Zaloguj się lub zarejestruj. 10 Maj 2024, godz.22:52

Autor Wątek: zapis pliku  (Przeczytany 6363 razy)

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: zapis pliku
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Luty 2010, godz.19:07 »
No i dochodzimy chyba do sedna, to chyba faktycznie sr7 wprowadził trochę drastycznych zmian. Chociaż to co piszesz też nie do końca się sprawdza i jest chyba jeszcze jakaś przyczyna. Testowałem też na innym pliku (wyżej pisałem), nie robiłem żadnych renderów, jedynie powłączałem wszystkie podwarstwy i wygasiłem główną i z niecałych 6 zrobiło się blisko 11 mb.

Offline lentz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja na forum: +4/-0
Odp: zapis pliku
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Luty 2010, godz.19:49 »
Zapomniałem dopisać że zrobiłem próbę z warstwami, ale nie przyniosła ona żadnego przyrostu wielkości pliku.
Może włączyłeś w trakcie cieniowanie widoku?

Ostatnią próbą było przywołanie tego samego projektu na którym robiłem próby, który w ostatecznej wersji został podzielony na bloki. Plik projektu (główny) miał 1,1MB. Po kilku wyżej wspomnianych kombinacjach plik urósł do 1,7MB.
Reszta plików-bloków nie została naruszona.
Jest to jakieś rozwiązanie, pod warunkiem że można rozbić pracę na bloki.

Jeszcze jedno, cały projekt testowy jest zaimportowany z Solid Worksa, może to ma znaczenie  ??? chociaż wątpię.

Nie chciało mi się już kombinować dalej, ale coś mi się zdaje że nawet przy dodaniu widoków coś się zmieniło.
Tak czy siak jest to z lekka upierdliwe, kiedy pracuje się na większym projekcie szczególnie mając słabszy sprzęt. (jak ja)
Miejmy nadzieję że w następnym SR zostanie to zmienione...
Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól to zrobić innym... a potem skrytykuj

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: zapis pliku
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Luty 2010, godz.20:19 »
Hmm, może faktycznie cieniowanie załączyłem i stąd te zmiany. Import z Solida raczej nie wydaje się mieć wpływu; swój model robiłem w całości w rhino, miał zbliżoną wielkość i po paru edycjach urósł do praktycznie tych samych rozmiarów co Twój.
Tak czy tak, dzięki za pomoc, chyba wiemy już co jest przyczyną...