Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Marzec 2024, godz.13:00

Autor Wątek: RYWALIZACJA 1 - Kuchnia McNeela - satrab  (Przeczytany 47262 razy)

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: RYWALIZACJA 1 - Kuchnia McNeela - satrab
« Odpowiedź #60 dnia: 06 Kwiecień 2008, godz.14:04 »
Niewiele różniąca się, ale ostateczna wersja. To tyle z mojej strony w tym konkursie...



Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: RYWALIZACJA 1 - Kuchnia McNeela - satrab
« Odpowiedź #61 dnia: 06 Kwiecień 2008, godz.15:18 »
śliczna ;D
(ode mnie plusik ;) )

Offline marek

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja na forum: +149/-1
Odp: RYWALIZACJA 1 - Kuchnia McNeela - satrab
« Odpowiedź #62 dnia: 06 Kwiecień 2008, godz.19:15 »
Opinię swoją już wyraziłem. Twoja kuchnia mnie zmobilizowała czasu jeszcze trochę jest rzucam wszystko i zaczynam dalsze eksperymenty. ;)
Render u mnie trwa około dwie i pół godziny trochę dużo, ale dwie próby dziennie można przeprowadzić. Ciekawe ile u Ciebie trwało renderowanie kuchni? :D
marek

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: RYWALIZACJA 1 - Kuchnia McNeela - satrab
« Odpowiedź #63 dnia: 06 Kwiecień 2008, godz.19:44 »
Dzięki za pozytywy.

U mnie render w sumie trwał kilkanaście godzin, i w sumie to było za mało, ale mam nie mam zapasowego tylko do renderów więc przerwałem. Mogło by to trwać, krócej gdyby stosować więcej sztuczek i optymalizacji, ale miałem takie założenie, żeby wymodelować kuchnie, wstawić światła tam gdzie naprawdę są itd. i zobaczyć co wyjdzie  ;)  przez co wydaje mi się, że choć trochę render przypomina fotografie wzorcową, a nie piękny błyszczący obrazek  :)
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień 2008, godz.19:53 wysłana przez satrab »

Offline marek

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja na forum: +149/-1
Odp: RYWALIZACJA 1 - Kuchnia McNeela - satrab
« Odpowiedź #64 dnia: 06 Kwiecień 2008, godz.20:32 »
Kilkanaście godzin, no ładnie a ja narzekam. :o A ile użyłeś świateł, w aby lampy zaczęły świecić? U mnie do jednej lampy musiałem zastosować aż 12 świateł prostokątnych, aby lampa świeciła jak lampa! Próbowałem w ten sam sposób rozświetlić sufit, ale niestety świateł było by więcej niż powierzchni, jakie były użyte do wymodelowania kuchni. U Ciebie na podłodze widzę piękną wykładzinę, teksturę wykonałeś sam czy można ją gdzieś pobrać? Szukałem, ale nie znalazłem nic podobnego.  :( Porównując nasze prace zauważyłem, że u Ciebie nie występuje taka ilość szkodliwych cieni jak u mnie a to chyba ze względu ilości świateł. Z chęcią usunąłbym je, ale nie można użyć innych programów do poprawienia wyglądu. Po zakończeniu konkursu zapiszę się do Ciebie na kurs renderowania. ;D ;D ;D
Pozdrawiam
marek

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: RYWALIZACJA 1 - Kuchnia McNeela - satrab
« Odpowiedź #65 dnia: 07 Kwiecień 2008, godz.14:54 »
Ja użyłem tyle świateł ile widać, plus jedno za kamerą, ale nie ma co porównywać ilości świateł ponieważ Rhino używa jakiegoś prostego raytracingu, natomiast MW używa bardzo zaawansowanego algorytmu transportu światła, stąd całkowicie inne efekty i podejście do problemu oświetlenia sceny.

Co do szkodliwych cieni to po pierwsze patrz wyżej^^,  po drugie w właściwościach światła jest takie coś jak "intensywność cienia", może by zmniejszyć do zera u większości świateł, żeby nie było aż tyle cieni?

Podłoga to wygrzebana z sieci tekstura, a sam dodałem odpowiednie właściwości w edytorze materiałów.

Co do kursu renderowania, to nie nadaje się jeszcze na wykładowce, ale widzę że panowie ze Szczecina szykują sie do organizacji szkolenia  ;)

Offline marek

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja na forum: +149/-1
Odp: RYWALIZACJA 1 - Kuchnia McNeela - satrab
« Odpowiedź #66 dnia: 07 Kwiecień 2008, godz.19:01 »
Wszystkie cienie są na zero i to nie pomogło. :( A co do szkolenia masz tyle wiadomości, że możesz śmiało wykładać teorie świateł, nie bądź taki skromny. ;) ;) ;)
pozdrawiam
marek

Lukasz_Stanek

  • Gość
Odp: RYWALIZACJA 1 - Kuchnia McNeela - satrab
« Odpowiedź #67 dnia: 05 Maj 2008, godz.18:11 »
no nawet ładnie :) masz mój głos.

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: RYWALIZACJA 1 - Kuchnia McNeela - satrab
« Odpowiedź #68 dnia: 05 Maj 2008, godz.21:07 »
Ja oddałem swój głos na marka - bo podziwiam szczerze jego boje z fizyką światła wewnątrz wbudowanego silnika renderującego Rhino.

ale praca Satraba "nawet ładna" ? Przyznam, że żart do mnie nie dotarł  ;)

To jest według mnie jedna z najlepszych jak do tej pory wizualizacji wnętrza pokazanych publicznie i zrealizowanych przy pomocy wyłącznie Rhino (no plus Maxwell) w Polsce !

Ale mogę się mylić i z  radością obejrzę oczywiście "jeszcze ładniejsze" (:-).  8)
« Ostatnia zmiana: 05 Maj 2008, godz.21:09 wysłana przez Odyniec »

Offline marek

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja na forum: +149/-1
Odp: RYWALIZACJA 1 - Kuchnia McNeela - satrab
« Odpowiedź #69 dnia: 05 Maj 2008, godz.22:04 »
Wielkie dzięki Odyńcu za uznanie i punkcik. :-[  Nie mogę się równać z takim wymiataczem jak Satrab. Ale spróbowałem i depczę mu po piętach  ;) ;) ;) różnica między nami jest zaledwie trzy punkty a konkurenci zostali daleko w tyle. ;) Jest to moja pierwsza wizualizacja czegokolwiek i sprawiło i to wielką frajdę. I w następnej rywalizacji Satrab będzie miał we mnie największego konkurenta. ;D
pozdrawiam
marek

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: RYWALIZACJA 1 - Kuchnia McNeela - satrab
« Odpowiedź #70 dnia: 05 Maj 2008, godz.22:34 »
Tylko bez kłótni proszę :)

A tak na serio to wg. mnie praca jest dobra, ale brakuje jej sporo do bycia "cyfrowym dziełem". Jest tak bo
a) nie jestem wymiataczem  ;)
b) ograniczenia czasowe
c) każdy ma ograniczenia czasowe, z tym że poza Markiem, nie było z kim walczyć w dopieszczanie pracy, więc nie spędziłem pracy tyle ile mógłbym, a czasu było tyle, że całe biuro McNeel można by zrobić   :)

To jest według mnie jedna z najlepszych jak do tej pory wizualizacji wnętrza pokazanych publicznie i zrealizowanych przy pomocy wyłącznie Rhino (no plus Maxwell) w Polsce !

No np. przykład multilight'a autorstwa bTree  ;) był wg mnie o wiele ładniejszy :)
« Ostatnia zmiana: 05 Maj 2008, godz.22:42 wysłana przez satrab »

Offline marek

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja na forum: +149/-1
Odp: RYWALIZACJA 1 - Kuchnia McNeela - satrab
« Odpowiedź #71 dnia: 06 Maj 2008, godz.21:54 »
z tym że poza Markiem, nie było z kim walczyć w dopieszczanie pracy, więc nie spędziłem pracy tyle ile mógłbym, a czasu było tyle, że całe biuro McNeel można by zrobić   :)
Oj żebym ja wiedział to bym podkręcił tępo tak żebyś zadyszki dostał, ;) ale myślałem, że może jeszcze ktoś dołączy. A i tak moim celem było zajęcie trzeciego miejsca. Następnym razem już nie popuszczę Tobie. Już grzeję komputer do następnej rywalizacji. Kiedy będzie tego nikt jeszcze nie wie, ale bądź czujny kolego.  ;D ;D ;D
pozdrawiam
marek

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: RYWALIZACJA 1 - Kuchnia McNeela - satrab
« Odpowiedź #72 dnia: 06 Maj 2008, godz.22:00 »
myślę, że następnym razem także spróbuję startu w rywalizacji, gdyż tym razem mam na czym startować. poprzedni komp był tak żałośnie przestarzały, że mogłem sobie tylko pomarzyć :-[

Offline marek

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja na forum: +149/-1
Odp: RYWALIZACJA 1 - Kuchnia McNeela - satrab
« Odpowiedź #73 dnia: 06 Maj 2008, godz.22:31 »
Kruku posiadam mniej niż ¼ tego, czym dysponował Satrab. A schody zaczynały się dopiero po rozmnożeniu stołków i lamp na suficie. Tak, że bardzo żałuję, że nie było Ciebie w śród nas. A sposób oświetlenia scenki podałem jak na tacy, ja spędziłem przy tym kilka ładnych dni. Jedyne pocieszenie w tym, że odstawiłeś dziadka do kąta, masz nowego kompa i jesteś pełen zapału. No to do następnej rywalizacji. ;D ;D ;D
marek

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: RYWALIZACJA 1 - Kuchnia McNeela - satrab
« Odpowiedź #74 dnia: 07 Maj 2008, godz.21:23 »
Stwierdziłem, że skoro po zabawie to wrzucę parę siatek, może komuś się na coś przydadzą  ??? Przy okazji przetestowałem sobie plugin "Technical Drawing Display"(4 i 5)