Zaloguj się lub zarejestruj. 20 Kwiecień 2024, godz.10:07

Autor Wątek: Slidepad - czyżby rewolucja na rynku...  (Przeczytany 4586 razy)

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Slidepad - czyżby rewolucja na rynku...
« dnia: 04 Listopad 2008, godz.16:09 »
Właśnie przeczytałem artykuł na wp o następcy touchpadów, dżojstików w tel., myszy etc., który imho może i pewno zrewolucjonizuje rynek wszelkich urządzeń wskazujących. Mowa o polskim tworze - Slidepad.
Wygląda to to obiecująco, koncepcja też super, aż dziwne że nikt tego wcześniej nie wymyślił.
Artykuł je tu. Na stronie producenta jest też parę filmików pokazowych jak to działa na poszczególnych platformach.

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Slidepad - czyżby rewolucja na rynku...
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Listopad 2008, godz.18:24 »
Nie znam urządzenia i nie wiem dokładnie jak jest rozwiazany problem współrzędności, rozdzielczości oraz dynamiki ruchu.
Sugeruję się rysunkiem przekroju.
Z przeniesieniem dynamiki ruchu ręki, jak narazie najlepiej radzi sobie myszka, a palca - touchpad. Uzywając tego Slidepad wydaje mi sie ze musiałbym czekać aż wskaznik znajdzie sie tam gdzie chce.
Ale moze sie myle, zobaczymy z czasem co z tego sie wykluje.
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

botak

  • Gość
Odp: Slidepad - czyżby rewolucja na rynku...
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Listopad 2008, godz.19:23 »
Może w grach to się i sprawdza...
może w zwykłym posługiwaniu się kompterem również.
ale używanie tego w photoshop'ie to już przesada...

ale chyba już widziałem podobne manipulatory - takie połączenie myszy z joystick'iem.
Kiedyś Microsoft wypuścił coś takiego jak "Side Winder" a dodatkowo miało to jeszcze obrót.

Więc mimo wielkiej sympatii i szacunku jakim darze polskich konstruktorów... nie widzę w tym przyszłości

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Slidepad - czyżby rewolucja na rynku...
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Listopad 2008, godz.21:25 »
Z tego co wyczytałem, przede wszystkim ma to zastąpić badziewne touchpady z lapków, dżojstiki w komórkach i palmtopach i tam faktycznie w moim odczuciu może się takie rozwiązanie sprawdzić. Rozwiązanie dla pc stacjonarnych podejrzewam, że zrobili z typowo marketingowych pobudek, tu i tak większość użytkowników wybierze mysz czy tablet.
Hal - sry, ale jeżeli touchpad działa w Twoim odczuciu dobrze to szacun ;)... mnie osobiście trafia jak muszę się nim posługiwać (już pomijam ustawienia czułości). Podejrzewam, że działać to to może podobnie jak gałki w padach, więc całkiem znośnie, kwestia przyzwyczajenia.

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Slidepad - czyżby rewolucja na rynku...
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Listopad 2008, godz.08:03 »
Hav - nigdzie nie napisałem o złym lub dobrym działaniu touchpad'a - przeczytaj jeszcze raz  ;D.
Mam na mysli to że przemieszcajac kursor za pomoca touchpad'a porusza sie on z taka dynamiką i w kierunku jakim chcemy.
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

geminuspm

  • Gość
Odp: Slidepad - czyżby rewolucja na rynku...
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Styczeń 2009, godz.18:23 »
Widać chłopcy są wierni denku również w nazwie.  ;D  Co do idei może i słuszna, ale na zdjęciach i filmikach nadal widać mysz która połknęła dżojstik rozjechany przez walec. Powinni dodać trzymadełko do palca ( coś na wzór koszyczka przy pedałach dla kolarzy) aby nie wyskoczył z dołka.
Były już mysze, dżojstiki , touchpady, ... może i będzie nasz polski wkład na peryferiach pc-to-komórko-laptopo-palmtopo.
No cóż, jak to mawiali Starzy Indianie : poczekamy, popatrzymy, zobaczymy,...... 8) ;D