Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Marzec 2024, godz.16:18

Autor Wątek: Moja CNC - WIP  (Przeczytany 39397 razy)

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Moja CNC - WIP
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Październik 2009, godz.14:39 »
no no, imponujące ! ;D!!

pomyslownik

  • Gość
Odp: Moja CNC - WIP
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Październik 2009, godz.21:02 »
!!! Brawo widzę postępy ogromne maszyna prawie śmiga, piękne prowadnice i generalnie szacuneczek.
Ja nie mam czasu się za robotę wziąć trochę warsztat odgruzowałem i tyle.

PZdr.

Offline marek

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja na forum: +149/-1
Odp: Moja CNC - WIP
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Październik 2009, godz.17:17 »
Maszynka nabrała wyglądu. Widać, że niedługo zaczną się jazdy próbne. No i oczywiście produkcja. Osobiście na osi Y zwiększyłbym rozstaw łożysk na całą szerokość bramy ( ostatnie zdjęcie) zwiększy to stabilność konstrukcji.  ;D
marek

Offline Bbuli

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja na forum: +23/-0
Odp: Moja CNC - WIP
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Październik 2009, godz.21:00 »
  Marek ma rację-zrób większy rozstaw łożysk w Y. Albo dokończ tak jak jest-najwyżej kiedyś maszynka sama sobie wytnie nowe podpory z szerszym rozstawem łożysk.Przyciśnij parę dni  i zapuszczaj ...Fajna taka  będzie...

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Moja CNC - WIP
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Październik 2009, godz.21:42 »
Dzieki za uznanie :) Ogolnie tak planuje - jak wszystko bedzie dzialac jak nazlezy to wytne nia porzadne profile i to raczej w aluminium i wzmocnie coenieco :) W sumie z ta osia Y moge zrobic szerzej ale wierzcie mi 3ma sie to niezle - nie narzekam na brak stabilnosci :) Oczywiscie uwzglednie to jak bede rzezbil wspomniane "finalne" profile.

Offline marek

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja na forum: +149/-1
Odp: Moja CNC - WIP
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Październik 2009, godz.17:56 »
Masz racje trzyma się nieźle, ale jak dojdą opory skrawania to dopiero się przekonasz, że to wszystko mało. Chyba, że będziesz urabiał w styropianie lub innych piankach. Jak zaczniesz rzeźbienia w drewnie wszystkie luzy się ujawnią. Jeśli się chcesz przekonać do osi Z zamontuj czujnik zegarowy i ręką lekko naciśnij na bramę. Wtedy się przekonasz, że to, co na pierwszy rzut oka jest stabilne wcale takie nie jest. Ja już to przerabiałem i to, co miało być do miedzi może borować w drewno lub tworzywa sztuczne. I teraz zaczynam zabawę odnowa.  ;D ;D ;D
marek

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Moja CNC - WIP
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Październik 2009, godz.19:41 »
No tak Marku :) Ogolnie na poczatku i tak bede robil w styropianie. spokojna glowa mam pewien pomysl jak to wszystko usztywnic jeszcze :) Dojda jeszcze te 2 walki, pomontuje silniki itp i na koncu dowale wzmocnienia - powinny pomoc, a ze beda z MDFu nie powinny zwiekszyc bardzo wagi urzadzenia (choc to mnie nie martwi az tak bo ciezka nie jest). Bedzie dzialac jak nalezy to sie usprawni konstrukcje i zrobi we wspomnianym w poprzednich postach aluminium. Ogolnie musi glowka pracowac dalej :)

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Moja CNC - WIP
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Październik 2009, godz.13:45 »
Witam ponownie! Zrobilem foto elektryki/elektroniki :)
Zeby nie bylo ze nie ma to pokazuje ze jest ;P
« Ostatnia zmiana: 14 Październik 2009, godz.14:02 wysłana przez 3D CREATIVE »

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Moja CNC - WIP
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Październik 2009, godz.19:20 »
http://www.youtube.com/watch?v=hFmJDWfTYFg
 tescik silnikow

EDIT:
tutaj jeszcze z pierwszego uruchomienia:
http://www.youtube.com/watch?v=hjz3b08CfVg
silniki pracowaly po-woo-li poniewaz ustawialem ich predkosc dopiero :)
« Ostatnia zmiana: 15 Październik 2009, godz.19:37 wysłana przez 3D CREATIVE »

Offline marek

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja na forum: +149/-1
Odp: Moja CNC - WIP
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Październik 2009, godz.19:35 »
To już niedługo rozruch i rzeźbienie. ;D To dopiero będzie zabawa. I tak z grafika zrobił się operator urządzeń skrawających. I popatrzcie, co rhino robi z ludzi. ;) ;) ;)

Offline Bbuli

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja na forum: +23/-0
Odp: Moja CNC - WIP
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Październik 2009, godz.21:25 »
 Z tego sterowania to będziesz zadowolony.Niezawodne,choć ma upierdliwie głośne wentylatory-jedyny minus.Na filmiku to F było chyba 9.Tak to jest na początku.Ale jak się rozbujasz...miód na serce się poleje...
 Trzymam kciuki.

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Moja CNC - WIP
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Październik 2009, godz.22:27 »
Marek: tak Rhino zmienia punkt widzenia i daje mozliwosci za przystepna cene i wogole jest wporzo :D Oj nie moge sie doczekac rzezbienia. Musze eszcze sprzegla dokupic...

Bbuli: owszem jest glosna ta szafa ale sama maszyna tez nie bedzie cicha wiec co mi tam :) Chlodzenie wdaje sie byc wporzadku. Cala "zabawka" jest do rozpracowania. Nie mialem nigdy swojej (mojej i tylko mojej :) ) daltego nie mialem okazji sie dluzej z maszynka tego typu zapoznac. Sterownik kupilem ten poniewaz faktycznie duzo ludzi sobie chwali :)

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Moja CNC - WIP
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Listopad 2009, godz.22:27 »
Witam po kolejnej przerwie! :)
Prace nad CNC dobiegaja konca :D Zalozylem sroby napedowe + prowadnice osi Z i rozne takie tam ;)
Silniki podepne jak przysla mi sprzegla - jakies 2 dni jeszcze... czekam na kuriera.
Nad wrzecionem sie zastanawiam, dlatego jeszcze nie mam uchwytu dla niego. Jak wszsytko bedzie dzialac przerabiam konstrukcje na aluminiowa.

A tutaj tescik samej konstrukcji:
http://www.youtube.com/watch?v=8bo-25YfBJw
dolna sroba nie jest jescze "zintegrowana" z bramą - ulatwia mi to manewrowanie brama przy skrecaniu elementow...

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Moja CNC - WIP
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Listopad 2009, godz.15:22 »
Hello!
I kolejna porcja fotek z "placu budowy" ;) Silniki podlaczone, komora na elektronike przygotowana (wentylacja). Czekam jeszcze na monitor. Dzisiaj podlaczylem wrzeciono, ale fotek jeszcze nie zrobilem - wrzuce przy okazji. Sama kostrukcja jest chwilowa bo bede zmienial na aluminum napewno.

Offline Bbuli

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja na forum: +23/-0
Odp: Moja CNC - WIP
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Listopad 2009, godz.18:58 »
 No i super!Jak masz zamiar z alu następną popełnić to o słabościach drewniaka ani mru mru.Wszystkie podzespoły na miejscu-teraz czas na edukację ile da się z nich wycisnąć.Trochę zazdroszczę bo pamiętam  ten stan jak się jest podbudowanym po uruchomieniu i opanowaniu pierwszej...
  Ale kombinuję i nie mogę wpaść na to,dlaczego ociepliłeś silniki?              Trzymam kciuki.