Zaloguj się lub zarejestruj. 24 Kwiecień 2024, godz.04:39

Autor Wątek: tuner tv  (Przeczytany 2768 razy)

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
tuner tv
« dnia: 02 Sierpień 2008, godz.18:12 »
Przymierzam się do zmiany tunera na coś z wyższej półki.
Jakieś 1,5 roku używam Compro Videomate X500, skuszony poniekąd recką na benchmarku, ale nie powiem by był to udany zakup. Tuner niby ma wszystko czego potrzebuję, ale stery są tragiczne i chyba gryzie się z moim asusem m2r32-mvp i audigy2. Odtwarza może i ok, ale każdorazowo odcina mi dźwięk w pc po dłuższym oglądaniu tv (chociaż dźwięk przez tuner idzie cały czas). Do tego dochodzi jeszcze zwis obrazu po ok. 20 min. nagrywania video i brak możliwości przesunięcia okna na drugi monitor przy włączonym extended display (również wiesza obraz) - w obu przypadkach pomaga jedynie reset pc, co w przypadku nagrywania oznacza error i brak możliwości odtworzenia materiału.

Dlatego szukam czegoś porządnego i najlepiej sprawdzonego. Cena powiedzmy do 300 pln. Nie ma dla mnie większego znaczenia sposób podłączania, może być pci, pci-e 1 czy usb (choć chyba najchętniej widział bym ostatnią opcję).
Odbierać ma sygnał analogowy z kablówki, więc jakieś ekranowanie też by się tu zdało. Na korzystanie z cyfrowego póki co się nie zanosi, więc i obsługi takowego nie wymagam.
Ważna jest dla mnie jakość obrazu, wiadomo że tv to to nie jest, ale są tunery i tunery...
PiP - zbędny dla mnie gadżet. Powinien posiadać możliwość nagrywania materiału video bez przykrych niespodzianek jak opisane wyżej (+ ustawianie czasu nagrywania, programator)
Radio FM może być, ale niekoniecznie. Do tego jakiś poręczny pilot najlepiej z obsługą softwerowego odtwarzacza dvd (własnego czy zewn.); Compro korzysta tu z własnego softu 'ComproDVD' - rozwiązanie dla mnie wystarczające.
Dorzucę jeszcze możliwość przesunięcia obrazu na drugi monitor przy włączonym extended display.

Podsumowując:
- jakość obrazu
- nagrywanie video bez limitów czasowych/objętościowych (co najwyżej zależne od miejsca na dysku)
- pilot z obsługą playera dvd
- dowolne pozycjonowanie okna (przesuwanie na drugi monitor przy włączonym extended display)
- wygoda użytkowania

- radio fm - nie wymagam
- pip - nie wymagam
- podłączenie dowolne, choć skłaniam się raczej ku zewn.

to jak, pomożecie?