Zaloguj się lub zarejestruj. 23 Kwiecień 2024, godz.23:17

Autor Wątek: Vista, GeForce 8600 GT, OpenGL i przesuwanie rzutni  (Przeczytany 7127 razy)

Offline mrafalsk

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja na forum: +67/-0
    • Strona domowa
Vista, GeForce 8600 GT, OpenGL i przesuwanie rzutni
« dnia: 11 Luty 2008, godz.21:40 »
Doczekałem się w końcu nowego komputerka a ten przyszedł z Vistą (Core2 Quard Q6600, 2GB RAM, GeForce 8600GT). I mam mały problem z przesuwaniem (obrotem) rzutni. Gdy próbuję przesunąć (lub obrócić) rzutnię (z przytrzymanym prawym przyciskiem myszki) to kursor się przesuwa ale nie rzutnia. Ona "dobiega" do kursora dopiera po zwolnieniu przycisku myszki.
Rhino zainstalowało się z ustawieniami jak na rhino_set_01.jpg. Po wyłączeniu "wspomagania sprzętowego"  (rhino_set_02.jpg) wszystko zaczęło działać poprawnie (mam na myśli przesuwanie rzutni).
Pytanko, czy jest to wam znane i czy wpływa to jakoś na wydajność i szybkość działania Rhino?
Pozdrawiam
Michał

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Vista, GeForce 8600 GT, OpenGL i przesuwanie rzutni
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Luty 2008, godz.21:48 »
Wg mnie będzie sporo wolniej działać przy bardziej skomplikowanych modelach...

Mowa o Rhino 3 czy 4?

Jeśli 4 to czy z Service Release?

Offline mrafalsk

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja na forum: +67/-0
    • Strona domowa
Odp: Vista, GeForce 8600 GT, OpenGL i przesuwanie rzutni
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Luty 2008, godz.21:55 »
Rhino 4 z SR 2a

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Vista, GeForce 8600 GT, OpenGL i przesuwanie rzutni
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Luty 2008, godz.22:28 »
No to już gorzej wygląda, myślałem, że na SR2 na Viście nie ma takich niespodzianek już...  :-\

Jeżeli nie pomaga instalacja jakichś innych sterowników od karty graficznej to może dało by radę pracować na tym pluginie, tzn używać sprzętowego przyśpieszenia opartego na DirectX a nie OpenGL

DirectX 9 Rhino Labs Plug-In
http://en.wiki.mcneel.com/default.aspx/McNeel/DirectX.html?diff=y
« Ostatnia zmiana: 11 Luty 2008, godz.22:33 wysłana przez satrab »

Offline mrafalsk

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja na forum: +67/-0
    • Strona domowa
Odp: Vista, GeForce 8600 GT, OpenGL i przesuwanie rzutni
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Luty 2008, godz.23:19 »
Dzięki Satrab. Podsunąłeś mi pomysł poszukać na wiki.mcneel.com i znalazłem tam odpowiedź: http://en.wiki.mcneel.com/default.aspx/McNeel/RhinoOnVista.html
i część Rhino 4 Fix: i Option 1. Przełącza to desktop Visty na w mod XP. I już. Myślę jednak, że jest to jakiś drobny feler Rhino.

Michał

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Vista, GeForce 8600 GT, OpenGL i przesuwanie rzutni
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Luty 2008, godz.10:54 »
Spróbuj także wersji rozwojowej SR3, podobno czasami niezrozumiałe błędy, szczególnie pod Vistą - przestają denerwować. Ja ogólnie mam coraz mniej cierpliwości do Visty - coraz poważnie myślę o downgrade XP Pro. U mnie jazdy bez trzymanki są, gdy mam zainstalowanych sporo rozszerzeń, czasami niektóre odmawiają pracy, nie zapisują swoich ustawień, itp. Wszystko związane z prawami dostępu do plików, tym dziwnym systemem "ochrony" nawet na koncie admina. Można to oczywiście wyłączyć, ale wtedy Vista okazuje się dziurawa i podatna na ataki gorzej, niż Windows 2000. Po prostu porażka. Coraz mniej lubię Vistę, a naprawdę chciałem się z nią zaprzyjaźnić.
Sporo także już słyszałem na temat, że Geforce 8600GT pod Vistą w Rhino dostaje "choroby" i zachowuje się dziwnie i nieobliczalnie, ale co ciekawe, nie zawsze, zależy od producenta karty i wersji karty. Czasami wydajność mu spada, jakby był Geforcem 2. McNeel już o tym wie, najprawdopodobniej, to wina jednak sterowników, a nie Rhino.
Sprawa jest rozwojowa.
PS. Dzięki za screeny - używam wersji angielskiej i nagle taki szook, nic nie rozumiem, choć teoretycznie po polsku. Brawo tłumacze Rhino 4!  :P

eksponować rzutnie? pozycja odpowiedzi? heheheheehe
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2008, godz.10:57 wysłana przez Odyniec »

Offline mrafalsk

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja na forum: +67/-0
    • Strona domowa
Odp: Vista, GeForce 8600 GT, OpenGL i przesuwanie rzutni
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Luty 2008, godz.20:31 »
No cóż, SR3 tego nie problemu nie załatwia. Pomaga przełączenie Vista schema z Windows Aero na Windows Vista Basic.