Zaloguj się lub zarejestruj. 19 Kwiecień 2024, godz.00:05

Autor Wątek: Zabijcie mnie, ale potrzebna super szybka reakcja - wywiad z twórcą V-ray Rhino  (Przeczytany 12747 razy)

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Słuchajcie, ogłaszam na forum pospolite ruszenie, w końcu mam zgodę i autoryzację na wywiad - mój prezent dla Was na Mikołaja - z twórcą V-ray dla Rhino.
Zgłaszajcie pytania i to szybko, bardzo szybko i to od razu przemyślane, ok? Wiem, że sprawę potraktujecie priorytetowo i poważnie, naprawdę - będzie można wiele się dowiedzieć.

Pytania zbieram do czwartku 13tego do godziny 20.00 (o kuuuurde 13ty...)

Do dzieła! SERIO! Ten wywiad, to będzie wydarzenie w świecie Rhino w całej EU wschodniej !

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Zabijcie mnie, ale potrzebna super szybka reakcja - wywiad z twórcą V-ray R
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Grudzień 2007, godz.22:31 »
Niektóre będą tendencyjne, ogólnie wybierzesz to co uważasz za sensowne, ja pisze to co mi przychodzi go głowy...

- Kiedy następna wersja  / SR będzie (i tak wiem, że odpowiedź będzie soon  ;) )
- czy ASGVIS ma zamiar robić plugin dla innych programów niż Rhinoceros / SketchUp
- czy udostępnią kiedyś w końcu przykładowe materiały, które są opisane w instrukcji obsługi dla Rhino (oj bardzo by się przydały..)
- czy mają zamiar jakoś bardziej wspomagać tworzenie materiałów, ustawień itp. tak jak robi to np. Nextlimit (Maxwell)
- czy nadal nie ma żadnych widoków na możliwość używania materiałów od v-raya pod 3DMaxa, bez konieczności posiadania 3DMax'a (niezależny konwerter)
- czy docelowo vray pod Rhino będzie posiadał więkoszść funkcji wersji 1.5 (toon shaders, procedural shaders, dirt map itd)
- czy McNeal "ułatwia" usprawnienie pluginu poprzez dodawanie wymaganych rzeczy w nowych RDK

na razie tyle mi do głowy przyszło
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień 2007, godz.22:45 wysłana przez satrab »

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Zabijcie mnie, ale potrzebna super szybka reakcja - wywiad z twórcą V-ray R
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Grudzień 2007, godz.23:18 »
dzięki satrab

Czekamy na więcej - jest jeszcze czas - jak zwykle - wole pytać w naszym całym imieniu, niż preparować własne pytania (no i tak trochę dołożę).

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Zabijcie mnie, ale potrzebna super szybka reakcja - wywiad z twórcą V-ray R
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Grudzień 2007, godz.18:14 »
Jeszcze 2 godziny, jestem trochę zaskoczony, naprawdę nie ma więcej pytań od Was do twórcy V-ray'a pod Rhino?

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Zabijcie mnie, ale potrzebna super szybka reakcja - wywiad z twórcą V-ray R
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Grudzień 2007, godz.19:28 »
Użyj Śmocy młody padawanie i niech Śmoc będzie z Tobą... znaczy się - dasz radę

Też nie pomogę, jestem wierny renderowi R4

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Zabijcie mnie, ale potrzebna super szybka reakcja - wywiad z twórcą V-ray R
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Grudzień 2007, godz.19:42 »
Nie ma problemu i nie czujcie się w jakikolwiek sposób napiętnowani, ja mam wieeeele pytań, po prostu, zawsze, no może przesadzam, jak do tej pory - wolę uzyskiwać odpowiedzi na pytania nasze, a nie moje. Ale skoro więcej nie ma - to ja już swoich użyję, oby tylko ofiara wywiadu miała czas na wszystkie odpowiedzieć hehe
A moje zdziwienie wynika z faktu, że naprawdę, myślałem, że to będzie nawet dla naszego forum większe wydarzenie, niż wywiad z Bob'em, ale człowiek całe życie się uczy (:-)
To niestety rujnuje mój prezent Mikołajowy, hehe, ale intencje były dobre, możecie mi wierzyć   ;D
« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień 2007, godz.19:48 wysłana przez Odyniec »

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Zabijcie mnie, ale potrzebna super szybka reakcja - wywiad z twórcą V-ray R
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Grudzień 2007, godz.19:52 »
No hmm też myślałem, że będzie więcej pytań, tym bardziej, że sam jakoś nie mam głowy żeby powymyślać więcej sensownych pytań..

ps. no może jedno mnie bardzo ciekawi, ale raczej "nie wypada" pytać, mianowicie czy, jeśli chodzi o v-ray for Rhino to mają dużo użytkowników, i czy są zadowoleni z tego że "zainwestowali" w Rhino.. bo tak patrząc np. na ilość ściągnięć materiałów ze ich repozytorium niby jest ich trochę, natomiast na forum tak niemrawo jakoś, i dlatego się zastanawiam..
« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień 2007, godz.19:56 wysłana przez satrab »

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Zabijcie mnie, ale potrzebna super szybka reakcja - wywiad z twórcą V-ray R
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Grudzień 2007, godz.20:28 »
hmmm, ciekawe pytanie, ale od czasu kiedy można przerabiać materiały z maxa... może siedzą na forum v-raya bardziej maxowych???
To był taki głęboki żart - prawda jest taka, że czekamy na V-ray 1.5 dl Rhino- a NIE MA ANI JEDNEGO pytania na ten temat (oprócz moich oczywiście)
Aż boję się - bo w przeciągu 2 następnych miesięcy - dojdą u nas na forum - 2 nowe silniki renderujące pod Rhino...

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Zabijcie mnie, ale potrzebna super szybka reakcja - wywiad z twórcą V-ray R
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Grudzień 2007, godz.20:31 »
No nie spytałem wprost co będzie w 1.5 i kiedy bo to oczywiste  ;) że chce wiedzieć  8)

ps. co do konwertora to z tego co czytałem "readme.txt" to on nie jest w stanie wszystkiego przekonwertować, tylko niektóre warstwy. (offtop)

ps2. jakie to będą silniki renderujące?
« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień 2007, godz.20:35 wysłana przez satrab »

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Zabijcie mnie, ale potrzebna super szybka reakcja - wywiad z twórcą V-ray R
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Grudzień 2007, godz.20:34 »
To , co wnosi 1.5 - można już dziś się dowiedzieć, bo pod 3dsmax już dawno jest...
A wnosi wiele... a pytanie jest wręcz retoryczne, więc z pewnością zostanie zadane.

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Zabijcie mnie, ale potrzebna super szybka reakcja - wywiad z twórcą V-ray R
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Grudzień 2007, godz.20:35 »
Dobra, ogłaszam koniec pospolitego ruszenia, powód prosty - wciskam przycisk wyślij i poooszło. Dziękuję wszystkim,

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Zabijcie mnie, ale potrzebna super szybka reakcja - wywiad z twórcą V-ray R
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Grudzień 2007, godz.20:46 »
Dzięki za szanse na zadanie pytań, a co do 1.5 to mniej więcej wiem co w nim jest, pytanie tylko ile z tego ASGVIS wprowadzi do Rhino. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale z tego co się orientuję możliwość funkcji vray w Rhino są zależne od RDK, jeśli RDK nie pozwala czegoś wprowadzić to po prostu nie będzie tego  :P

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Zabijcie mnie, ale potrzebna super szybka reakcja - wywiad z twórcą V-ray R
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Grudzień 2007, godz.22:16 »
Cóż - niebawem chyba się przekonamy, a jak nie - to ja dopowiem  :)

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Zabijcie mnie, ale potrzebna super szybka reakcja - wywiad z twórcą V-ray R
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Styczeń 2008, godz.17:40 »
Coś nie wyszło z wywiadem?  ???

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Zabijcie mnie, ale potrzebna super szybka reakcja - wywiad z twórcą V-ray R
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Styczeń 2008, godz.18:02 »
Wywiad będzie, spokojnie, ale niestety, w okresie końca roku... nie było szans. Z pewnością niebawem się pojawi.