Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Marzec 2024, godz.21:29

Autor Wątek: Rozmiar wynikowego obrazka  (Przeczytany 6757 razy)

Offline jaceksw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja na forum: +2/-0
Rozmiar wynikowego obrazka
« dnia: 30 Kwiecień 2009, godz.12:48 »
W ustawieniach renderowania moge ustawic rozmiar obrazka wynikowego. Czy jest mozliwosc w zdefiniowania jaki obszar modelu ma sie znalezc na tym wyrenderowanym obrazku? Chodzi mi o to, ze w np. widoku perspektywy rysuje sobie prostokat, o proporcjach np. 800x600 i tylko to mi sie renderuje a nie caly widok.

Czy ktorys i zewnetrznych rendererow ma tak mozliwosc?

J.

botak

  • Gość
Odp: Rozmiar wynikowego obrazka
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Kwiecień 2009, godz.15:38 »
w rendererze Rhino - komenda _RenderWindow

w V Ray'u - prawy przycisk myszy na ikonkę renderowania. Trzeba pamietac, ze jak chce się dokladnie wyrenderowac miejsce ktore sie zaznacza, to wynikowy obrazek musi miec takie proporcje jak viewport z ktorego renderujemy
W Brazilu chyba jeszcze lepiej jest to zrobione, bo pokazuje "Save Frame" i takie tam - ale to musi ktos się od brazila wypowiedzieć

ale nigdzie nie pokazuje jaki obszar w pikselach masz zaznaczony - po prostu renderuje zaznaczone pole

Offline jaceksw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja na forum: +2/-0
Odp: Rozmiar wynikowego obrazka
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Maj 2009, godz.15:13 »
Prawie dobrze, ale nie o to mi chodzi...

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Rozmiar wynikowego obrazka
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Maj 2009, godz.15:47 »
To nie wiem o co chodzi, ale idąc takim samym tokiem myślenia jak botak to w maxwellu/rhino mamy opcje Pick Film Size Rectangle i wybieramy sobie jaki obszar z aktualnej rzutni/viewportu ma się wyrenderować. Pod ramką jest podany rozmiar obszaru w pikselach, w tym przypadku 778px na 779px. Możemy również wyrenderować ten sam obszar ale w większej rozdzielczości.

« Ostatnia zmiana: 02 Maj 2009, godz.15:51 wysłana przez satrab »