Zaloguj się lub zarejestruj. 29 Marzec 2024, godz.08:48

Autor Wątek: nowy komp ale cos powoli liczy :/  (Przeczytany 6449 razy)

alvaro

  • Gość
nowy komp ale cos powoli liczy :/
« dnia: 04 Kwiecień 2008, godz.17:32 »
Mam nowego kompa(student laik). Za pózno zobaczyłem to forum i komp juz był zamówiony :-\Ostatnio próbowałem spłaszczyc model i eksportować do Autocada. Spłaszczało się około 30 min (model miał troche Cadoskich bloków i nie był jakis mega wielki)  Procesor działał w 50%. Czy cos nie tak z moim sprzetem? czy to normalne  :-\ I mam jeszcze problem z instalacja karty graficznej pisze ze nie wykrywa AutoCada 2007  :-\ Pozdrawiam Czy mozecie mi napisać cos wiecej o tej karcie graficznej moze ktos ją ma?
 To mój sprzet 
płytya gł. Microstar P7N Diamond (nForce 780i)

procesor: Core2 Quad Q6600 2,40 GHz (S775) BOX

pamięć: GeIL Dual Evo 2x 2GB DDR2 1066 MHz CL5

grafika: PNY QuadroFX 1700 PCI-Ex16

dysk: Raptor 150 GB WD1500ADFD Serial ATA (16MB)
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień 2008, godz.19:41 wysłana przez alvaro »

Offline bTree

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja na forum: +45/-0
Odp: nowy komp ale cos powoli liczy :/
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Kwiecień 2008, godz.23:05 »
Hej, robiłeś "rzuty2d", "rzutuj" czy jakieś inne polecenie (co znaczy, że "spłaszczałeś" model?)?

Duża liczba bloków (w ogóle obiektów, nawet krzywych) z Autocada bardzo spowalnia system. Przed takimi operacjami czasami trzeba pousuwać niepotrzebne elementy z modelu (a jeśli są potrzebne, to można je chociaż wyłączyć). Może to jest przyczyną. Jeśli tylko w tym modelu tak spowalnia, to prawdopodobnie "winny" jest bałagan w modelu.

Karta graficzna nie wykrywa autocada czy odwrotnie? (Autocad ma dedykowane sterowniki do niektórych kart graf. Do tej powinien mieć).

Dostałem dziś w pracy podobny zestaw komp. (taka sama grafika), ale będę mógł coś więcej powiedzieć w przyszłym tyg.

pozdrawiam,
bTree

alvaro

  • Gość
Odp: nowy komp ale cos powoli liczy :/
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Kwiecień 2008, godz.10:23 »
Tak dokładnie to polecenie nazywa się "utwórz rysunek 2-D" Sprawdze w przyszłości na modelu tylko i wyłącznie robionym w Rhino :-\ ( ale raczej to cos z tymi blokami)

Karta graficzna nie wykrywa AutoCada i 3dsmax ( póki co nie stać mnie na zakup oryginalnych programów :-\) Czy przez to Karta moze ich nie widzieć. Mam tą karte i chciałbym ja wykożystać w 100 %  :-\ Jest jakiś patent na to 8)

pozdrawiam
Andrzej

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: nowy komp ale cos powoli liczy :/
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Kwiecień 2008, godz.11:56 »
Hehhhh, ponownie pojawia się kwestia Nvidia Quadro...

Już wielokrotnie pisałem tutaj na forum, ale powtórzę ku przestrodze dla innych - jeśli pracujemy tylko w Rhino - UNIKAĆ QUADRO JAK OGNIA!!! Nie słuchajcie sprzedawców, którzy jak usłyszą CAD - to od razu próbują wcisnąć Quadro.

Nie ma możliwości wykorzystania możliwości Quadro w Rhino w 100%, ponieważ ta karta potrafi pokazać pazurki TYLKO za pomocą dedykowanych sterowników głównie do programów Autodesk (AutoCad, 3ds max). Dlatego tak się ta karta doprasza o te programy i nie potrafi rozwinąć skrzydeł z innymi aplikacjami. Nie ma żadnego sensu (Quadro do najtańszych kart nie należy) kupować Quadro do pracy w Rhino, lepiej kupić najwyższy model standardowej karty lub kartę graficzna dwuprocesorową lub w ogóle dwie silne karty graficzne i je połączyć w tryb CrossFire (ATI) lub SLI (Nvidia). Takie rozwiązanie zje na śniadanie każde Quadro, nawet te za 8 tys PLN, a kosztować będzie 4 razy mniej.

Druga cześć pytania - procesor pracował w 50% bo rzeczywiście są w Rhino pewne jeszcze ograniczenia, co do możliwości wykorzystania wielu rdzeni w jednym czasie, a są to - zamiana NURBS na siatkę mesh i właśnie niektóre transformacje powierzchniowe. Zmieni się to dopiero w wersji 5, albo, jak mam nadzieję, w SR4.



alvaro

  • Gość
Odp: nowy komp ale cos powoli liczy :/
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Kwiecień 2008, godz.13:05 »
Aha czyli teraz juz wszystko jasne. Na szczescie pracuje na Autocadzie i 3ds max wiec nie jest jakos tragicznie(tutaj nadrobie czas):) A w Rhino jeszcze az tak nie jestem zaawansowany zeby jakos rozpaczać... Mam płyte główna z SLI wiec jak Quadro sie postarzeje to damy dwie karty Nvidia.  Wtedy juz Rhino na pewno wykozysta 4 rdzenie procesora a ja go poznam lepiej przez ten czas ;D pozdrawiam i dzieki za rozjasnienie sprawy :) Musze jeszcze tylko jakos zainstalowac te sterowniki dla AutoCada i 3ds max i bedzie dobrze hihi

Czy ktoś wie czemu nie widzi mi ta karta Autocada i 3ds (czy to wina braku oryginału :-\) (pierwsze forum więc nie wiem jak pisac hihi)

Pozdrawiam
Andrzej
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień 2008, godz.13:54 wysłana przez alvaro »

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: nowy komp ale cos powoli liczy :/
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Kwiecień 2008, godz.13:27 »
Z ciekawości spytam, do czego Ci "marne Rhino" skoro pracujesz w Autocadzie & 3Ds maxie?

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: nowy komp ale cos powoli liczy :/
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Kwiecień 2008, godz.13:46 »
a ja jestem ciekawy co robi słowo "c...." na tym forum, mam nadzieję, że to pierwszy i ostatni raz ... -1 ode mnie
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień 2008, godz.14:10 wysłana przez Odyniec »

alvaro

  • Gość
Odp: nowy komp ale cos powoli liczy :/
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Kwiecień 2008, godz.13:50 »
hym nie napisałem "marne Rhino"... Jesli chodzi o modelowanie nie znam lepszego programu... Na AutoCadzie robie wstępne rzuty>... rzucam do Rhino modeluje>rzucam do 3ds max i renderuje... Wiem ze to dziwna kombinacja ale narazie tak sobie radze 8)

alvaro

  • Gość
Odp: nowy komp ale cos powoli liczy :/
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Kwiecień 2008, godz.13:56 »
no czyli 1 juz mam  8) żołnierz z karabinem przepraszam nie wiedziałem jak to dobrac w slowa  :-\

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: nowy komp ale cos powoli liczy :/
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Kwiecień 2008, godz.13:56 »
hym nie napisałem "marne Rhino"

No przecież każdy widzi, że ja to napisałem a nie Ty  :D Dziękuje, za odpowiedź. I to nie jest dziwna kombinacja, bo prawdopodobnie jest masa studentów, którzy tak sobie radzą.

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: nowy komp ale cos powoli liczy :/
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Kwiecień 2008, godz.13:59 »
alvaro - trzeba było dokładnie przeczytać regulamin, sorki...

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: nowy komp ale cos powoli liczy :/
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Kwiecień 2008, godz.14:13 »
Dzięki za korekty,  nie chcę, aby ktoś wpisując rhino plus c...k dostał w wyniku szukania w wyszukiwarce link do naszego forum... A nasze forum jest naprawdę silnie w pozycji w wyszukiwarkach.
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień 2008, godz.14:15 wysłana przez Odyniec »

alvaro

  • Gość
Odp: nowy komp ale cos powoli liczy :/
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Kwiecień 2008, godz.14:16 »
mój błąd pozdrawiam  8)

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: nowy komp ale cos powoli liczy :/
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Kwiecień 2008, godz.14:22 »
spoko, liczymy w zamian na wiele ciekawych postów i aktywność na forum  ;D
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień 2008, godz.14:24 wysłana przez Odyniec »

alvaro

  • Gość
Odp: nowy komp ale cos powoli liczy :/
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Kwiecień 2008, godz.15:44 »
jeszcze was pomęcze to moge dac słowo :)