Zaloguj się lub zarejestruj. 05 Maj 2024, godz.19:18

Autor Wątek: Sklep z modelami 3dm - czy jest potrzebny?  (Przeczytany 7458 razy)

Offline skalanya

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja na forum: +19/-0
    • Skalany Architects
Odp: Sklep z modelami 3dm - czy jest potrzebny?
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Październik 2009, godz.21:09 »
WIKTOR dobrze piszesz świat należy do odważnych :)
Ja bym jeszcze dodał to co mnie drażni w gotowych blokach, modelach to to, że czasami nie są pogrupowane więc na 100% gdybym się decydował na kupno to musiałaby być to bibloteka intuicyjnie pogrupowanych modeli co usprawnia pracę :)

botak

  • Gość
Odp: Sklep z modelami 3dm - czy jest potrzebny?
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Październik 2009, godz.21:25 »
To wogóle nie chodzi o konkurencje z poly.
Sam od jakiegoś czasu architekturę robię w poly.
Ale lubię sobie czasem coś dłubnąć w Rhino skoro go mam, więc dłubie :)

Z tym ryzykiem to różnie to jest.
Jak by to była kwestia naciśniecia entera, to bym się nie zastanawiał.

Jak już coś robię, to staram się to zrobić dobrze.
Więc po pierwsze trzeba wszystko przejżeć, część pewnie przebudować.
Porenderować wszystko, pokatalogować itp.
Więc miesiąc czasu jak nic. Teraz kwestia kalkulacji czy to zadziała, i czy nie stracę czasu.

Ale skoro Nurbsy się rozwijają, Powstają dodatki do modelowania i renderowania architektury, to może to wypalić.

Nie wiem dlaczego ja mam/miałem opory przeciwko modelom meshowym importowanym do rhino.
I ewentualnie na to liczę.

Bardziej myślę o tym projekcie jako promocja jako takiego modelowania w NURBS lub ogólnie "solid modelingu"
Cały czas zastanawiam się też czy nie większe zyski (nie koniecznie 100%) materialne, będę miał z rozdawania tego.
Tylko tutaj się pojawia kwestia opłacania ewentualnych dodatkowych transferów na serwerze.

No ale dobra. przyjmijmy, ze zakładam sklep.
Sprzedawać modele pojedynczo czy w paczkach
Sprzedawać za gotówkę, czy przeliczać to na punkty i sprzedawać punkty (np jak na istock.com)
Najchętniej dołożyłbym do tego opcję zapłaty sms'em (przynajmniej dla płatności w kraju).
Wpieniają mnie te wszystkie paypale i inne duperele

będę wdzięczny za kontynuowanie dyskusji :)

P.S.
z sklepu mcneela z modelami 3dm "savanna3d" nie dostałem jeszcze odpowiedzi...

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Sklep z modelami 3dm - czy jest potrzebny?
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Październik 2009, godz.21:48 »
wiesz mzoesz spredawac w paczkach kolekcje lub pojedyncze modele tylko za nieco wyzsza cene za jeden obiekt/model. Czasami tez za duzo nie kalkuluj bo ja sie juz przekonalem, ze swiat biznesu zaskakuje - i to nie raz w moim przypadku, dlatego juz sie tak bardzo nie obawiam. po prostu wg mnie warto sprobowac. Faktycznie masz racje z tym, ze srodowisko nurbs sie rozwija. z dodatkami, ktore powstaja sam proces modelowania itd jest naprawde coraz bardziej przyjazny i przyciaga. Ja sie sklaniam zebys sprobowal cos takiego zalozyc. zawsze mozemy pomoc stworzyc Ci kolekcje, za ktore mozesz np ratalnie nam splacac ;P mialem taki przypadek :) wszyscy byli i sa szczesliwi z takiego ukladu bo start byl niezly :) tzn z "grubej rury" :) mozna tez takie modele nurbsowskie przerabiac na mesh'e i uzytkownicy polygonalnych softow (ze sie tak wyraze) tez moga znalezc cos dla siebie (oczywiscie w tym przypadku np 3 rodzaje gestosci siatki).

botak

  • Gość
Odp: Sklep z modelami 3dm - czy jest potrzebny?
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Październik 2009, godz.08:02 »
Bardzo chętnie wspomogę się jeszcze dodatkowymi modelami.

No to trzeba z tym ruszać... :)
Jak tylko pozałatwiam kwestie prawne i techniczne, to dam znać

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Sklep z modelami 3dm - czy jest potrzebny?
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Październik 2009, godz.10:31 »
powodzenia :D