Zaloguj się lub zarejestruj. 29 Marzec 2024, godz.15:01

Autor Wątek: Marudzenie na rhino, czyli miejsce Rhino w świecie i takie tam...  (Przeczytany 98532 razy)

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: marudzenie na rhino
« Odpowiedź #30 dnia: 07 Czerwiec 2009, godz.10:24 »
wszytko fajnie i logicznie i pewnie byłoby to jakieś pełniejsze rozwiązanie (taki duet), ale to pojęcie "taniości" solidworks i rhino zestawionych razem to jednak gruuuuba przesada...

botak

  • Gość
Odp: marudzenie na rhino
« Odpowiedź #31 dnia: 07 Czerwiec 2009, godz.11:52 »
No fakt... tani zestaw to nie jest. Chociaz na pewno tansze niz Catia czy ProE z swoimi dodatkami do swobodnego modelowania powierzczni.
Ja chcialem "pokazac" fakt, ze ludziom czegos brakuje w rhino, i z jakiegos powodu mimo, ze jest taki fajny i taki tani to jak by nie patrzec jest na 3 miejscu. A moglby byc chociaz na drugim dzieki lepszej promocji (dla mnie pod kazdym wzgledem wygrywa z aliasem). Malo ludzi z tego co widze czytajac miedzynarodowe fora, wie, ze istnieja inne silniki renderujace niz flamingo... i psiocza, ze suma sumarum musza korzystac z maksa lub pokrewnych. A to jest po prostu kiepski marketing.
Oczywiscie wszystko to co pisze odnosze do branzy "wzornictwo przemyslowe"

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: marudzenie na rhino
« Odpowiedź #32 dnia: 07 Czerwiec 2009, godz.12:36 »
Przypomniała mi się odpowiedź na innym forum na mój post z renerem:

 Bardzo ladne. A czym renderowane? Flamingiem, czy jak to cos do rhino nazywa? :)


Co prawda chodzi tu tylko o wspomniane "wzornictwo przemysłowe" ale w końcu to strategiczna dziedzina dla Rhino i można by wiele poprawić w kwestii reklamy.

botak

  • Gość
Odp: marudzenie na rhino
« Odpowiedź #33 dnia: 07 Czerwiec 2009, godz.16:54 »
Podstawowy element, to wykorzystać ludzi (projektantów) którzy są znani i cenieni (I oczywiście wykorzystują rhino).
Pokazywać program nie od strony technologicznej, ze to jest NURBS i, jakieś tam jeszcze inne pierdoły, ale od strony produktu.
Jaki fajny produkt, obiekt - a wszystko to zostało zrobione w taniutkim rhino...
Kiedyś było coś na blogu rhino, "made in rhino" ale tak bez jakiegoś większego halo
A to działa genialnie.
Albo nawet głupi pomysł z konkursem gdzie trzeba zrobić coś w rhino.
Na początku będzie mało ludzi, ale w końcu przez pryzmat prac które będą wygrywać, można to dość fajnie zadziałać.

No ale oczywiście najbardziej powinno na tym wszystkim zależeć dystrybutorom i producentowi...
No i użytkownikom oczywiście... czy nie?

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Marudzenie na rhino, czyli miejsce Rhino w świecie i takie tam...
« Odpowiedź #34 dnia: 08 Czerwiec 2009, godz.23:18 »
czyli dochodzimy do punktu od którego zacząłem marudzenie:
Cytuj
Jaki z tego wniosek?
Rhino ma lichą promocję. Chociaż właściwie wypadałoby powiedzieć, że jej nie ma wcale.
więc jednak w tym punkcie sie w pełni zgadzamy z Botakiem.

brakuje reklamy informującej o istnieniu czegoś takiego jak Rhino i tym co z niego można wykrzesać. kogo tam interesuje na czym polega NURBS - ważne jest jaki efekt można z tego stworzyć. google nie powie nikomu, że jest taki fajny program jeśli o nim wcześniej nie usłyszy i nie zada odpowiedniego pytania....

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Marudzenie na rhino, czyli miejsce Rhino w świecie i takie tam...
« Odpowiedź #35 dnia: 09 Czerwiec 2009, godz.00:32 »
ok, to już mamy konkret - ktoś chętny do sponsoringu?

botak

  • Gość
Odp: Marudzenie na rhino, czyli miejsce Rhino w świecie i takie tam...
« Odpowiedź #36 dnia: 10 Czerwiec 2009, godz.00:29 »
A co w zamian za sponsoring?  ;)

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Marudzenie na rhino, czyli miejsce Rhino w świecie i takie tam...
« Odpowiedź #37 dnia: 10 Czerwiec 2009, godz.13:14 »
no, nielicha promocja Rhino (:-D

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Marudzenie na rhino, czyli miejsce Rhino w świecie i takie tam...
« Odpowiedź #38 dnia: 10 Czerwiec 2009, godz.13:22 »
A jakby tak obczaic jakas duuuuza firme, ktora korzysta z Rhino i zrobic cos na zasadzie "pokazcie jak na tym sofcie pracujecie, a przy okazji i Wy bedziecie mieli promocje/reklame" ;) Takie tam glupie mysli w pracy mam ;P

botak

  • Gość
Odp: Marudzenie na rhino, czyli miejsce Rhino w świecie i takie tam...
« Odpowiedź #39 dnia: 10 Czerwiec 2009, godz.23:17 »
W sumie to kruk zaczął marudzić na promocję Rhino, więc może niech on sponsoruje.
A tak na poważnie, to w dzisiejszych czasach nie wyobrażam sobie produktu który można by było dobrze sprzedać bez całej tej reklamy. A Wygląda na to, że szefowie naszego zwierzaka tak właśnie myślą.
Nam użytkownikom, to nie wiem czy powinno na tym zależeć...

3d Creative: Pomysł nie jest głupi, pisałem już o tym kilka postów wyżej, ale trzeba chciec taka firme znalezc i to w odpowiedni sposób wykorzystać.


Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Marudzenie na rhino, czyli miejsce Rhino w świecie i takie tam...
« Odpowiedź #40 dnia: 10 Czerwiec 2009, godz.23:59 »
No dobra, tak marudzicie 3cią stronę, jaka to promocja R jest do kitu etc. , ale jak tu właśnie botak wspomniał, nam a przynajmniej chyba sporej części z nas, którzy z własnej kieszeni wyłożyli na soft chyba średnio powinno zależeć na super reklamie rhino
Firmy może i faktycznie by na tym skorzystały, gdyby wiedziały że mają alternatywę dla drogich softów, których w pełni i tak często nie wykorzystują, ale taki szary Kowalski dziabiący na boku 'mniejsze' zlecenia, czy prowadzący jakąś małą działalność etc. raczej nie narzeka, że może nabyć dobry soft za niewygórowaną sumkę...
Fakt - pozostaje jeszcze kwestia jak do Kowalskiego dotrzeć i powiedzieć mu, że nie potrzebuje pro e, catii. czy solid w do zaprojektowania jakiś 'popierdółek', ale prędzej czy później dowie się o alternatywie, choćby latając po forach

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Marudzenie na rhino, czyli miejsce Rhino w świecie i takie tam...
« Odpowiedź #41 dnia: 11 Czerwiec 2009, godz.10:24 »
i taki Kowalski dowie sie za pozno i powie "no nic trudno.. kupilem soft za ciezka kase.. stracilem... w sumie skad moglem wiedziec o R" i Rhino nie kupi juz... Z drugiej strony jak Kowalski jest przedsiebiorczy to przy zakladaniu firmy bedzie czerpal info z duzej ilosci zrodel :) Zanim zdecydowalem sie na Rhino przekopalem mase stron, forow, przetestowalem tyle wersji testowych/demo ze naprawde dalo mi to obraz ktory soft wykorzystam w pelni a ktorego nie bo jest za potezny na moje potrzeby i bedzie zbednym wydatkiem.

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Marudzenie na rhino, czyli miejsce Rhino w świecie i takie tam...
« Odpowiedź #42 dnia: 11 Czerwiec 2009, godz.10:51 »
no to jak Kowalski lubi topić kasę bez wcześniejszego rozeznania, to już jego sprawa

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Marudzenie na rhino, czyli miejsce Rhino w świecie i takie tam...
« Odpowiedź #43 dnia: 13 Czerwiec 2009, godz.18:21 »
a innemu kowalskiemu będzie sie śpieszyć bo dostanie jakieś dofinansowanie z krótkim terminem wykorzystania, albo z innych przyczyn będzie go czas gonił i nie będzie miał czasu na poszukiwania.
i wtedy zaważy na sprawie brak reklamy.

co najsmutniejsze, to nas z punktu widzenia użytkowników R, coś takiego jak reklama oprogramowania nie powinna interesować. zazwyczaj koszty reklamy są zawarte w koszcie każdego produktu już na poziomie producenta więc to producent powinien dbać o sprzedaż swojego produktu, bądź też cały marketing zrzucić na wydzieloną lub zewnętrzną jednostkę, oczywiście, nie zapominając o finansowaniu jej. zaniedbanie tego ważnego ogniwa może doprowadzić do tego, że za jakiś czas sie zamknie biznes.
inaczej sprawa wygląda z darmowymi produktami. te sie samodzielnie rozpowszechniają, wokół nich samoczynnie tworzą sie grupy ich zwolenników, nawet jeśli mają mankamenty względem swoich drogich i płatnych odpowiedników. nie trzeba w to wkładać ani grama wysiłku by to reklamować, ale za to nie zgarnia sie z tego większego zysku....


BOTAK - jak wygram w totka to z największą przyjemnością dorzucę sie do kampani reklamowej Rhino ;) może nawetdo porządnego spolszczenia R i jego pluginów  ;D ;D ;D

botak

  • Gość
Odp: Marudzenie na rhino, czyli miejsce Rhino w świecie i takie tam...
« Odpowiedź #44 dnia: 11 Lipiec 2009, godz.10:28 »
Gadamy sobie o kiepskim marketingu i innych pierdołach a nawet nie do końca mamy się czym pochwalić jeśli chodzi o poziom prac.
Jestem świerzo po rozmowie z słowackim "kolegą" i słowacy leją nas na głowę w modelowaniu.

Człowiek przeglądał nasze forum w poszukiwaniu współpracowników, bo sam nie nadąża z pracą.
Wybrał dwie osoby... tylko dwie komu chciał zaproponować współpracę.
Nieskromnie przyznam, że jedną z nich jestem ja.
Nie wiem kim jest druga osoba... ale to nie ma znaczenia.

Nie mam pojęcia co o tym wszystkim myśleć, trochę mi przykro...
forum mamy jedno z najbardziej rozbudowanych a spektakularnych prac niewiele.

I proszę nie obrażajcie się, ja wiem, że dużo jest hobbystów i że nie każdy ma potrzebę robić skomplikowane modele, ale mam takie wrażenie, że znowu odezwała się nasza narodowa przypadłość - łatwiej narzekać niż wziąść się do roboty...

Do pracy Polacy do pracy...