Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Marzec 2024, godz.14:32

Autor Wątek: Pierwsze gorące screeny Rhino 5 WIP z Siggraph  (Przeczytany 13804 razy)

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Pierwsze gorące screeny Rhino 5 WIP z Siggraph
« dnia: 13 Sierpień 2008, godz.09:00 »
Tak jak obiecano - na tegorocznym Siggraphie pokazano pierwszą działająca szkieletu WIP Rhinoceros 5. Zdjęcia pochodzą z oficjalnej listy newsgroup McNeela, autorem jest Jonas.

Ludzie narzekają - że nic się nie zmieniło w interfejsie - został taki sam jak w Rhino 4. To bardzo błędne myślenie - pierwsze wersje Rhino 4 miały także interfejs jeszcze z trójki. To jest pokaz silnika wewnętrznego, a nie już nowego UI.

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Pierwsze gorące screeny Rhino 5 WIP z Siggraph
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Sierpień 2008, godz.10:40 »
fajnie. ciekawe co to za silnik renderujący, bo nie wygląda to na Rhino Render jaki mamy obecnie.
i druga ciekawostka - co zostało zasłonięte na pierwszym obrazku  ??? :o ???

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Pierwsze gorące screeny Rhino 5 WIP z Siggraph
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Sierpień 2008, godz.10:43 »
Dzięki za fotki.
Przy tej jakości nie wiem co widzę, ale chyba per-pixel lighting, bump mapping na żywo, cienie na żywo lepsze niż niż obecnie renderowane w Rhino? No bo rozumiem, że to wszystko jest "real-time" ?
Jak byś miał więcej tego to wrzucaj  ;D

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Pierwsze gorące screeny Rhino 5 WIP z Siggraph
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Sierpień 2008, godz.12:27 »
Z wcześniejszych plotek wiem, że wszystko jest w czasie rzeczywistym, a silnik renderujący - zobaczymy, bo to co widać to raczej silnik oparty na mapach środowiskowych i innych technikach, o których napisał satrab -
Ja zwracam uwagę, że elementy prawdopodobnego nowego UI jednak już widać - cały Brazil jest w nim zrobiony i tutaj także widać - że to nie tylko będzie standard dla okienek Brazila  :D

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Pierwsze gorące screeny Rhino 5 WIP z Siggraph
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Sierpień 2008, godz.19:26 »
Chyba szykuje się jakaś wersja przełomowa :o Zapowiada sie bardzo ciekawie. Mam nadzieje że w wersji podstawowej piątki, będzie w standardzie jakis silnik renderujący z GI.
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline brader74

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja na forum: +5/-0
Odp: Pierwsze gorące screeny Rhino 5 WIP z Siggraph
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Styczeń 2009, godz.16:42 »
Czy jest może "dostępna" ta wersja w sieci? czy ona jest 64-bit?
Widzę, że zachwycacie się renderowaniem, a ja pracuję w AutoCAD-ie na referencjach i to potężnych. To co jest w Rhino niestety nawet nie jest uboga wersją referencji i nawet jakbym chciał to nie mogę tego wdrożyć do jakichś projektów. Jak wiadomo to co nie zarabia na siebie to dobro luksusowe lub fanaberia;-) więc pytanie...czy dalej będzie to program do "detali"? czy do czegoś więcej?
« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń 2009, godz.16:44 wysłana przez brader74 »

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Pierwsze gorące screeny Rhino 5 WIP z Siggraph
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Styczeń 2009, godz.17:52 »
Tak, będzie wersja 64bit Rhino, ale póki co nie ma jeszcze żadnej wersji testowej.
A tak na marginesie - co rozumiesz pod pojęciem referencji?

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Pierwsze gorące screeny Rhino 5 WIP z Siggraph
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Styczeń 2009, godz.17:53 »
Brader74 -Jak uważasz że Rhino nie jest w stanie zarobić na siebie, to sie grubo mylisz - mi zwróciło się juz po miesiącu :). Skoro robisz na Cad'ach i uważasz ze Rhino to pestka w twojej dyni, to po co w ogóle interesujesz sie tym softem ?
HAL
« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń 2009, godz.18:04 wysłana przez Hal9000 »
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline Wojciech Cięciwa

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja na forum: +8/-1
Odp: Pierwsze gorące screeny Rhino 5 WIP z Siggraph
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Styczeń 2009, godz.19:32 »
Odyniec, a czy będzie wreszcie wersja dla Linuksa ?
Bo jak na razie to chyba tylko "mały-miękki" ....

Offline brader74

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja na forum: +5/-0
Odp: Pierwsze gorące screeny Rhino 5 WIP z Siggraph
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Styczeń 2009, godz.22:04 »
Odyniec - referencja tzw. xref w AC , w Rhino to jest jeśli mnie pamięć niemyli Menadżer Sesji Roboczej.
Hal9000 - znaczy masz zlecenia na grafikę,modelowanie. Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe bo robiąc dla wydawnictw to na chleb nie zarobisz, a poważne zlecenia za kilkadziesiąt tysięcy to tylko w branży....
Rhino używam do modelowania: samoloty, czołgi, okręty - bawię się tym, tym bardziej, że obsługa praktycznie identyczna jak AutoCAdzie więc było prosto (w przeciwieństwie do Catii albo Inventora). Z wykonaniem kamuflaży oczywiście problem - jest to bardzo pracochłonne. Samo modelowanie całkiem przyjemne. Tyle że: projektując obiekty przemysłowe  w 3D (tym sie zajmuję) z kupą instalacjii niestety nie pociągne na tym sofcie (nurbs - krzywe do nieskończoności). Modele miełem tak napakowane, że w połowie wysiadało wszystko, PAE nie pomogło i dopiero siatki po optymalizacji pomogły (2-3 dni optymalizowania - gdy brak ci czasu to jest to niestety masakra...) Dlataego liczę na 64-bity, może okaże się to przełomem. Może powstanie taki texporter na Rhino...itp.

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Pierwsze gorące screeny Rhino 5 WIP z Siggraph
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Styczeń 2009, godz.00:10 »
Cieciwa - będzie wersja pod Linuxa, ale nieco bardziej jego ludzkiego wydania, czyli wersja Rhino 5 będzie dostępna także pod Mac OS X (również 64bit)
brader74 - pytałem o Twoją definicję referencji nie bez powodu. W pełnym 3D bowiem  ja np. jako referencje rozumiem zestaw zeskanowanych bitmap lub całą dokumentację techniczną z Autocada, na podstawie której przechodzi się z kształtów 2D na 3D NURBS. (można powiedzieć - ah ten nasz język polski...)
Jeśli chodzi zaś o pojęcie referencji jako mechanizmu zastępowania i wymiany danych bloków geometrii innymi, parametryzacji i hierarchizowania geometrii - to Rhino ma tylko szczątkowe funkcje tego typu i nie będzie miał lepszych. Jeśli chcemy coś więcej - zostaje Catia ...i jej cena  ...
Tak więc następnym Solidworksem, Catią, czy Inventorem Rhino na pewno (i według mnie na szczęście) nie będzie  :)A co do zajętości pamięci i optymalizacji.... no nie wiń Rhino tylko. W każdym innym sofcie NURBS - musiałbyś optymalizować, jeśli przegiąłeś z gęstością siatek NURBS.
Ale i na to jest sposób - trzeba lepiej poznać Rhino i robić od razu optymalnie i dobrze  8) a nie zaraz szukać terabajtów na łonie 64-bitowym  :) :) :) (moim zdaniem)
« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń 2009, godz.07:35 wysłana przez Odyniec »

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Pierwsze gorące screeny Rhino 5 WIP z Siggraph
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Styczeń 2009, godz.08:04 »
Skoro ogólnie ktoś odgrzebał ten wątek - mała niespodzianka - filmiki z Rhino 5 WIP
Miłego oglądania  8)
« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń 2009, godz.08:11 wysłana przez Odyniec »

geminuspm

  • Gość
Odp: Pierwsze gorące screeny Rhino 5 WIP z Siggraph
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Styczeń 2009, godz.13:22 »
Miło popatrzeć co do nas przybędzie.
Kiedy ???

Ten filmik z kranem to chyba specjalnie dla Satraba i jego prac