Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Marzec 2024, godz.12:51

Autor Wątek: Materiały dydaktyczne do Rhinocerosa  (Przeczytany 17956 razy)

Tomek05

  • Gość
Materiały dydaktyczne do Rhinocerosa
« dnia: 24 Kwiecień 2008, godz.15:40 »
Hey wszystkim!
Jestem początkującym użytkownikiem Rhina :D i poszukuję jakiś materiałów dydaktycznych(książki, linki, przyklady itd)do nauki programu. Wstępnie sam coś staram się tworzyć, ale jak narazie idzie mi to wszystko pod górkę :-\. Z góry dziękuję za pomoc. Kontakt ze mną nr gg 6019777, tk05@wp.pl

Offline sea__

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 613
  • Reputacja na forum: +132/-0
  • gg 444625
Odp: Materiały dydaktyczne do Rhinocerosa
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Kwiecień 2008, godz.16:37 »
Zapraszam do działu  " Zrobiłem/am Tutorial dla Rhinoceros i chcę się podzielić"  i witam na forum  :D

Tomek05

  • Gość
Odp: Materiały dydaktyczne do Rhinocerosa
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Kwiecień 2008, godz.18:40 »
Dzięki wielkie za podpowiedź:)

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Materiały dydaktyczne do Rhinocerosa
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Kwiecień 2008, godz.18:45 »
Jeśli znasz język angielski - to materiałów masz... od groma, wystarczy google + rhinoceros

W języku polskim, no, tu już trudniej, ale nie trać nadziei,  ;D

ewkamarhewka

  • Gość
Odp: Materiały dydaktyczne do Rhinocerosa
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Czerwiec 2008, godz.11:30 »
od kilku dni mam z rhino do czynienia ;) i chca abysmy zrobili spory projekt lekko przesadzili narazie importowac z 3dmaxa bo na rhino trzeba sporo czasu ....jeszcze jak wychodzi 4ka to podejrzewam ,ze sie przyloze bardziej moze nawet pobawie sie w tlumaczenie na polski

peter456

  • Gość
Odp: Materiały dydaktyczne do Rhinocerosa
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Czerwiec 2008, godz.14:17 »
Ja również jestem nowym użytkownikiem zarówno Rhino jak i tego forum, witam serdecznie:) no dobra czas zabierać się za naukę :) pozdrawiam

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Materiały dydaktyczne do Rhinocerosa
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Czerwiec 2008, godz.14:26 »
pozdrawiamy, udanej nauki, teraz wakacje (dla niektórych), to i czasu więcej  ;D

walker

  • Gość
Odp: Materiały dydaktyczne do Rhinocerosa
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Lipiec 2008, godz.19:11 »
Witam. Jestem tutaj nowy. Dostałem  coś w 3D. Wygląda jak ziemniak. Zapisane w formacie *.lwo. Chcę to pociąć aby można było coś z tego wyciąć. Czy jest ktoś kto jest w stanie mi pomóc. Rhinoceros 4 ujrzałem dzisiaj rano po raz pierwszy w życiu. bawie sie nim(oglądam co gdzie) od 5 godzin. jeszcze nic kreatywnego nie udało mi sie zrobić. czy mam szanśe się czegoś nauczyć w krotkim czasie??

pozdrawiam

p.s zyczcie mi szczescia

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Materiały dydaktyczne do Rhinocerosa
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Lipiec 2008, godz.19:31 »
życzymy ci szczęścia  :)


.lwo to obiekt zapisany w LightWave. ja sie z tym programem nigdy nie bawiłem więc nie wiem jak tam wygląda obiekt. natomiast Rhino nie poznasz w jeden dzień, tak samo jak jakiegokolwiek innego programu do 3D.....

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Materiały dydaktyczne do Rhinocerosa
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Lipiec 2008, godz.19:52 »
bez problemu w Rhino otworzysz plik *.lwo, możliwa jest także edycja siatki poly w Rhino 4 - i zapis ponownie jako *.lwo

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Materiały dydaktyczne do Rhinocerosa
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Lipiec 2008, godz.20:04 »
zgadza się Odyńcu. jednak trzeba znać Rhino do tego a nie posiadać je zainstalowane od 5 godzin.

3D w pięć minut? :o

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Materiały dydaktyczne do Rhinocerosa
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Lipiec 2008, godz.22:29 »
jasne, zgadzam się, ja tylko odpowiadałem na tę część związana z ziemniakiem w lwo  8)

walker

  • Gość
Odp: Materiały dydaktyczne do Rhinocerosa
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Sierpień 2008, godz.07:35 »
nie no zapisać w innym formacie itp juz potrafie. potarfie tez juz pociac moj ziemniak tylko ze musze go pociac symetrycznie i na dodatek na odpowiedniej wielkosci kawalki!!

3D w 5 dni to pewnie jest sie ciezko nauczyc dlatego bardziej traktuje to jako zabawe bo wiem ze tylko od innych uzytkownikow rhino moge sie czegos nauczyc( no chyba ze pojde na jakis drogi kurs)

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Materiały dydaktyczne do Rhinocerosa
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Sierpień 2008, godz.07:41 »
W takim razie zapomnij o ziemniaku w lwo, a zrób nowy ziemniak w rasowych NURBSach Rhinoceros i potnij go (pewnie na chipsy  ;D) takim darmowym rozszerzeniem Archcut, powyginasz je w odpowiednie kształty za pomocą transformacji UDT w Rhino.

daras

  • Gość
Odp: Materiały dydaktyczne do Rhinocerosa
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Lipiec 2009, godz.11:49 »
Witam, chcę zakupić Rhino w wersji studenckiej, mam w związku z tym pytanie, czy można się nauczyć tego programu z podręcznika który jest do niego dołączony, czy podręcznik w jest dość łatwy do zrozumienia dla osób które dopiero robią pierwsze kroki w modelowaniu. Od dystrybutora wiem że są dwa podręczniki jeden jest przetłumaczony na polski drugi jest po angielsku i napisane są tak aby każdy początkujący mógł sie nauczyć tego programu. Chciałbym jednak się upewnić na forum bo wiadomo że sprzedawca mi powie to co chciałbym usłyszeć. Z góry dziękuje za odpowiedzi.