, gdyż po drodze wystąpiła cała masa robót dodatkowych. Trzeba było więc zakasać rękawy i zabrać się za brudną robotę - zima tuż tuż

Jak na spowiedzi, musze przyznac sie bez bicia, iż projekt Nurnberg został odłozony na czas nieokreślony.

Mam nadzieje, że szybko powrócę do kreślenia w Rhino.

Oto mała próbka szkieletu więźby dachowej stworzonej w całości w AutoCad 2005 i wrzuconej do Rhino...


Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: najogólniej mówiąc... - z lasu do Nurnberg'a (:-)
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Październik 2007, godz.07:32 »
Poczekamy, a tymczasem gratuluję dużego dachu i życzę jak najszybszego ukończenia prac - rzeczywiście idzie zima, a w tym roku ma być "normalna".