Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Marzec 2024, godz.19:34

Autor Wątek: Poznajmy się !!!  (Przeczytany 93009 razy)

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Poznajmy się !!!
« dnia: 22 Czerwiec 2007, godz.09:56 »
Zapraszam do przedstawienia się, napisania czym się zajmujemy, co nas interesuje i skąd jesteśmy.

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Poznajmy się !!!
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Sierpień 2007, godz.22:58 »
dzięki marku! Znamy więc już Cię lepiej !  :D

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Poznajmy się !!!
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Sierpień 2007, godz.09:06 »
Wyzwany do odpowiedzi, pisze kilka słów " z wyjazdu", na którym obecnie jestem.
Rocznik 1974. Urodzony - Suwałki. Zamieszkały i kochający - Szczecin.
Grafiką komputerową, w 90% 3D, zajmuję się już blisko 15 lat. W międzyczasie zaliczyłem także okres fascynacji animacją 3d i efektami specjalnymi 3d, miałem epizod współpracy z TVP. Później zakochałem się w modelowaniu, a jeszcze później w projektowaniu i pracach koncepcyjnych. Skończyłem Politechnikę Szczecińską, a później nawet przez jakiś czas chciało mi się zostać doktorem, ale w końcu odpuściłem sobie. Wolałem prace komercyjne.

Rhino znam od czasu, gdy był jeszcze nieśmiałym pluginem do Autocada, poprzez wszystkie jego wersje - to już dooobre kilka lat (:-)

Największym moim marzeniem zawsze było stworzenie profesjonalnego rynku i środowiska Rhino w Polsce, co obecnie powoli mi sie udaje, choć daleka jeszcze droga do sukcesu.

Zainteresowania oprócz grafiki 3d - wszelkiego rodzaju militaria i dobre historie opowiadane w dobrym towarzystwie przy dobrym piwie.

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Poznajmy się !!!
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Sierpień 2007, godz.22:25 »
Witam wszystkich użytkowników tego forum.

Szczerze mówiąc chyba pierwszy raz  sie przedstawiam w na jakimkolwiek forum, ale w związku tym, że to jest obecnie takie małe i przytulne  ;) miło będzie mieć swój wkład w ten powitalny topic. Do rzeczy..

Jestem studentem informatyki z Poznania. Moja przygoda z 3D zaczęła się dość nietypowo, w sumie trochę przymusowo, mianowicie, na mojej uczelni od 3 lat organizowane są dla studentów 2 roku informatyki Warsztaty Grafiki Komputerowej z udziałem wykładowców i studentów z IUPUI (Purdue University, USA). Kurs (po ang.) taki trwa 2 tygodnie, zakres pokrywa podstawy obsługi programu, modelowanie, teksturowanie, render w Flamingo kończąc na realizacji własnego projektu (w przypadku mojego rocznika był do model Indy Car’a). Oczywiście z kursu tego za dużo niestety nie wyniosłem (nie będę tłumaczył, dlaczego  ;) ). Po tym kursie moje zainteresowanie tą dziedziną ucichło, natomiast po pół roku miałem jakieś olśnienie, że musze do tego wrócić :) Od tego czasu staram się samodzielnie zgłębiać swoje zainteresowania tą dziedziną na tyle na ile mi czas i ambicja pozwala.

Próbowałem kilku innych programów, ale jednak poza Rhino i Sketchupem inne do mnie nie przemawiają ;)

To tyle, bo i tak zrobiło się małe opowiadanie z tego  :P

Ciesze się że to forum istnieje, gdyż większość forów traktujących od 3D, jest przepchane 3d Maxem ewentualnie C4D, co mi nie odpowiada, a tu 100% nosorożec  ;D
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2007, godz.14:02 wysłana przez satrab »

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Poznajmy się !!!
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Sierpień 2007, godz.16:10 »
Hej !  :) witamy kolejnego "wiernego", a wyznanie nasze jest słuszne...  ;D

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Poznajmy się !!!
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Sierpień 2007, godz.22:46 »
Również witam  :D

Marek - najtrudniej ruszyć z miejsca, ale prędkość powoli wzrasta. Jeszcze dojdzie więcej masy w postaci nowych userów, i ciężko będzie się zatrzymać. Proporcjonalny wzrost masy w stosunku do prędkości, to już kosmos  ;D
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

roju

  • Gość
Odp: Poznajmy się !!!
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Grudzień 2007, godz.10:56 »
Witajcie! :-)
Fajne forum, szkoda tylko ze sporo ludzi nie kladzie nacisku na dobre rendery swoich wypasionych modeli

zawsze mozna zobaczyc jak to robia dizajnerzy na skale swiatowa
http://www.artlebedev.ru/everything/process/2007/11/25/
http://www.rassadin.com/yaroslav/one_line_p.html

Offline bTree

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja na forum: +45/-0
Odp: Poznajmy się !!!
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Grudzień 2007, godz.19:46 »
Witaj roju.
Też uważam, że forum jest fajne :)
Ale już z drugą częścią zdania się nie zgadzam. Nie każdy musi "kłaść nacisk" na rendery, bo ważne jest po co powstaje model. Jak może zauważyłeś spora część naszych użytkowników to modelarze. Modele przez nich tworzone służą jako baza do sklejenia rzeczywistego modelu w odpowiedniej skali.
Ja projektuję statki i nie robię renderów do każdych np. schodów, bo model złożenia np. blach to nic ciekawego. Dopiero jak dojdzie wykończenie, warto to ewentualnie pokazać.
Linki, które wskazałeś pokazują świetne prace (dzięki), ale z dziedziny sztuki użytkowej, powiedzmy.
A przecież trzeba pamiętać, że dobry render często zajmuje więcej czasu niż zrobienie modelu.
pozdrawiam i czekam na Twoje prace.
bTree

roju

  • Gość
Odp: Poznajmy się !!!
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Grudzień 2007, godz.12:17 »
racja, mogę tego nie rozumieć do końca bo nie zajmuje się modelarstwem. Ale mam zawsze taka świadomość że jak coś modeluje i chce pokazać to muszę to ładnie przedstawić, ogólnie z przedstawieniem nie potrzebny jest render realistyczny, czasem można pokazać screeny, siatki tego itp i to będzie nawet lepsze, bo bedzie widac jak to jest zrobione

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Poznajmy się !!!
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Grudzień 2007, godz.22:43 »
Temat jest ciekawy, z chęcią i ja dołożę swoje trzy grosze, ale błagam - zakładajcie wątki, skoro macie jakieś przemyślenia.
roju, załóż oddzielny wątek , pliz.
Ja tylko dodam, że ja się zgadzam z btree - rendering w Rhino to jest tylko około 10% jego możliwości, 90% to projektowanie (a już z pewnością nie modelarstwo - to jest specyfika tylko naszego kraju i krajów ościennych). Natomiast nic nie mam naprzeciwko ludziom, którzy potrafią dobrze renderować w Rhino, a wręcz przeciwnie  ;D.
Finalnym produktem Rhino nie jest rendering ( no może być, ale nie musi) - i to jest główna różnica miedzy Rhino np. a 3dsmax. Ale powtarzam z chęcią wkroczę w wir dyskusji, ale nie w tym wątku. Natomiast temat jest wybitnie ciekawy i zachęcam do oddzielnego wątku w odpowiednim dziale.
« Ostatnia zmiana: 09 Grudzień 2007, godz.22:46 wysłana przez Odyniec »

miwt

  • Gość
Odp: Poznajmy się !!!
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Grudzień 2007, godz.21:16 »
witam wszystkich rhinomaniakow ;)

moze na wstepie zaznacze ze dopiero co odkrylem to forum i jestem z tego bardzo zadowolony gdyz w pewnym momencie utknelem w rhino i od tego momentu go porzucilem, no ale dosyc o glupotach

mam na imie tomek, obecnie mam 21 lat i studiuje industrial design, a moim zamilowaniem jest w szczegolnosci design pojazdow

obecnie praktykuje sobie w PSA Peugeot Citroen design centre w Velizy pod Paryzem wiec po czesci marzenie sie spelnilo i lyknelem tego co zawsze chcialem, praktykuje tutaj glownie jako stylista wnetrz i zewnetrz a za okolo miesiac koncze moje 5 miesieczne praktyki, ale nie pisze tego przypadkowo

bedac tutaj doszedlem do wniosku ze jednak mimo ze kocham ta robote to zycie za granica mi sie srednio podoba a jak wiadomo u nas w polsce kiepsko z projektowaniem pojazdow dlatego choc dla wlasnej przyjemnosci fajnie byloby posiasc na tyle zdolnosci 3d zeby moc wizje z kartki przelac w 3 wymiary (zreszta juz nie chodzi tutaj o same samochody, rhino nadaje sie do wszystkiego i posiadanie umiejetnosci poslugiwaniem sie jego przyda sie i do szkoly i dla siebie i w przyszlosci moze do roboty czy jakichkolwiek konkursow).Od dwoch dni zasiadlem tutaj do nauki icem surfa i po moich wczesniejszych doswiadczeniach z rhino mimo iz icem to dosc mocny software musze stwierdzic iz zdecydowanie wole rhino ( przynajmniej ma swietny i ergonomiczny interface a modelowanie to nie udreka a to wlasnie odczuwam na chwile obecna w icemie :-\)

wiec juz dluzej nie obijajac w bawelne ciesze sie chlopaki ze ktos wyskoczyl z taka inicjatywa bo naprawde samemu nie da sie wszystkiego nauczyc, i co moge obiecac to w polowie lutego dolacze do was juz w sensie strikte praktycznym jako ze obecnie nie mam tutaj ani swojego komputera ani rhinocerosa

pozdrawiam i witam wszystkich  ;)
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień 2007, godz.21:30 wysłana przez miwt »

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Poznajmy się !!!
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Grudzień 2007, godz.21:28 »
powitać ciepło kolejną ofiarę nosorożca (i miejmy nadzieję, że Dzika ;D)

;)

Offline bTree

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja na forum: +45/-0
Odp: Poznajmy się !!!
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Grudzień 2007, godz.23:47 »
Witaj miwt,
mam podobne doświadczenie z innym softem oprócz Rhinoceros. Próbowałem Cinemy, Vue d'Esprit i kilku innych. Coś tam w nich da się  zrobić (hehe), ale Rhino bije wszystkich na głowę (moim zdaniem).
zapraszamy jak najczęściej, nie tylko od lutego (ale od lutego już trzymam za słowo :)
pozdrawiam,
bTree

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Poznajmy się !!!
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Grudzień 2007, godz.09:25 »
Gorąco witamy na forum miwt  :)

miwt

  • Gość
Odp: Poznajmy się !!!
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Grudzień 2007, godz.00:50 »
a no witam witam kolege na forum ;D

tak dokonca to nie przeszedlem na ciemna strone mocy bo wychowalem sie na 2D ale coraz bardziej mi 3d jest potrzebne i do szkoly i osobistych dokonan, a i w cv sie przyda :)

ps.co do concept caru jak po praktykach wypoczne i wezme sie za jakis koncept to mozna stworzyc taka konekcje:D, choc zobaczymy jak mi pojdzie tu nauka icem surfa poki co widze 1 genialna fukncje ktorej chyba nie ma rhino a pozwala ona na przeksztalcaniu surfacow w dowolnym etapie modelunku bez potrzeby przebudowywania wszystkiego, tak czy siak rhino 4 po powrocie tez zamierzam pochlonac, napewno nie zaszkodzi ;)

pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień 2007, godz.00:52 wysłana przez miwt »