Zaloguj się lub zarejestruj. 19 Kwiecień 2024, godz.22:09

Autor Wątek: szukam tekstury szkla, pleksi  (Przeczytany 10450 razy)

pol92

  • Gość
szukam tekstury szkla, pleksi
« dnia: 02 Listopad 2007, godz.22:28 »
Witam serdecznie, nie wiedzialem w ktorym watku mam zadac pytanie wiec w razie czego prosze o przeniesienie.


Przejrzalem wszystkie strony do ktorych byly linki tutaj na forum, na zadnej z nich i nigdzie nie moge znalezc tekstury szkla, takiego zwyklego jak szyba, badz matowego, albo pleksi (plexi).

Bardzo prosze o pomoc poniewaz bez tego nie moge ukonczyc projektu.


Pozdrawiam Pawel

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: szukam tekstury szkla, pleksi
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Listopad 2007, godz.23:10 »
Witaj pol92, jeśli chodzi o tekstury szkła, to nie bardzo rozumiem. Są tekstury do szkła w postać zabrudzeń itp. Z tego co wiem w Rhino można ustawiać właściwości materiału i dzięki nim uzyskuje się takie efekty jak przezroczystość, połysk, metal, itp.

Spróbuj bardziej sprecyzować o co Ci chodzi.
Napisz coś więcej, co to za projekt i czy używasz jakiegoś dodatkowego silnika renderującego. Wtedy może będę mógł być bardziej pomocny.
Hal
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: szukam tekstury szkla, pleksi
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Listopad 2007, godz.00:35 »
hmmmm

bez informacji o silniku renderującym na którym pracujesz nie ma szans udzielić Ci szczerych i prawdziwych informacji, tak więc prośba do Cieboe 'pol' abyś się określił dokładniej byśmy mogli Ci  pomóc :)

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: szukam tekstury szkla, pleksi
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Listopad 2007, godz.12:06 »
poszukujesz tzw. shadera (materiału), a nie tekstury, jak słusznie zauważył kruk - taki materiał jest ściśle związany silnikiem renderującym, jakiego używasz.

pol92

  • Gość
Odp: szukam tekstury szkla, pleksi
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Listopad 2007, godz.00:23 »
hmmmm

bez informacji o silniku renderującym na którym pracujesz nie ma szans udzielić Ci szczerych i prawdziwych informacji, tak więc prośba do Cieboe 'pol' abyś się określił dokładniej byśmy mogli Ci  pomóc :)


Witam :)

poniewaz uzywam tego programu od niedawna nie bardzo jeszcze znam wszystkie opcje, ale zaczne od poczatku ;)


Robie projekt wnetrza perfumerii, czyli 4 sciany itp ;) zrobilem w scianach takie "wstawki" ktore chcialbym aby wygladaly jakby ze zwyklego szkla, jak zwykla szyba, albo zwykle matowe(Mleczne) szkło :)

Mam w projekcie utworzone warstwy, i np wybierajac moja warstwe (wszystkie te "okienka" ktore chcialbym zeby nimi byly), otwieram materiał -> nastepnie wybieram teksture i chcialbym zeby wlasnie byla to textura szkla ale nie dokonca mi wychodzi ;)

Nie bardzo wiem jak moge uzyskac taki efekt, jesli chodzi o silnik renderujacy to nie znam sie na tym wiec uzywam standardowego czyli rendering rhino. Jesli do takiego czegos sa specjalne silniki to tez bede wdzieczny o podpowiedz.

Jesli moglibyscie mi podpowiedziec co z tym fantem zrobic bede bardzo wdzieczny :)

Pozdrawiam, Paweł.
« Ostatnia zmiana: 04 Listopad 2007, godz.00:27 wysłana przez pol92 »