Zaloguj się lub zarejestruj. 29 Marzec 2024, godz.08:09

Autor Wątek: Zarządzanie projektem  (Przeczytany 6207 razy)

strk

  • Gość
Zarządzanie projektem
« dnia: 25 Kwiecień 2009, godz.22:29 »
Witam.


Pytanie moje nie dotyczy stricte projektowania, ale raczej zarządzania projektem. Mam na myśli to, czy Rh (bądź plugin) lub może jakiś zewnętrzny program umożliwia rejestrację zmian, wprowadzanie komentarzy lub notatek, co zostało zrobione, co należy jeszcze zrobić itp w skomplikowanym/złożonym obiekcie. Wiadomo, że jakiś plan pracy można spisać na kartce papieru, ale może komputer też do tego się nadaje?

Mam pomysł na projekt, ale obawiam się bałaganu pośród około tysiąca elementów pogrupowanych w najróżniejsze warstwy...


Jakieś sugestie?

Pozdrawiam.

botak

  • Gość
Odp: Zarządzanie projektem
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Kwiecień 2009, godz.10:19 »
Ostatnio Satrab coś takiego pokazał

wątek na forum:
http://forum.rhino3d.pl/index.php/topic,959.0.html

Offline mrafalsk

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja na forum: +67/-0
    • Strona domowa
Odp: Zarządzanie projektem
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Kwiecień 2009, godz.15:55 »
Może niedokładnie jest to odpowiedź na twoje pytanie, ale podzielę się sposobem, którego ja używam przy projektowaniu. Może już to znasz a może nie.
Wiadomo, że im mniejszy projekt tym łatwiej nad nim zapanować. Przy pierwszym projekcie wszystko miałem w jednym pliku, który był i duży i zawierał wiele warstw. Z czasem zaczęło to sprawiać mniejsze lub większe problemy. Logicznym było podzielenie całego projektu na mniejsze części. Teraz tworzę pierwszy plik projektu z rysunkami referencyjnymi i główną bryłą (kadłubem) projektu. Kolejne pliki zawierają większe logiczne części, np. podwozie, wieża, gąsienice, różne detale itd. Do zapanowania na tym używam opcji Worksession Manager. Tworzę wiele "sesji" z kombinacjami potrzebnych plików, np. plik z kadłubem i plik z podwoziem i na tym pracuję. Wszystkie obiekty z tych plików są dostępne, warstwy można włączać i wyłączać. Plusem jest też to, że do edycji jest dostępny w danym czasie tylko jeden plik z sesji. Nie "uszkadza się" przez przypadek innych plików. Ma się mniejsze pliki z mniejszą ilością obiektów to też później upraszcza rozwijanie powierzchni i robienie rysunków złożeniowych.

Pozdrawiam
Michał

strk

  • Gość
Odp: Zarządzanie projektem
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Czerwiec 2009, godz.21:20 »
Dzięki za pomoc o W.managerze nie słyszałem :o. Wielce przydatne okazują się również "notatki" w oknie programu, które można dołączyć do pliku z pojektem.