Zaloguj się lub zarejestruj. 20 Kwiecień 2024, godz.02:08

Autor Wątek: LCD czy CRT?  (Przeczytany 3497 razy)

Offline sea__

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 613
  • Reputacja na forum: +132/-0
  • gg 444625
LCD czy CRT?
« dnia: 29 Styczeń 2008, godz.21:56 »
Mam takie pytanie dla osób znających się na sprzęcie. Chodzi mi  monitory dokładnie. Jakie polecacie, jaka jest dokładność wyświetlania itp. Jakie macie doświadczenia w pracy z nimi.

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: LCD czy CRT?
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Styczeń 2008, godz.23:24 »
Obawiam się, że jesteś skazany na lcd. CRT co raz ciężej spotkać, a spotkać coś porządnego to już w ogóle z cudem graniczy ;) Z drugiej strony obecne lcd to już nie to samo co parę lat temu, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na matrycę MVA, PVA lub S-IPS jeśli masz więcej kasy na zbyciu ;)

bokub

  • Gość
Odp: LCD czy CRT?
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Styczeń 2008, godz.03:27 »
Z trzeciej strony ;) CRT możesz używane, paroletnie kupic ze grosze. 150 zł za IBM'a 22 cale w bdb stanie to chyba całkiem niezły biznes ;D Żeby taką jakośc obrazu miec na LCD musisz wydac ok 2000zl. Pracuję już od 3 lat na takich monitorach i nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń. Praca w rhino na wysokich rozdzielczościach (ponad 1600x1200) i 22 calach- cud i miód! no i film też miło obejrzec ;D
W sumie jedyną wadą są chyba ich gigantyczne gabaryty i  waga- samemu to ciężko w ogóle podnieśc :P

Offline bTree

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja na forum: +45/-0
Odp: LCD czy CRT?
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Styczeń 2008, godz.21:48 »
I dochodzi jeszcze kwestia kolorów. Nawet lepsze monitory LCD lekko "przekłamują" barwy. Są modele, które mają bardzo dobrą korekcję, ale to już chyba od 6000 w górę.
Ale fakt, że CRT trudno znaleźć.