Forum użytkowników programu Rhinoceros 3D

ŚWIAT DOOKOŁA RHINOCEROS, CZYLI TEMATY INNE => Sprzęt komputerowy do grafiki i projektowania => Wątek zaczęty przez: xingzhu w 07 Sierpień 2018, godz.06:31

Tytuł: Tablet graficzny monitor XP-Pen Artist 15.6 do digital paintingu
Wiadomość wysłana przez: xingzhu w 07 Sierpień 2018, godz.06:31
Witam

Ja mam staruszka OSU tablet graficzny Star G640 . Jest to model firmy XP-Pen , tyle że sprzedawany w różnych krajach pod różnymi markami z dostosowaną do danego rynku ceną.

Obecnie poważnie rozważam zakup XP-Pen Artist 15.6 - tablet z ekranem, który będzie przeznaczony do digital paintingu. tablet graficzny to absolutny mus dla każdego kto myśli o rysowaniu, edycji obrazów, a i zwykłe korzystanie z komputera potrafi ułatwić.

Chociaż z drugiej strony w mojej branży nie potrzebuję kątów, gumki i różnej siły nacisku (krzywe Beziera etc.) więc zwykły tablet z Windowsem plus tani rysik mi wystarczy. Nie mniej, jakbym szukał kosztów do firmy, to jest on brany pod uwagę. Tym bardziej, że ma rysik z programowalnymi przyciskami, co akurat byłoby pomocne.

mój monitor to ten produkt: https://www.xp-pen.com/goods/show/id/225.html .
15.6 cale przekątnej to chyba dosyć sporo (poprawcie mnie jeśli się mylę).

Czy ktoś używa tabletu do takich programów jak illutrator, premiere, 3dsmax, mudbox, zbrush, itp ? czy polecacie do takich programów omawiane tablety?
Tytuł: Odp: Tablet graficzny monitor XP-Pen Artist 15.6 do digital paintingu
Wiadomość wysłana przez: wiowiola w 07 Sierpień 2018, godz.13:35
jeśli chodzi o tablety to polecam wacomy. Dobry sprzęt do digital paintingu :) na początek najlepszy moim zdaniem jest Wacom One