Zaloguj się lub zarejestruj. 29 Marzec 2024, godz.15:59

Autor Wątek: Symulacja tkanin w Rhino  (Przeczytany 6070 razy)

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Symulacja tkanin w Rhino
« dnia: 23 Kwiecień 2009, godz.21:56 »
Witam,

Wczoraj przeglądając strony McNeel Wiki natrafiłem na stronę prezentującą stary projekt Davida Rutten’a dotyczący symulacji fizycznych tkanin itp.

http://en.wiki.mcneel.com/default.aspx/McNeel/ClothSimulation.html




Podnieciłem się niesamowicie, ale tylko na chwile, bo zdałem sobie sprawę, że to martwy projekt. Zamieściłem info o tym na news grupie by oświecić innych dotychczas nieoświeconych tym projektem. Jak się okazało niejaki „Damien” zafascynowany takim projektem sam zaczął tworzyć coś w tym kierunku.

http://liquidtectonics.blogspot.com/2009/03/cloth-systems-next-iteration.html

David ze względu na brak czasu nie wróci już do tematu (on i tak już spłodził masę świetnych dodatków do Rhino...) natomiast Damien stwierdził, że jak zobaczy duże zainteresowanie tego typu skryptem to postara się kiedyś zrobić coś nadającego się do przedstawienia szerszej publice.

Nie będę pisał do czego to może służyć bo każdy komu by się to miało przydać sam się domyśli.

W razie szczegółowych pytań odsyłam do autorów skryptów, szczególnie  do autora tego bloga http://liquidtectonics.blogspot.com/
« Ostatnia zmiana: 24 Kwiecień 2009, godz.09:30 wysłana przez satrab »

kubbek

  • Gość
Odp: Symulacja tkanin w Rhino
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Kwiecień 2009, godz.09:32 »
Niesamowite! Potrzebowałem jakiś rok temu symulatora tkanin i mimo że pracuję na stałe w rhino, musiałem przesiąść się na ten czas na maxa. Czyżby czasy, kiedy jest to konieczne miały się ku końcowi ???

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Symulacja tkanin w Rhino
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Kwiecień 2009, godz.09:36 »
w mojej poprzedniej pracy mogłoby to być przydatne a teraz to po prostu ciekawostka ;)

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Symulacja tkanin w Rhino
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Kwiecień 2009, godz.11:51 »
Swietne rozwiazanie, coś jak Fałda (Drape) z tym ze przy powierzchni typu Fałda trzeba jeszcze sporo się namęczyć aby uzyskać taki efekt jak pokazuje ten skrypt.
Hal
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Symulacja tkanin w Rhino
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Kwiecień 2009, godz.12:10 »
No w właśnie funkcja Drape jest stosunkowo "biedna", świetnie było mieć coś takiego, już nawet w grach są takie proste symulacje tkanin. Po co od razu sięgać po np. RealFlow ($$$), żeby mieć ładnie ułożoną pościel na łóżku przy jakiejś wizce...