Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Marzec 2024, godz.20:13

Autor Wątek: Brazil do użytku komercyjnego...  (Przeczytany 21828 razy)

botak

  • Gość
Brazil do użytku komercyjnego...
« dnia: 04 Październik 2008, godz.15:35 »
Temat był juz poruszany w innym watku, ale poniewaz ostatnio musze zrobic kilka zeczy z ktorymi V-ray sobie nie radzi, to zaczalem sie zastanawiac nad brazilem
Tylko teraz tak: jesli nie można używac go do prac komercyjnych to kicha bo teoretycznie nawet sprobowac bym go nie mogl. (Kazde oprogramowanie zainstalowane na komputerach kupionych na firme uwzgledniane jest jako uzywane komercyjnie) Idac dalej tym tropem betatesterami mogli by byc tylko ludzie ktorzy maja rhino kupione tylko i wylacznie na uzytek prywatny (nie odpisali go od podatku, nie wykonuja nic na "zarobek") i zainstalowane na prywatnych komputerach w domu... Troche absurd i mało realne.

Jakis czas tem napisalem do Brazilowcow meila z tym pytaniem, ale cisza... nie dostalem jeszcze odpowiedzi.
Nie moge tez sie doszukac takiego zapisu w dokumentach brazila.

Na ich forum znalazlem cos takiego:
"Thanks for the update Andy....no rush here. I've been doing much of my commercial work in Brazil now and seems to be behaving fine. Looking forward to ther bug fixes and new features. "
(http://brazil.mcneel.com/forums/p/164/346.aspx#346)
wiec chyba mozna uzywac go komercyjnie na wlasna odpowiedzialnosc (biorac pod uwage ze to jest beta)

Ja wiem i zdaje sobie z tego sprawe, ze w kraju kiedy Ciagle nawet w firmach wiekszosc oprogramowania jest nielegalna lub na wiecznym 30dniowym trialu, troche narazam sie na kpiny, ale nie musze i nie jestem jak wszyscy.

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Brazil do użytku komercyjnego...
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Październik 2008, godz.16:40 »
Spytaj na Rhino news group (eng) na pewno dostaniesz jeszcze dziś odpowiedź :)

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Brazil do użytku komercyjnego...
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Październik 2008, godz.16:56 »
botak - jeśli tak Ci bardzo zależy na tej kwestii - przypomnij mi w poniedziałek - napiszę bezpośrednio do Andy'iego w tej sprawie. Jestem pewien szybkiej odpowiedzi, bo znamy się osobiście i bardzo się lubimy.

botak

  • Gość
Odp: Brazil do użytku komercyjnego...
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Październik 2008, godz.23:18 »
Mam odpowiedz od "Gory" :D
Za rada satrab'a zapytalem na rhino news group i dostalem odpowiedz
YES
odpowiedz od Andrew le Bihan wiec raczej wiazaca :)

Super sie ciesze :)

edit:
YES - czyli tak mozna uzywac w pracach komercyjnych

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Brazil do użytku komercyjnego...
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Październik 2008, godz.23:37 »
nooo, to jak Andy mówi, że można, to znaczy że można....

Do końca jednak nie rozumiem, po co używać soft, który wygasa 30 listopada komercyjnie, ale niech będzie - można.

Ale nie zmienia to generalnej zasady - że wersja beta jest do testowania, a nie do używania.

botak

  • Gość
Odp: Brazil do użytku komercyjnego...
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Październik 2008, godz.00:20 »
Ale przez te dwa miesiace moge na nim zarobic ot chocby po to aby potem moc go kupic