Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Marzec 2024, godz.23:51

Autor Wątek: MEGA Laptop i wolna praca RHINO  (Przeczytany 2512 razy)

Offline Raff

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja na forum: +0/-0
MEGA Laptop i wolna praca RHINO
« dnia: 31 Lipiec 2018, godz.10:06 »
Witam wszystkich,

Mam problem z płyną praca Rhino na laptopie który wydawałby sie jest odpowiedni do tego typu zastosowań. Specyfikacja laptopa to:

Intel® Xeon® E3-1545M v5 (cztery rdzenie Xeon 2,90 GHz, 3,80 GHz Turbo, 8 MB, 45 W, układ graficzny Iris ProGraphics P580)
15.6` UltraSharp UHD IGZO(3840x2160) Wide View Anti-Glare LED-backlit with Premium Panel
64GB (4x16G) 2133MHz DDR4 Memory
512GB M.2 PCIe Solid State Drive, MPWS
256 SSD dysk
Nvidia Quadro M2000M w/4GB GDDR5
Windows 10 Professional

Problem jaki zauważyłem to przy otwieraniu np. dxfa jednego z zakładów produkcyjnych na którym pracuje, rhino bardzo wolno zwiększa ilość pamięci która potrzebuje do otwarcia  pliku, dosłownie po parędziesiąt mb a zapas pamięci jest duży. Po otwarciu rhino klatkuje, praca jest tragiczna po każdym ruchu trzeba czekać paredziesiąt sekund, itp

Użyłem purge, rozbiłem bloki, usunąłem wszystkie nieużywane warstwy itp, troszkę się polepszyło ale szału nie ma. Zaznaczanie open gl i przyspieszenia sprzętowego nie wiele pomaga. Pracuje wyłącznie w formie drutowej wyświetlania.

Teraz pracuje nad projektem magazynu, rysuje regały magazynowe, w projekcie ma być około 20 000 palet plus regały+ inne elementy wyposażenia. Im więcej obiektów tym rhino wolniej pracuje, pobór pamięci RAM to max 9gb z 64 dostępnych, procesor tez nie jest jakoś mocno obciążony. Obecnie wrysowane 6000 miejsc paletowych wszystko przekonwertowane na siatki, mimo wszystko rhino zwalnia.

Czy są jakies ustawienia które mogę jeszcze zmienić żeby przyśpieszyć rhino ?

Wszystkie porady miło widziane

Pozdrawiam
Rafał