Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Marzec 2024, godz.10:24

Autor Wątek: RYWALIZACJA 1 - Kuchnia McNeela - Pytania i sugestie  (Przeczytany 6919 razy)

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
RYWALIZACJA 1 - Kuchnia McNeela - Pytania i sugestie
« dnia: 21 Grudzień 2007, godz.12:10 »
Tutaj jest miejsce na ewentualne pytania

Offline marek

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja na forum: +149/-1
Odp: RYWALIZACJA 1 - Kuchnia McNeela - Pytania i sugestie
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Luty 2008, godz.20:00 »
Nieśmiało rozpocząłem analizowanie kuchni brata Mc Neela i w związku z tym mam pytanie.
Jakim obiektywem robione było zdjęcie kuchni z tego, co zauważyłem perspektywa jest troszkę rozjechana, albo ja nie umie ustawić  perspektywy tak, aby była proporcjonalna do zmieszczonego zdjęcia? :-[ Koledzy satrab i robertroba już zamieścili swoje prace, ale widzę, że też mają tali sam problem. Drugie pytanie czy można tą kuchnie przedstawić z innej perspektywy? Trzecie i chyba nie ostatnie jak byś się zapatrywał, aby praca na przedstawienie kuchni za pomocą filmiku poklatkowego wykonanego w innym programie na podstawie zrzutów ekranu? A to jeszcze jedno. Czy jest program wspomagający renderowanie, który mógłby powielić efekt, jaki wprowadził do zdjęcia Twój aparat?  ;)
marek

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: RYWALIZACJA 1 - Kuchnia McNeela - Pytania i sugestie
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Luty 2008, godz.23:16 »
Jeśli chodzi o obiektyw i jego dane i możliwości - to musicie sami sobie poszukać, zdjęcia robione były aparatem Sony DSC-H5 w trybie Auto.
Finalna praca ma przedstawiać możliwie jak najbardziej wierną wirtualną wersję zdjęcia, więc inna perspektywa nie wchodzi w grę. Może chodzi o to, że aspekt jest inny, zdjęcie jest w HDTV, więc aspekt to 16:9 i należy to uwzględnić.
Praca ma być statycznym renderingiem wymodelowanym w Rhino i wyrenderowanym w jednym z dostępnych dla Rhino silników renderujących.
Jeśli ktoś ma dostęp do silnika renderującego Maxwell - to jest w stanie ustawić DOKŁADNIE takie same wartości, jakie użyłem do fotografii (jak znajdzie w sieci jego dane).

Offline Wrathful

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja na forum: +0/-0
Odp: RYWALIZACJA 1 - Kuchnia McNeela - Pytania i sugestie
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Luty 2018, godz.04:58 »
I want to learn more about these content for my benefit and to improve it. Can you recommend me more?