Zaloguj się lub zarejestruj. 27 Kwiecień 2024, godz.22:35

Autor Wątek: STEYR SC6 F72 CITYBUS  (Przeczytany 12642 razy)

Offline Krzychu74

  • Moderator
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 347
  • Reputacja na forum: +89/-0
  • NAR = Niedzielny Amator Rhino
    • Mikromodele
Odp: STEYR SC6 F72 CITYBUS
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Lipiec 2007, godz.14:14 »
Witam!
Też jestem ciekaw. Sklejać go będzie kolega ze Słowacji i gdy zacznie podam link do relacji, a na końcu wstawię kilka zdjęć gotowca.

Wczoraj w sumie nie miałem przy nim zbyt wiele do roboty. Dodałem małe okienka z przodu burt nadwozia, oparcia foteli i takie "garby" na bokach i dachu (to są chyba wzmocnienia). Zacząłem rozwijać siatki części. Na razie pokazuję pierwsze rozwinięcia w Rhino bo nie przeniosłem ich jeszcze do Corela, ale co się odwlecze... ;)

Pozdrawiam.
WIP: s.s. "Californian" 1:400
Sie zrobi: m.s. "Costa Concordia"
Sie zrobiło: s.s "Ivernia", s.s "Lucania" (oba w 1:400), reszty  nie pamiętam. Tyle tego było...

www.mikromodele.cba.

Offline sea__

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 613
  • Reputacja na forum: +132/-0
  • gg 444625
Odp: STEYR SC6 F72 CITYBUS
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Lipiec 2007, godz.17:53 »
Fajny ten busik :), chyba sie skusze i tez go skleję :)

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: STEYR SC6 F72 CITYBUS
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Lipiec 2007, godz.19:06 »
No , fajnie by było, jakby Krzychu jeden z modeli swoich dał nam, abyśmy się klejem zabrudzili , przy tej skali, to pewne... :)

Offline marek

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja na forum: +149/-1
Odp: STEYR SC6 F72 CITYBUS
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Lipiec 2007, godz.20:24 »
Witam
Krzychu74, z jakim rozszerzeniem eksportujesz do corela, bo ja eksportowałem z Al. (adobe ilustrator) i wychodzi straszna sieczka.  :'( Trzeba pozamykać linie, aby powierzchnie można było pokryć barwami albo zablokować warstwę i obrysować od nowa, a to jest pracochłonne. Chyba, że robisz z tego bitmapę i dopiero kolorujesz. Widzę, że modelik skończony teraz tylko kleić BRRRRRRRR idę kupić lupę. :o
marek

Offline Krzychu74

  • Moderator
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 347
  • Reputacja na forum: +89/-0
  • NAR = Niedzielny Amator Rhino
    • Mikromodele
Odp: STEYR SC6 F72 CITYBUS
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Lipiec 2007, godz.21:35 »
Witam!
sea__ , Odyniec: będzie mi bardzo miło jeśli kiedyś weźmiecie go na warsztat i skleicie. Po sklejeniu testowym i poprawkach model będzie do pobrania z mojej stronki. Oczywiście dam znać gdy już wszystko będzie gotowe.
Oczywiście za szkody zdrowotne, psychiczne i moralne  nie odpowiadam. :P

marek: też eksportuję do Corela w formacie AI. Rzeczywiście z tym zamykaniem linii to są przeboje i można zawału dostać, albo posiwieć z nerwów. Na zasadzie prób i błędów oraz pomocy dobrych ludzi w końcu doszedłem do tego jak daje się te "nieszczęsne" (tak myślałem na początku, a teraz bardzo lubię z nimi pracować) bitmapy. Teraz to nawet nie zamieniam linii na bitmapy tylko przygotowuję sobie takie jak ja to nazywam "płachty" z odpowiednimi kolorami i potem dopasowuję. Szybciej, prościej i przyjemniej. :) Acha, bitmapy zapisuję jako rozszerzenie tiff (odpada problem pikseli przy bmp czy jpg).

Cytuj
Widzę, że modelik skończony
Toż to dopiero kilka części rozwiniętych... gdzie tam jeszcze do końca Panie dziejku kochany... :)

Pozdrawiam.

WIP: s.s. "Californian" 1:400
Sie zrobi: m.s. "Costa Concordia"
Sie zrobiło: s.s "Ivernia", s.s "Lucania" (oba w 1:400), reszty  nie pamiętam. Tyle tego było...

www.mikromodele.cba.