Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Luty 2020, godz.17:09

Autor Wątek: Zegar kwiatowy (za dużo kwiatków)  (Przeczytany 6090 razy)

Offline DmVip

• Członek forum
  • Reputacja na forum: +35/-0
  • DmVip
Zegar kwiatowy (za dużo kwiatków)
« dnia: 18 Październik 2008, godz.02:54 »
Witam jeśli można chciałem prosić rade starszych o poradę, chyba do dobrego działu trafiłem, rozchodzi się że mam zleconko na wykonanie ZEGARA KWIATOWEGO w jednym z parków w mojej mieścinie. I tu problem postanowiłem zaprzęgnąć do tej roboty o poczciwego Flaminga i tu zonk  :( zaczołem sadzić kwiaciorki i jest ich tak dużo że mój komp wysiada:( mam wszystko na warstwach a roboty dopiero 1/3 i tu moje pytanko czy istnieje jakiś tajemniczy sposób na to aby sadzić duzio kwiaciorków bez maksymalnego wykorzystania ramu kompa? może to po prostu ja coś źle robię :( proszę o pilną pomoc (jeżeli nie da się z tym nic zrobić chyba trzeba będzie kwiaciorki oteksturować:( ) poniżej siatka owego zegarka nic więcej niedam rady z kompa wydusić te kolorki to kwiaciorki a obiektów jest 382876 :(.
życie to nie jest bajka, to jest wojna :)

Offline kruk

• Forum Ekspert
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Zegar kwiatowy (za dużo kwiatków)
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Październik 2008, godz.07:49 »
nieźle sie rozpędziłeś  ;D

ja bym proponował wywalić kwiatki na zewnątrz i jedynie zlinkować je w formie bloków i dopiero te bloki kopiować. jest jeszcze jeden sposób lecz tu są te kwiatki ważne więc nie będę mieszał ;)

a swoją drogą fajne zadanie - powodzenia  :) :) :)

Offline marek

• Specjalista
  • Reputacja na forum: +149/-1
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Październik 2008, godz.07:50 »
Koledzy już podali rozwiązanie tego problemu , w moim wypadku pomogło zajrzyj http://forum.rhino3d.pl/index.php/topic,424.30.html Jak kwiatowy zegar zacznie nabierać realnych kształtów nie zapomnij o kilku zdjęciach z realizacji Twojego projektu. ;)

Offline DmVip

• Członek forum
  • DmVip
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Październik 2008, godz.12:59 »
No i poradziłem :) troszkę trwało opanowanie edytora roślinek we flamingu ale później udało mi się zejść z ok 500Kb na kwiatku do 18 i 27Kb na kwiatku :) i jakoś komputer to zniósł dzielnie :)

Offline DmVip

• Członek forum
  • DmVip
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Październik 2008, godz.20:42 »
marek- zegarek ukończony zapraszam na http://forum.rhino3d.pl/index.php/topic,806.0.html