Zaloguj się lub zarejestruj. 29 Marzec 2024, godz.06:43

Autor Wątek: Ustawianie materiałów referencyjnych - różne podejścia (j. angielski)  (Przeczytany 7587 razy)

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Postanowiłem połączyć w jednym wątku linki do kilku różnych tutoriali, które są poświęcone temu samemu zagadnieniu, ale różnią się zasadniczo podejściem do sprawy. Wielu użytkowników przesiada się do Rhino z innych programów i probują pracować w Rhino w sposób taki, jaki stosowali w swoich poprzednich aplikacjach, a Rhino oczywiście na to pozwala, jak przystało na dobry program.

1. Podejście oldschoolowe - CADowskie jest przedstawione w lekcji zamieszczonej tutaj

2. Podejście znane z oprogramowania do tworzenia i animacji 3d dostępne jest tutaj.

LINK NIEAKTYWNY-WĄTEK W  TRAKCIE PRZEBUDOWY-SEA__
3. Rozwinięcie poprzedniego podejścia o zastosowanie ułatwień i kilku specjalnych funkcji Rhino (film wideo 16 MB) Jeśli nie widać obrazu ściągnij i zainstaluj ten darmowy kodek wideo. Autorem tego filmu treningowego jest Jiri Komon (DarkLight)

Mam nadzieje, iż te małe porównanie przyda się początkującym użytkownikom.

« Ostatnia zmiana: 27 Listopad 2012, godz.21:36 wysłana przez sea__ »

geminuspm

  • Gość
Odp: Ustawianie materiałów referencyjnych - różne podejścia (j. angielski)
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Styczeń 2009, godz.21:53 »
3. Rozwinięcie poprzedniego podejścia o zastosowanie ułatwień i kilku specjalnych funkcji Rhino (film wideo 16 MB) Jeśli nie widać obrazu ściągnij i zainstaluj ten darmowy kodek wideo.


Chciałem zobaczyć filmik ale link nie działa poprawnie/ kodek zainstalowałem/,
pojawia się komunikat: "This ID doesn't exist!"

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Ustawianie materiałów referencyjnych - różne podejścia (j. angielski)
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Styczeń 2009, godz.12:12 »
Zwróć uwagę, że ten link ma blisko 2 lata; skoro wywala taki komunikat, znaczy że film został usunięty z serwa albo przeniesiony do innej lokalizacji ;)

geminuspm

  • Gość
Odp: Ustawianie materiałów referencyjnych - różne podejścia (j. angielski)
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Styczeń 2009, godz.10:39 »
Hav, dzięki za info,
ciekaw byłem rozwiązań/podejścia do tematu. Wszak horyzonty trzeba poszerzać, a Rhino to umożliwia nawet w 4D  ;) , gdzie 4-czas przy projektach czasami stwarza problem. Albo jest go za mało, albo ciągnie się w nieskończoność, a żarówka na pomysł ciągle ciemna. ??? :)