Zaloguj się lub zarejestruj. 25 Kwiecień 2024, godz.02:45

Autor Wątek: Dwa rdzenie, cztery, a może zostać przy jednym?  (Przeczytany 16675 razy)

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Dwa rdzenie, cztery, a może zostać przy jednym?
« Odpowiedź #30 dnia: 29 Listopad 2007, godz.19:05 »
Tak ma być  ;D ;D ;D a nie zauważyłeś, że jest trochę szybciej z 4 wiaderkami (tzw. render buckets) ?  8) 8) 8)

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Dwa rdzenie, cztery, a może zostać przy jednym?
« Odpowiedź #31 dnia: 29 Listopad 2007, godz.19:27 »
Hal - no bo wychodzi na to, że ta Geil'e które masz nie chcą chodzić za bardzo na referencyjnych zegarach na płycie P5K... albo je wymienisz, albo znajdziesz jakieś inne sensowne ustawienie  8)

Życzę satysfakcji w używaniu sprzętu.

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Dwa rdzenie, cztery, a może zostać przy jednym?
« Odpowiedź #32 dnia: 29 Listopad 2007, godz.20:14 »
No nic pokombinuje troche z tymi pamięciami, jak nic to nie da, to je sprzedam może na innych płytach bedą lepiej chodzić.
Odyniec - pewnie że jest szybciej  ;D mniej wiecje 10 razy w porównaniu ze starym sptrzętem.
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Dwa rdzenie, cztery, a może zostać przy jednym?
« Odpowiedź #33 dnia: 29 Listopad 2007, godz.21:55 »
haha, to ja nie mam więcej pytań, a z tym podkręcaniem pamięci to Panowie przesadzacie - wydajność wcale nie aż tak bardziej powalająca a jak widać i czytać - kłopotów nie brakuje...

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Dwa rdzenie, cztery, a może zostać przy jednym?
« Odpowiedź #34 dnia: 29 Listopad 2007, godz.22:06 »
Odyniec - ale tutaj nikt nie chce nic podkręcać, chodzi o to, że te pamięci nie chcą chodzić z takimi ustawieniami "jakie maja na pudełku"  :)

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Dwa rdzenie, cztery, a może zostać przy jednym?
« Odpowiedź #35 dnia: 29 Listopad 2007, godz.22:11 »
aaaa, to inna bajka, sorki, nie doczytałem, ostatnio coraz częściej mi się to zdarza, heh... święta idą...

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Dwa rdzenie, cztery, a może zostać przy jednym?
« Odpowiedź #36 dnia: 30 Listopad 2007, godz.10:23 »
Hal 3 pytanka (odpowiesz w w swoim czasie...)
-masz czasem takie coś, że gdy włączasz komputer, on się wyłącza po sekundzie i włącza dopiero startuje dalej (tzw podwójny boot)
-czy te pamięci chodzą Ci na ustawieniach 4-4-4-12 (tak jak podaje producent) bo na 99% jak pierwszy raz je odpalisz to BIOS ustawi je na CL5
-ile masz stopni na procku podczas renderu (najlepiej v-ray po ok 30 minutach )

rozumiem ze trochę potrwa zanim będziesz mógł odpowiedzieć, ale z góry dzieki.

No to odpowiadam :D

Podczas uruchamiania sprzętu czasem sie tak zdarzy że startuje podwójnie, nie wiem czy to specyfika tej płyty. Przeważnie takie anomalie występuje gdy calkowicie wyłącze kompa z zasilania, a potem włączam i startuje z przycisku.
Pamięci niestety nie chodzą dobrze na zalecanych przez producenta parametrach, komp sie strasznie za mula i wyskakuje bluescreen, lepiej wszystko działa na ustawieniach Auto lub 5-5-5-18. Bardzo mnie to irytuje jak chce sobie po grac na sieci w Conter Strike i sprzęt sie resetuje.
Dobrze ze podczas pracy z programami  nie ma takich problemów.
Co do temperatury to jeszcze nie sprawdzałem - nie przekroczyłem jeszcze 43o.
Hal
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Dwa rdzenie, cztery, a może zostać przy jednym?
« Odpowiedź #37 dnia: 30 Listopad 2007, godz.11:35 »
Podwójne uruchamianie to cecha płyty, tzn na wygląda, bo kwestia zasilacza odpada u mnie (520W Corsair) u Ciebie pewnie też.

Z pamięciami mam tak samo dlatego ustawiłem ich zegar na 889mhz, żeby nie czuć się  taki poszkodowany.

A co do temperatury to mnie zaskoczyłeś, tzn jeśli używasz wiatraka boxowego to dość niska temperatura, jak dla tego procka w stresie np. podczas renderu 60 stopni to nic dziwnego  8) (na boxowym wiatraku)


Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Dwa rdzenie, cztery, a może zostać przy jednym?
« Odpowiedź #38 dnia: 17 Grudzień 2007, godz.03:27 »
Witam, powoli zaczynam się obijać i mam i więcej czasu na przyjemności, ale nie mogę dojść do ładu z tym kompem.
Ustawiłem sobie pamięci na 5,5,5,18 i wszystko dobrze chodzi - jeszcze czasem grafika się przytnie ale ogólnie jest lepiej. Teraz mam inny problem. Dźwięk się trochę dziwnie zachowuje co jakiś czas się przycina na około 1 sekundę i brzmi jak w Matrixie podczas teleportowania się przez fona :). Trochę poczytałem na ten temat i są różne zdania, a to temperatura za wysoka na podzespołach, a to zasilacz do du..., albo źle pamięć ustawiona. Może ktoś z was miał podobny problem i go jakoś rozwiązał ?
hal

spec.
grafika: asus en8600gts
plyta: P5K
ram: 2Gb GeIL CL4-4-4 DDR2-800 Dual Ultra
zasilacz: Fever 400W
dzwiek: Realtek HD
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Dwa rdzenie, cztery, a może zostać przy jednym?
« Odpowiedź #39 dnia: 01 Styczeń 2008, godz.20:26 »
Ja mam miewam taki efekt "matrixa" gdy np. słuchając muzyki, usuwam duże masy plików małych, i wtedy jakby jakis kontroler dysku nie wyrabiał... generalnie nie wiem nadal co to jest, tak się czy gdybym używał dysków tylko na SATA, a nie tak jak teraz ATA + SATA to czy nie było by lepiej. Dlaczego miało by być lepiej?
Ponieważ w biosie mogę włączyć takie coś jak Advanced Host Controller Interface (AHCI), bo poprzez takie coś obecnie dyski powinny być obsługiwane, ale w trybie działania AHCI, Windows nie widzi starego dysku na ATA ( to chyba normalne..), wiec narazie używam innych ustawień, które chyba używają pewnego rodzaju emulacji obsługi dysków ATA, przez co następują takie zwolnienia i zamulenia płyty głównej (czyt. zintegrowanej karty dźwiękowej)

To taka moja mała zawiła teoria  8)

A Ty Hal jakie masz dyski? z jakim interfejsem?

EDIT\\

Tu ktoś ma inna teorię, związaną konfliktującymi przerwaniami (IRQ), jak chcesz możesz sprobować, na samym dole jest pomysł na rozwiązanie problemu..

http://www.tomshardware.co.uk/forum/244415-12-problem-mouse-sounds-freezes-actitity
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń 2008, godz.11:54 wysłana przez satrab »

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Dwa rdzenie, cztery, a może zostać przy jednym?
« Odpowiedź #40 dnia: 20 Styczeń 2008, godz.23:09 »
Witam po dłuższej nieobecności  :D
Satrab, ja mam dwa dyski jeden SATA, a drugi ATA. A ten efekt występuje nawet przy samym słuchaniu muzyki.
Troche mi tez grafika siada robią sie jakieś bugi w grach itp. No ale nic, po woli będe szukał przyczyny - zacznę od podłożenia innych kości pamięci.
Hal
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Dwa rdzenie, cztery, a może zostać przy jednym?
« Odpowiedź #41 dnia: 21 Styczeń 2008, godz.01:26 »
Hmm no to faktycznie coś innego, niż na ogół bywa z tą płyta  ;) ja z grafika nie mam raczej problemów (stary Ge6800GS), czasem tylko przy włączaniu komputera się coś zwiesi, ale to raczej wina nie do końca stabilnego O/C procesora.

Tak jak mówisz, zacznij od przełożenia pamięci, potem może sprawdź czy "są zdrowe" http://www.memtest.org/, potem może porób inne testy wydajności programami do tego stworzonymi, może przy okazji coś się wyjaśnij.

sat

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Dwa rdzenie, cztery, a może zostać przy jednym?
« Odpowiedź #42 dnia: 21 Styczeń 2008, godz.15:13 »
Jeśli ktoś nadal zastanawia się, czy warto brać wielojajowca pod rhino - mogę z czystym sumieniem powiedzieć - zdecydowanie TAK. I co więcej - Rhino potrafi wykorzystać wszystkie rdzenie w 100% nie zwieszając przy tym pc ;)

Modelowałem ostatnio imitacje nitów na skrzydle samolotu - samo skrzydło zrobione przez wyciągnięcie dwóch zamkniętych profili funkcją loft. Nity to nic innego jak małe okręgi - tyle, że przeszło 2000 sztuk, rzutowane przez Project to Surface w oknie Top. Z racji, że skrzydło stanowiło jedną powierzchnię, nity były automatycznie rzutowane po obu stronach...
Efekt - oba rdzenie wykorzystane w 100% przez około 2 min. 10 sec.
Dodam, że rhino w tym czasie się nie powiesiło, pc również, a w tle chodził jeszcze winamp, adobe acrobat, komunikator i około 45 innych procesów, które mam włączone na stałe.
Wzrostu użycia pamięci nie odnotowałem.
Wnioski na temat "czy warto" chyba oczywiste ;)

Offline sea__

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 613
  • Reputacja na forum: +132/-0
  • gg 444625
Odp: Dwa rdzenie, cztery, a może zostać przy jednym?
« Odpowiedź #43 dnia: 21 Styczeń 2008, godz.22:10 »
Ja powiem krótko. Dwa rdzenie bardzo przydają się w pracy z Rhino :). Jak brać procesor to co najmniej dwurdzeniowy.

Offline bTree

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja na forum: +45/-0
Odp: Dwa rdzenie, cztery, a może zostać przy jednym?
« Odpowiedź #44 dnia: 21 Styczeń 2008, godz.23:00 »
Zgadzam się całkowicie, ale z jednym małym "ale". Nie używać na Viście :( Mam dwa komputery: dwurdzeniowca i starego Athlona XP, w obu dobre karty graf. Na dwurdzeniowcu niestety mam Vistę i przyrost prędkości jest bardzo mały... Zastanawiam się nad opcją tzw. downgrade'u oprogramowania (mam Viste Ultimate, więc teoretycznie mogę przenieść się na jakiś czas na XP-ka). Czy ktoś z Was może skorzystał z tej możliwości? Jeśli tak, to będę wdzięczny za informacje.