Zaloguj się lub zarejestruj. 19 Kwiecień 2024, godz.15:44

Autor Wątek: Jaka karta będzie odpowiednia?  (Przeczytany 15637 razy)

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Jaka karta będzie odpowiednia?
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Luty 2008, godz.11:44 »
Zdecydowanie zasilacz powinieneś wymienić na co najmniej 400W, najlepiej markowy i cihcy. Na tym elemencie zestawu komputerowego nie można oszczędzać.
A co do kwestii czy 8800GT z mniejsza pamięcią, czy 8600 GT z większą, to zdecydowanie ten pierwszy. 8600GT przy wydajności 8800GT to naprawdę wolna karta.
Jeszcze raz trzeba uaktualnić informacje.
Właśnie pokazały się na rynku szybkie, wymagające mało prądu i dobrze się podkręcające karty Nvidia Geforce 9600 GT. I kosztują także rozsądne pieniądze.

adamnie

  • Gość
Odp: Jaka karta będzie odpowiednia?
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Marzec 2008, godz.20:27 »
ok.
Mój wybór jak narazie padł na GAINWARD 9600GT 512MB GOLDEN SAMPLE
Jaki teraz do niej dobrać zasilacz?
Kolejna sprawa co z RAM-em a mianowicie u mnie siedzą dwie kości AENEON DDR2 1024 PC667 CL5 i zastanawiałem sie nad dokupieniem jeszcze dwóch tej samej marki, bo nie wiem jak to będzie ze współpraca dwóch innych modeli, acha mam płytę Foxconn 945P7MD/945G7MD
« Ostatnia zmiana: 09 Marzec 2008, godz.00:20 wysłana przez adamnie »

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Jaka karta będzie odpowiednia?
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Marzec 2008, godz.21:29 »
W specyfikacji karty powinna chyba być jakaś wzmianka o poborze mocy.
Co do ramek - pamiętaj, że jeśli zajmiesz wszystkie sloty na płycie, winda rozpozna mniej pamięci niż masz faktycznie - tak koło 3.3 GB - to tak, żebyś nie był później niemile zaskoczony ;)

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Jaka karta będzie odpowiednia?
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Marzec 2008, godz.21:33 »
Chyba że planujesz 64 bitowy system...

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Jaka karta będzie odpowiednia?
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Marzec 2008, godz.00:23 »
system  64-bitowy to chyba ten "święty grall" dla projektantów....
rzecz zwyczajnie niedostępna póki co, a w dalszej przyszłości może być z tego wszystko.... 8)

adamnie

  • Gość
Odp: Jaka karta będzie odpowiednia?
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Marzec 2008, godz.00:27 »
To jeśli chodzi o RAM to lepiej kupić 2 GB w jednej kości i zostawić jeden slot wolny, a jeśli tak to jaką wybrać?

W sprawie kart to właśnie jest to dość dziwne, wysłałem zapytanie do komputronika, odnośnie zasilacza pod ta kartę i minął tydz. i cisza totalna ignorancja.
Jednakże poszukując karty natknąłem się na taką gdzie tam są podane parametry odpowiedniego zasilacza 450W (12V / 34A) ale nie bardzo wiem do czego to sie tyczy, a dokładniej kabel o jakim napięciu podpina sie pod kartę, gdyż większość zasilaczy zbliżone natężenie ma na kablu 5V a na 12V są w granicach 15-30A

Co do Systemu to się jeszcze zastanawiam na razie używam Visty ale planuję zakup w Polsce XP tylko nie wiem jeszcze czy 32 czy 64 bo jestem jeszcze w trakcie poszukiwania sterowników pod oba systemy.

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Jaka karta będzie odpowiednia?
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Marzec 2008, godz.01:34 »
Najlepsza opcja to sprzedać to co masz obecnie i kupić 2x 2GB OCZ, Patrioty, Corsairy, Kingstony... Geile odradzam, lubią sprawiać problemy i nie wiedząc czemu mają fabrycznie zawyżane timingi i trzeba je ręcznie przestawiać.
Jakie kości? - jeśli chcesz dołożyć do tych, warto poczytać czy przypadkiem nie będą się gryźć z Twoimi. Teoretycznie jeśli dobierzesz ramy o takich samych parametrach, powinno być ok, ale że pierwsze słyszę o takich kościach to diabli wiedzą ;)
Na pewno nie masz co kupować szybszych od tych co masz (mowa o dołożeniu do tych dwóch kości kolejnych) - nic Ci to nie da, pc i tak dostosuje pozostałe do prędkości tych najwolniejszych.

Komputronik jakoś nigdy nie cieszył się uznaniem u mnie, pomijając zawyżone ceny, więc i brak odzewu jakoś nie dziwi. Poszukaj lepiej na stronach producentów, w testach etc.
Nowe zasiłki, te markowe nie jakieś no-name, mają z reguły wydzielone linie do zasilania grafiki. Coraz częściej zdarzają się też wydzielone dodatkowo wtyczki 8-pinowe do grafiki.
« Ostatnia zmiana: 09 Marzec 2008, godz.01:36 wysłana przez HAVOC »

adamnie

  • Gość
Odp: Jaka karta będzie odpowiednia?
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Marzec 2008, godz.02:08 »
to może tak :
po wynegocjowaniu warunków z Narzeczoną stanęło na tym ze:

 - nie więcej jak 1000zł na komputer,

zakładając ze kupię GeForce 9600, 600 - 700 zł,
będę musiał zmienić zasilacz na mocniejszy 150 - 250
myślałem tez o dokupieniu RAM-u ale chyba dokupię jeszcze jedna taka jak mam teraz w kompie czyli będzie w sumie 3 GB i jeden slot wolny czyli nie powinno być przekłamań czy jak to tam jest,

czy można prosić o propozycje jeśli ktoś znajdzie czas

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Jaka karta będzie odpowiednia?
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Marzec 2008, godz.07:11 »
Ja tylko dodam uwagę od siebie, że dziś sprzęt tak się starzeje szybko, że kupno np. pamięci i zostawianie slotów wolnych "na przyszłość" jest moim zdaniem pozbawione zasadności. Decyzję o zakupie należy podejmować raczej tylko raz, bo później i tak będzie pewnie trzeba wszystko sprzedać i wymienić całą płytę główną, kupując nowe pamięci (bo pewnie już w międzyczasie ukażą się tańsze i szybsze)

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Jaka karta będzie odpowiednia?
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Marzec 2008, godz.10:34 »
Dla osób ciągle przeżywających problemy z kartami ATI i Rhino, szczególnie pod systemem Vista, polecam ten filmik. Rzecz dotyczy akurat Blendera, ale mechanizm problemów taki sam. Niestety filmik przygotowany jest raczej dla użytkowników mających jednak jakieś pojęcie o sterownikach karty graficznej i języku angielskim. Podaję jednak, bo może ktoś z tego skorzysta.

adamnie

  • Gość
Odp: Jaka karta będzie odpowiednia?
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Marzec 2008, godz.01:27 »
a więc zakupiłem:
- płytę GIGABYTE GA-P35-DS3L
- kartę GAINWARD GeForce 9600GT 512MB DDR3/256bit DVI/HDMI PCI-E
- zasilacz PENTAGRAM SILENT FORCE CAV-500-A12S  P 9004-4
jesli chodzi o zakup RAM-u to poczekam, zmieniłem płytę główną żeby mogła w przyszłości "przyjąć" szybsze pamięci, wydaje mi się że jak na moje potrzeby to moje marne 2 GB powinno mi wystarczyć.

ps. całość kosztowała mnie 1100zł

Rokosz

  • Gość
Odp: Jaka karta będzie odpowiednia?
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Luty 2009, godz.19:46 »
Planuje zmienić "Pecka" i mam w prośbę o waszą opinię, otóż zaproponowano mi "spięcie" dwóch kart GeForce 9600 GT 512MB i procesor Core 2 Quad 6600 co o tym sądzicie. Powiedziano mi ze taki układ będzie wydajniejszy niż jedna karta 1024 ???

Offline sea__

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 613
  • Reputacja na forum: +132/-0
  • gg 444625
Odp: Jaka karta będzie odpowiednia?
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Luty 2009, godz.20:02 »
Raczej powinieneś chyba spytać czy  potrzebne będą 2 karty do  Rhino ( chyba że inny soft też wchodzi w grę). Mam ten procesor i jestem z niego zadowolony  ;D.

Rokosz

  • Gość
Odp: Jaka karta będzie odpowiednia?
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Luty 2009, godz.20:09 »
No właśnie czy to będzie potrzebne, co do softu to na razie nie będę używał rhino ale z czasem pewnie spojrzę na inny.

adamnie

  • Gość
Odp: Jaka karta będzie odpowiednia?
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Luty 2009, godz.02:11 »
Jeśli planujesz zakup kart bądź już posiadasz od nVIDIA to poczytaj sobie o SLI, kiedyś tez rozważałem to rozwiązanie ale ceny dobrych zasilaczy mnie zniechęciły a zasilacz jest tak samo ważny jak płyta główna czy wspomniane karty graficzne.
A jeśli mogę dodać to dziwnie się porobiło na rynku komputerowym bo jak kupowałem swojego Q6600 w połowie sierpnia '08 to wyniósł mnie 535zł i chyba jeszcze wtedy nie było na rynku i7
« Ostatnia zmiana: 27 Luty 2009, godz.02:31 wysłana przez adamnie »