Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Marzec 2024, godz.10:47

Autor Wątek: RYWALIZACJA 1 – Kuchnia McNeela - marek  (Przeczytany 35187 razy)

Offline marek

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja na forum: +149/-1
Odp: RYWALIZACJA 1 – Kuchnia McNeela - marek
« Odpowiedź #30 dnia: 29 Luty 2008, godz.20:22 »
Postępy postępami, ale ile  >:(... >:( poleciało ile herbat wypitych ile przewertowałem stron? Nie ma nigdzie w internecie o tworzeniu scen za pomocą podstawowych funkcji rhino. :'( Wszyscy używają dopalaczy. ;) Jest jeszcze kilka elementów do przemyślenia i poprawienia, całe szczęście, że termin się przesunął mamy czas.  ;)
marek

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: RYWALIZACJA 1 – Kuchnia McNeela - marek
« Odpowiedź #31 dnia: 29 Luty 2008, godz.20:34 »
Powiem Ci, że jestem pod wielkim wrażaniem! Te wszystkie algorytmy śledzenia promieni światła  zaćmiły mi umysł  ;D, że ja nie wpadłem na regulacje skalą szarości, zaliczyłem porażkę  :) ale plus dla Ciebie.
Faktycznie google nie pomoże jeśli chodzi i podstawowy render  (i użycie go do wizki wnętrz)

Mi się bardzo podoba, z chęcią zobaczył bym siateczkę na której widać jak światła rozmieściłeś, ale to może po zakończeniu żeby nikt Ci nie ukradł, według mnie świetnego efektu  :) czekam na meble.
« Ostatnia zmiana: 29 Luty 2008, godz.20:46 wysłana przez satrab »

Offline marek

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja na forum: +149/-1
Odp: RYWALIZACJA 1 – Kuchnia McNeela - marek
« Odpowiedź #32 dnia: 29 Luty 2008, godz.22:17 »
Satrab nie ma problemu z siateczką jutro ją zamieszczę z zaznaczonymi światełkami i opisem, co i jak je ustawiłem. Bądź, co bądź to rywalizacja i będę zadowolony jak komuś pomoże to w stworzeniu własnej kuchni i zaprezentuje ją na forum. ;D Może, dlatego jest tak mało uczestników, że po pierwszych próbach wątpią, że to można zrobić. Ja też miałem chwile zwątpienia,  :( ale się udało. No prawie. ;)
pozdrawiam
marek

Offline marek

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja na forum: +149/-1
Odp: RYWALIZACJA 1 – Kuchnia McNeela - marek
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Marzec 2008, godz.12:14 »
Do oświetlenia sceny wykorzystałem światła prostokątne. Nie robiłem jeszcze prób ze światłami liniowymi. Do wykonania jednego punku świetlnego ( jednej lampy) użyłem dwóch świateł prostokątnych skierowanych w przeciwny kierunek. Skierowanie tylko w jeden kierunek nie dawały pozytywnych rezultatów. Na pierwszym renderze światła skierowane są tylko do góry a na drugim tylko na dół. Światła górne mają kolor biały R.255, G.255, B.255.
Natomiast skierowane w dół, odcień szarości R.165, G.165, B165. po dodaniu wyposażenia na pewno będzie jeszcze dużo do oprawienia i korekty. Życzę udanych eksperymentów. Do uzyskanie takich a może nawet lepszych efektów nie musimy mieć wydajnego komputera, co na pewno zadowoli innych użytkowników. ;D
marek

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: RYWALIZACJA 1 – Kuchnia McNeela - marek
« Odpowiedź #34 dnia: 02 Marzec 2008, godz.13:05 »
Dzięki za instrukcję obsługi  ;) Jak widać jak się chcę to można, a sam schemat pewnie przydał by się też w vray'u czy brazilu.

Pozdrawiam.

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: RYWALIZACJA 1 – Kuchnia McNeela - marek
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Marzec 2008, godz.13:53 »
genialne w swojej prostocie :o

Offline marek

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja na forum: +149/-1
Odp: RYWALIZACJA 1 – Kuchnia McNeela - marek
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Marzec 2008, godz.14:05 »
Satrab jakbyś będziesz miał chwilkę czasu to mógłbyś spróbować renderu za pomocą innych silników ciekawy jestem, jakie są efekty takiego ustawienia świateł. :D
Kruku teraz myślę, że dołączysz do naszej rywalizacji światła już masz teraz tylko kuchnia i stawaj w szranki z nami. ;)
pozdrawiam ;D
marek


Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: RYWALIZACJA 1 – Kuchnia McNeela - marek
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Marzec 2008, godz.16:16 »
Nie obiecuje ale będę pamiętać  :D

Offline marek

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja na forum: +149/-1
Odp: RYWALIZACJA 1 – Kuchnia McNeela - marek
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Marzec 2008, godz.22:10 »
Teraz troszkę szafek lodówek stołków. Tak mniej więcej prezentuje się ;) moja kuchnia. ;)
« Ostatnia zmiana: 18 Maj 2011, godz.21:55 wysłana przez marek »

Offline marek

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja na forum: +149/-1
Odp: RYWALIZACJA 1 – Kuchnia McNeela - marek
« Odpowiedź #39 dnia: 13 Marzec 2008, godz.22:59 »
Światłom już daję spokój nic nowego nie wymyślę. Udało się zawęzić promienie światła niestety powstały półcienie u góry, widoczne na drugim renderze. Problem jest w tym, że nie można uzyskać białego sufitu no może bardziej jasnego odcienia szarości. Jutro wstawię szybę troszkę ją pokoloruję i zobaczymy, co z tego wyjdzie? Zostało jeszcze kilka dni na odpowiednie ustawienie barw, wstawienia kilku brakujących elementów. I w szranki z satrabem, bo innych jakoś nie widać.  :)
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec 2008, godz.18:23 wysłana przez marek »

Offline marek

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja na forum: +149/-1
Odp: RYWALIZACJA 1 – Kuchnia McNeela - marek
« Odpowiedź #40 dnia: 19 Marzec 2008, godz.22:26 »
Niestety na tym kończy się moja przygoda z kuchnią. Oczywiście nie jest to finalny render, są to zmagania z oświetleniem sceny. Poniosłem małą porażkę. Chodzi o oświetlenie sufitu i wydobycie z niego szczegółów, jakie skrywa. Ale wydaje mi się, że i tak daleko zaszedłem z renderem podstawowym rhino. Pozostało tylko dodać kilka drobiazgów poprawić kolorki i stawać w szranki z satrabem, bo reszta coś nie dopisała. Nie będę wam wmawiał, że białe to białe tylko, że ten szary sufit jest w rzeczywistości biały i w to musicie uwierzyć na słowo. ;) ;) ;)
Ale jakimś dziwnym trafem nie można uzyskać białego kolory jest to uzależnione od światła otoczenia, jakie ustawia się w opcjach renderu. Nie mogłem tej niedogodności zniwelować, gdyż cała scena była „prześwietlona”.  :(
Mam nadzieję, że następnym razem rywalizacja będzie łatwiejsza bez światełek szybek cieni i pt. rzeczy utrudniających ludziom spokojne życie.  ;) ;) ;)
Niestety nie udało się dzisiaj wyrenderować sceny utknęło na 90% i ani rusz do przodu. Zrobiłem zrzut ekranu jutro może coś zaradzę. :(
« Ostatnia zmiana: 20 Marzec 2008, godz.00:00 wysłana przez marek »

Offline marek

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja na forum: +149/-1
Odp: RYWALIZACJA 1 – Kuchnia McNeela - marek
« Odpowiedź #41 dnia: 21 Marzec 2008, godz.23:49 »
Było to ciężkie zadanie. Ale dzięki przedłużeniu terminu udało się zakończyć kuchnie. Z niecierpliwością czekam na prezentacje innych prac.  ;D
Pozdrawiam
marek
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec 2008, godz.22:18 wysłana przez marek »

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: RYWALIZACJA 1 – Kuchnia McNeela - marek
« Odpowiedź #42 dnia: 04 Kwiecień 2008, godz.20:24 »
Moje gratulacje, myślę, że wyciągnąłeś z rendera Rhino wszystko co się da, i przy okazji nauczyłeś siebie i innych czegoś nowego.
Brawa dla Ciebie z podjęcie się tego zadania, tym bardziej, że w wbrew pozorom, nie należy od do najłatwiejszych. Ja postaram się jutro wrzucić na forum moją ostateczną wersję.

Pozdrawiam

Offline marek

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja na forum: +149/-1
Odp: RYWALIZACJA 1 – Kuchnia McNeela - marek
« Odpowiedź #43 dnia: 04 Kwiecień 2008, godz.20:53 »
Witaj Satrab. Raczej to jeszcze nie wszystko, co można wyciągnąć z programu, ale są to ograniczenia moje i mojego komputera.  ;)
Dziękuję za uznanie i czekam z niecierpliwością na Twoją scenkę.  :o
Jak znajdę trochę czasu to może jeszcze coś zmienię, chociaż będzie ciężko z wymyśleniem czegoś nowego. No i chyba na placu boju pozostaliśmy sami a szkoda. :( Jak tak dalej pójdzie to długo będziemy czekać na następną rywalizację zorganizowaną przez Odyńca a to smutne. Ale dość narzekania, bądźmy dobrej myśli i czekajmy jak znowu skubnie firmę na nowe nagrody.
pozdrawiam
marek

Offline marek

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja na forum: +149/-1
Odp: RYWALIZACJA 1 – Kuchnia McNeela - marek
« Odpowiedź #44 dnia: 08 Maj 2008, godz.19:07 »
To też kilka moich siatek. ;)