Zaloguj się lub zarejestruj. 18 Kwiecień 2024, godz.22:03

Autor Wątek: Dwa rdzenie, cztery, a może zostać przy jednym?  (Przeczytany 16664 razy)

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Dwa rdzenie, cztery, a może zostać przy jednym?
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Listopad 2007, godz.23:38 »
Gratuluję sprzętu ;-) Jedno "ale" - wspomniane Geile nie są takie rewelacyjne i kwestia oc jest tu różnie postrzegana :) Ja bym się zawahał nad stwierdzeniem, że są dobre do oc ;-)

satrab - te pamiątki zawsze domyślnie ustawiają się na CL5 - trzeba je ręcznie w biosie przestawić. Co więcej przy standardowym napięciu jakie podaje płyta (asus), memtest sypie u mnie błędem (wprawdzie tylko jednym, ale to wystarczy by reklamować je w normalnych warunkach). Pomaga dopiero ręczne ustawienie napięcia na 2.10 V - zalecanego - i problem z błedem znika. Niby nic szczególnego, ale w oc ma już znaczenie...

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Dwa rdzenie, cztery, a może zostać przy jednym?
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Listopad 2007, godz.00:36 »
HAVOC jak jest z tymi kośćmi to ja wiem bo je mam  :-\ tzn z jednej strony mi jeszcze nie udało się ich puścić na  CL4, oczywiście ręcznie zwiększałem napięcie... i w memtest 234234234 błędów

z drugiej w memtest bez błędu chodzą na CL5 @ 889Mhz z napięciem na auto, a to już jest jakieś OC chyba nienajgorsze... co prawda w windowsie czasem mi cię coś sypnie ale to może też być wina dysku

Miałem je zanieść na gwarancję i spróbować zamienić na BlackDragony ale nie znalazłem jakoś na to czasu.
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad 2007, godz.00:39 wysłana przez satrab »

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Dwa rdzenie, cztery, a może zostać przy jednym?
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Listopad 2007, godz.15:43 »
Heh, no to bardzo ciekawie... ja zaliczam co jakiś czas nieoczekiwane resety - tak bez powodu, nieważne czy komp jest czymś obciążony, czy tylko ff chodzi. Początkowo podejrzewałem zasiłkę, ale po zmianie na inną też się z tym spotkałem. Teraz powoli utwierdzam się w przekonaniu, że to jednak pamiątki, zwłaszcza że znajomy znajomego też miał podobny problem... tyle, że nie bardzo mam pomysł co by im tu pozmieniać ;D

Na domyślnych ustawieniach na jakich powinny chodzić (tj. CL4 800MHz 2.10 V) brak błędów.

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Dwa rdzenie, cztery, a może zostać przy jednym?
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Listopad 2007, godz.18:49 »
No mi też czasem się posypie firefox czy coś bardziej skomplikowanego, możliwe ze to przez te pamięci, ale nie wykluczam innych rzeczy... jak będę miał dużo wolnego czasu (?) to postaram się rozwiązać ta zagadkę.

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Dwa rdzenie, cztery, a może zostać przy jednym?
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Listopad 2007, godz.21:21 »
No i znów zimny prysznic, ciekawe jak to u mnie będzie bujać :(  jak mi się komp będzie sypał to je sprzedam i co potem ? Jakie kupić ?
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Dwa rdzenie, cztery, a może zostać przy jednym?
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Listopad 2007, godz.21:39 »
........
Po co podkręcać, jak coś nie chodzi....nawet malutkie coś

oto jest pytanie....

podkręcanie polega na tym, że uzyskuje się zdecydowanie większą wydajność kosztem niższej żywotności sprzętu, a nie braku jego w pełni działania ... Inaczej, to nie podkręcanie, ale oszukiwanie siebie głownie, choć także i własnego sprzętu...

Prowokuje dyskusję taka rola admina...., ale kto się zdecyduje - proszę o utworzenie nowego wątku, ten już swoje zrobił.

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Dwa rdzenie, cztery, a może zostać przy jednym?
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Listopad 2007, godz.21:53 »
OCZ, może Patrioty (ponoć lepsze) choć zbliżone do Geili, zależy czy ma to chodzić w normalnych warunkach, czy zamierzasz je kręcić ;)

Generalnie kręcenie było modne jakiś czas temu, teraz to bardziej dla zapaleńców; ceny spadają dość szybko, że czasem lepiej dorzucić grosza i kupić coś lepszego, niż inwestować w słabsze z zamiarem kręcenia... kosztem wzrostu temp. i spadkiem żywotności, dochodzą koszty dodatkowego chłodzenia etc.

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Dwa rdzenie, cztery, a może zostać przy jednym?
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Listopad 2007, godz.22:04 »
HAVOC - morderco dyskusji....
 :) :) :) :) :) :)
Chciałem sprowokować dyskusję, która skończy się.... tymi wnioskami, które napisałeś.... dokładnie tymi...
Heh,,,,
A ten wziął i napisał koniec odcinka zanim takowy powstał.... ;D ;D ;D

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Dwa rdzenie, cztery, a może zostać przy jednym?
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Listopad 2007, godz.22:07 »
Zabili go i uciekł...

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Dwa rdzenie, cztery, a może zostać przy jednym?
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Listopad 2007, godz.22:38 »
Zawsze możemy dyskutować w drugą stronę - zaznaczy sie tylko w pierwszym poście, że temat należy zacząć przeglądać od ostatniej strony ]:->

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Dwa rdzenie, cztery, a może zostać przy jednym?
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Listopad 2007, godz.22:41 »
W zasadzie to nie mam zamiaru podkręcać, przesiadam sie z P4 1,8 MHz, a nowy sprzęt, to juz i tak kosmos jak dla mnie- ale chyba dobrze mieć coś takiego jak to powiedział bTree - cytuję "Zapas mocy" - w tym przypadku obliczeniowej  ;D
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Dwa rdzenie, cztery, a może zostać przy jednym?
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Listopad 2007, godz.22:49 »
w naszym fachu nie ma czegoś takiego jak osławiony "zapas mocy". My mówimy o współczynniku, który mówi o tym, jak szybki powinien być komputer, a nie jest. Jesteśmy jedyna grupą zawodową związana z informatyką , która konsumuje każdą dostępna dziś moc obliczeniową i jeszcze jęczy, że za mało.

Offline satrab

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja na forum: +138/-0
Odp: Dwa rdzenie, cztery, a może zostać przy jednym?
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Listopad 2007, godz.22:55 »
No ja obecnie nie ruszam swojego procesora, pamięci to tak dla testów kręciłem, co nie znaczy że na tym koniec. Tzn obecnie ze względu na natłok różnych spraw daję sobie spokój, ale gdy nadejdzie nie czas nie wyobrażam sobie nie zmienić chłodzenia, bo nie ma co się okłamywać standartowe "boxowe" chłodzenie jest za głośne i do tego nie za wydajne, co za tym idzie musi z czasem zostać zastąpione przez jakieś godne 600 gramowe chłodzenie, a wtedy na pewno pokuszę się o więcej Mhz...

Może to i kwestia gustu, ale ja nie żałuję ani jednego megaherca wyciśniętego z podzespołów jakie miewałem.

ps. nie mieści mi się w głowię takie coś jak kręcenie dla mody  :)


ps. 2 Odyniec dobrze mówi, nie ma tak żeby mocy było pod dostatkiem.
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad 2007, godz.14:39 wysłana przez satrab »

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Dwa rdzenie, cztery, a może zostać przy jednym?
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Listopad 2007, godz.17:49 »
Sprzęt juę odpaliłem, miałem problem przy instalacji dźwięku, pomógł dopiero nowy bios. Mam płytę P5K podstawową bez dodatkowych bajerów i jak skusicie się na nią to spodziewajcie się małych problemów przy instalacji. Jak na razie znalazłem dwa minusy tej płyty - pierwszy już wymieniłem, a drugi to nie wygodne położenie gniazda IDE warto zaopatrzyć się w dłuższą taśmę do podłączenia napędów (dysków). Zainstalowałem sobie system ale nie mam czasu chwilowo na przenoszenie wszystkiego ze starego komopa, musze skończyć robotę na starym.

Fakt, zgadzam sie że mocy jest zawsze nie dostatek  ;D . Soft nakręca sprzęt - sprzęt nakręca soft - a ludziom zawsze mało  ;D
Hal
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Dwa rdzenie, cztery, a może zostać przy jednym?
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Listopad 2007, godz.18:48 »
Moje pierwsze wrażenia.
Już przesiadłem się na nowy sprzecik wszystko ładnie zasuwa ale jest mały problem czasem coś sie sypie w grach. W biosie mam ustawione pamięci tak jak producent zaleca czyli 4-4-4-12 pomimo to sa jakieś problemy.
Robiłem juz pierwszy render w Vra'u -tak na próbe, ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem nie jeden kwadracik postepu tylko az cztery. Wyglada na to że każdy rdzeń robi osobno swoją robotę.
Hal
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".