Forum użytkowników programu Rhinoceros 3D

ROZSZERZENIA I PROGRAMY WSPOMAGAJĄCE RHINO => Rhinoresurf, rhinoreverse => Wątek zaczęty przez: skalanya w 24 Styczeń 2013, godz.13:59

Tytuł: Program do obrabiania chmur punktów Architektura, Rhino
Wiadomość wysłana przez: skalanya w 24 Styczeń 2013, godz.13:59
Witam

Chciałbym w przyszłości obrabiać chmury punktów na Rhino i dlatego szukam programu, który pozwoli mi obrobić przysłana przez jakąś firme skanującą chmurę punktów.
Jeszli sa takowe to podajcie namiary oraz napiszcie jak się mają do wersji najnowszej rhino 5.0 64 bit i czy sa dobrze rozwijane.

Nie znam za bardzo tematu dlatego jak jest ktos obeznany to niech napisze czy może to tak zadziałać ze firma skanująca wysyła skan a osoba zamawiająca obrobi chmurę punktów sama w Rhino i jakiejs nakładce. Jak tego się ma do realnego zastosowania?
Chmury punktów były by ze skanowanie architektury.

Pozdrawiam
Andrzej
Tytuł: Odp: Program do obrabiania chmur punktów Architektura, Rhino
Wiadomość wysłana przez: Robertos w 28 Styczeń 2013, godz.08:45
Witam.

Całkiem niedawno odpalałem Pointools. Jest rozwijany i działa bez problemu na Rhino 5 64bit. Może nie oferuje narzędzi do budowania powierzchni na bazie chmury punktów i służy głównie do wyświetlenia skanu ale pozwoli Ci zobaczyć wynik w Rhino, a dzięki temu możesz traktować skan jako podkładkę do modelowania. Oglądałem na nim już skan kadłuba żaglowca Generał Zaruski jeszcze przed remontem, skan budynku w którym pracuję i fragment jakiegoś żaglowca wyłowiony gdzieś z dna rzeki. Jego zaletą jest to że pozwoli Ci w środowisku Rhino odpalić wielomilionową chmurę bez zająknięcia. Jeśli chodzi o inny soft do inżynierii wstecznej to nie mam doświadczenia. Zazwyczaj tworzę modele z dokumentacji albo projektuję od zera :).

Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Program do obrabiania chmur punktów Architektura, Rhino
Wiadomość wysłana przez: MrHayt w 02 Październik 2014, godz.14:56
Witam

Osobiście zajmuję się skaningiem laserowym i inżynierią odwrotną. Do tej pory używam do modelowania Bentley Descartes V8i (SELECTseries 5) For Microstation a do wizualizacji, filmów itp Bentley Pointools V8i jednak poszukuje narzędzi które mogą przyśpieszyć i ułatwić tworzenie modeli o dużej dokładności z dużych i bardzo gęstych chmur punktów (np model kadłuba łodzi motorowej o długości 15 m z chmury o gęstości średniej 0.5 mm przy zachowaniu zgodności modelu z chmurą na poziomie dokładności 1-2 mm)

Bardzo obiecująco wyglądało połączenie Rhino z wtyczką Pointools 4 Rhino niestety zgodnie z informacjami od przedstawiciela Bentley'a firma po zakupie Pointools'a zaprzestała sprzedaży tej wtyczki i nie jestem w stanie jej zdobyć.

Nasuwa się więc pytanie czy znacie Panowie może jakieś inne rozwiązanie które pozwoli na w miarę szybkie tworzenie modeli o wspomnianej dokładności odwzorowania przy jednoczesnym użyciu tak gęstych chmur punktów?

Pytanie wynika z faktu że samo Rhinoceros 5 Ewaluacja (64-bit) (bo taką wersję testuję) nie radzi sobie z chmurami ważącymi np 6,5 GB a tak wiele waży chmura wspomnianej łodzi w formatach tekstowych które rozumie Rhino.
Tytuł: Odp: Program do obrabiania chmur punktów Architektura, Rhino
Wiadomość wysłana przez: aayaaha w 20 Styczeń 2015, godz.19:16
 Nasuwa się więc pytanie czy znacie Panowie może jakieś inne rozwiązanie które pozwoli na w miarę szybkie tworzenie modeli o wspomnianej dokładności odwzorowania przy jednoczesnym użyciu tak gęstych chmur punktów? Pytanie wynika z faktu że samo Rhinoceros 5 Ewaluacja (64-bit) (bo taką wersję testuję)
Tytuł: Odp: Program do obrabiania chmur punktów Architektura, Rhino
Wiadomość wysłana przez: kruk w 23 Marzec 2016, godz.11:08
Czy Rhino obecnie ma jakieś dodatki pomagające w pracy na chmurze punktów?
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie ;)
Tytuł: Odp: Program do obrabiania chmur punktów Architektura, Rhino
Wiadomość wysłana przez: skalanya w 23 Marzec 2016, godz.19:13
Widziałem Kruku ale nazwy nie pamiętam. Poszperaj.
Na bank są.